آموزش تحلیل تکنیکال بازار‌های مالی ( فارکس )

نوشته توسط : adminfastدر تاریخ : 02 آذر 1400نظرات : بدون نظربازدید : 1 بازدیدمربوط به : مقالات آموزشی

تحلیل تکنیکال در فارکس

آموزش تحلیل تکنیکال بازار‌های مالی : یکی از کاربردی‌ترین راهکار‌هایی که عموما معامله‌گران حرفه‌ای از آن برای کسب درآمد در بازار فارکس استفاده می‌کنند تحلیل تکنیکالی این بازار می‌باشد. همانطور که می‌دانید برای معامله در بازار‌های مالی ما می‌توانیم وضعیت و آینده‌ی قیمتی بازار را از دو طریق تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال پیشبینی کنیم.

تحلیلگران تکنیکالی بازار معتقد هستند که تغییرات قیمت در بازار همواره از قوانین و الگو‌های خاصی پیروی می‌کند که با بررسی تاریخچه‌ی نمودار می‌توانی این قوانین را کشف کرده و از آن‌ها برای پیشبینی قیمت بازار در آینده استفاده نمود.

مزایای آموزش تحلیل تکنیکال در بازار‌های مالی

  • استفاده از این نوع تحلیل در بازار‌های مالی دقت شما در معامله را بالا می‌برد. به عبارت دیگر استفاده از تحلیل تکنیکال در بازار‌های مالی به شما کمک می‌کند تا نقاط ورود و SL/TP خود را با دقت بالایی انتخاب کنید.
  • این نوع تحلیل قابل توسعه است. همانطور که گفته شد تحلیل تکنیکال یعنی شناخت قوانین و الگو‌های رفتاری قیمت در گذشته که شما می‌توانید با مطالعه و کسب تجربه در بازار‌ها این قوانین را هر چه بیشتر درک کنید.
  • یادگیری این نوع تحلیل و استفاده از آن ساده است. یعنی برای استفاده از این نوع تحلیل لازم نیست زمان زیادی را برای یادگیری و شناخت انواع شاخص‌های اقتصادی و در مرحله‌ی بعد پیگیری مداوم اخبار‌های اقتصادی صرف کنید. کافیست یک مدرس مناسب انتخاب کرده و با یادگیری دقیق مطالب و تمرین در بازار‌های مورد هدف خود، کسب درآمد را شروع کنید.
  • به کمک این نوع تحلیل می‌توانید کاملا آزادانه در هر بازار مالی که مد نظر دارید فعالیت کنید. به عبارت دیگر لازم نیست صرفا آموزش تحلیل تکنیکال را برای بازار فارکس یاد بگیرید. شما با تسلط بر مفاهیم این نوع تحلیل می‌توانید در هر بازار مالی دیگری کسب سود کنید.
آموزش تحلیل تکنیکال بازار‌های مالی

آموزش تحلیل تکنیکال بازار‌های مالی

3اصل اساسی در تحلیل تکنیکال در فارکس

تحلیل تکنیکال بر سه اصل اصلی و اساسی استوار است. این سه اصل را چارلز داو، پدر تحلیل تکنیکال مطرح کرد. در صورتی که بتوانید در هنگام تحلیل تکنیکال بازار فارکس این اصول را به خاطر داشته باشید، می‌توانید تحلیل بهتر و منطقی‌تر انجام دهید . در ادامه به این سه اصل مهم اشاره شده است:

قیمت یعنی همه چیز : قیمت فعلی یک جفت ارز نشان می‌دهد که وضعیت عرضه و تقاضا در بازار به چه صورت است. این قیمت ما را از وضعیت حاکم بر بازار آگاه می‌کند و به ما کمک می‌کند که شناخت بهتر و هوشمندانه‌تری از بازار داشته باشیم. در صورتی که بتوانیم قیمت را خیلی خوب آنالیز کنیم و در کنار آن از رویدادهای سیاسی، اقتصادی و غیره هم کمک بگیریم، می‌توانیم حضوری بهتر و قدرتمندتر در بازار داشته باشیم .

حرکات و نوسانات قیمت در بازار فارکس روند مشخصی دارند : سعی کنید هنگام تحلیل تکنیکال در فارکس به این اصل توجه ویژه داشته باشید. وقتی یک روند یا ترند Trend در بازار فارکس به وجود می‌آید، به صورت خودکار تغییری نمی‌کند بلکه باید عاملی باشد که بتواند آن را تغییر دهد. در واقع اگر یک روند صعودی یا نزولی در بازار فارکس به وجود آمد، تا زمانی که عاملی روی آن تأثیر نگذارد این روند ادامه خواهد یافت.

تاریخ، تکرار مکررات است : یکی دیگر از اصول حاکم بر تحلیل تکنیکال این است که تاریخ، تکرار مکررات است. چرا تحلیلگران یک سری الگو را مورد توجه قرار می‌دهند و در نهایت بر اساس آن الگوها، تصمیم‌گیری می‌کنند؟ دلیلش این است که در گذشته وقتی آن الگوها به وجود آمده، پس از مدتی یک نتیجه مشخص در بازار اتفاق افتاده است.

همین مسئله باعث شده که امروز به محض ایجاد یک الگوی معین در بازار، تحلیلگران به این نتیجه برسند که احتمالاً نتیجه مشخص و معینی اتفاق خواهد افتاد . تحلیلگران تکنیکال به دنبال الگوهای مشابهی هستند که در گذشته شکل گرفته‌اند و بر این باور هستند که قیمت همان روشی را دارد که قبلاً داشته است .

تماس با پشتیبانی

امتیاز بده لطفا!