آموزش اصطلاحات فارکس

نوشته توسط : adminfastدر تاریخ : 20 دی 1400نظرات : بدون نظربازدید : 8 بازدیدمربوط به : مقالات آموزشی

معاملات کوتاه و بلند در فارکس(لانگ و شرت)

آموزش اصطلاحات فارکس : زمانی که می خواهید معامله را شروع کنید اول باید تعین کنید می خواهید بخرید یا بفروشید. اگر می خواهید خرید کنید یعنی اینکه ارزش ارز پایه بیشتر شود و آن را با قیمت بالا تر فروشید. درفارکس به این نوع پوزیشن لانگ می گویند .

حالا بر عکس آن اگر می خواهید بفروشید یعنی اینکه ارزش ارز پایه را به کم کنید و سپس آن را با قیمت پایین تری بازخرید بکنید به آن شرت می گویند.

اسپرد چیست ؟

به تفاوت بین قیمت درخواستی و پیشنهادی اسپرد می گویند.

 لات چیست ؟

توضیح لات را با یک مثال شروع می کنیم مثلا وقتی که شما به سوپرمارکت می روید و می خواهید تخم مرغ بخرید نمی توانید یک عدد یا یک نصفه بخرید بسته های تخم مرغ معمولا 6 یا 12 عددی است . در بازار هم همین شکلی است شما نمی توانید یک یورو بخرید یا بفروشید بنابراین معمولاً بسته به نوع بروکر و حساب شما ، تعداد زیادی از ۱۰۰۰ واحد ارز (میکرو لات) ، ۱۰۰۰۰ واحد (مینی لات)، یا ۱۰۰۰۰۰ واحد (لات استاندارد) ارائه می‌شود .

پیپ در فارکس چیست ؟

واحد اندازه‌گیری برای بیان تغییر ارزش بین دو ارز پیپ نامیده می‌شود . پیپ معمولاً آخرین رقم اعشار مظنه قیمت است .

پیپت در فارکس چیست ؟

تعدادی از کارگزاران در فارکس هستند که جفت ارزها را فراتر از اعشار استاندارد ۴ و ۲ رقم و تا اعشار ۵ و ۳ منتشر می‌کنند ؛ آنها از PIPS کسری نقل قول کرده که «پوینت» یا «پیپت» نیز نامیده می شود .

تحلیل در بازار فارکس

در بازار فارکس برای تحلیل باز 3 راه وجود دارد

تحلیل تکنیکال

تحلیل بنیادی

تحلیل احساسات بازار

تحلیل تکنیکال : معامله گرانی که در بازار از این نوع تحلیل استفاده می کنند اساس معاملاتی خودشان را بر پایه اخبار و اطلاعات اقتصادی که از طریق وب‌سایت‌ها و خبرگذاری‌ها انتشار می‌یاب می گذارند. در واقع آنها معنقدند که هر خبری که در بازار انتشار میابد می تواند باعث تغییر در قیمت شود.

تحلیل بنیادی یا فاندامنتال : تحلیل بنیادی راهی برای سیر در بازار فارکس از طریق تجزیه و تحلیل نیروهای اقتصادی، اجتماعی و سیاسی است که ممکن است بر قیمت‌های ارز اثر بگذارند. آن چیزی که قیمت راتعیین می کند عرضه و تقاضا است.

تماس با پشتیبانی

امتیاز بده لطفا!