آموزش تحلیل تکنیکال در فارکس

نوشته توسط : adminfastدر تاریخ : 14 آذر 1400نظرات : بدون نظربازدید : 2 بازدیدمربوط به : مقالات آموزشی

تحلیل تکنیکال در فارکس

آموزش تحلیل تکنیکال در فارکس : یکی از کاربردی‌ترین راهکار‌هایی که عموما معامله‌گران حرفه‌ای از آن برای کسب درآمد در بازار فارکس استفاده می‌کنند تحلیل تکنیکالی این بازار می‌باشد. همانطور که می‌دانید برای معامله در بازار‌های مالی ما می‌توانیم وضعیت و آینده‌ی قیمتی بازار را از دو طریق تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال پیشبینی کنیم .

تحلیل تکنیکال در فارکس : معامله‌گرانی که کار خود را با آموزش تحلیل تکنیکال فارکس آغاز کرده‌اند و به طور کلی از این نوع تحلیل استفاده می‌کنند معتقد هستند که با بررسی گذشته‌ی نمودار و تغییرات ایجاد شده در تاریخچه‌ی قیمتی بازار می‌توان آینده‌ی قیمت را پیشبینی کرد.

به عبارت دیگر تحلیلگران تکنیکالی بازار معتقد هستند که تغییرات قیمت در بازار همواره از قوانین و الگو‌های خاصی پیروی می‌کند که با بررسی تاریخچه‌ی نمودار می‌توانی این قوانین را کشف کرده و از آن‌ها برای پیشبینی قیمت بازار در آینده استفاده نمود .

مزایای آموزش تحلیل تکنیکال در بازار‌های مالی 

استفاده از تحلیل تکنیکال برای معامله در بازارهای مالی جهان مانند بازار فارکس مزایای زیادی دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارت است از:

استفاده از این نوع تحلیل در بازار‌های مالی دقت شما در معامله را بالا می‌برد. به عبارت دیگر استفاده از تحلیل تکنیکال در بازار‌های مالی به شما کمک می‌کند تا نقاط ورود و SL/TP خود را با دقت بالایی انتخاب کنید.

یادگیری این نوع تحلیل و استفاده از آن ساده است . یعنی برای استفاده از این نوع تحلیل لازم نیست زمان زیادی را برای یادگیری و شناخت انواع شاخص‌های اقتصادی و در مرحله‌ی بعد پیگیری مداوم اخبار‌های اقتصادی صرف کنید. کافیست یک مدرس مناسب انتخاب کرده و با یادگیری دقیق مطالب و تمرین در بازار‌های مورد هدف خود، کسب درآمد را شروع کنید.

این نوع تحلیل قابل توسعه است. همانطور که گفته شد تحلیل تکنیکال یعنی شناخت قوانین و الگو‌های رفتاری قیمت در گذشته که شما می‌توانید با مطالعه و کسب تجربه در بازار‌ها این قوانین را هر چه بیشتر درک کنید .

به کمک این نوع تحلیل می‌توانید کاملا آزادانه در هر بازار مالی که مد نظر دارید فعالیت کنید . به عبارت دیگر لازم نیست صرفا آموزش تحلیل تکنیکال را برای بازار فارکس یاد بگیرید. شما با تسلط بر مفاهیم این نوع تحلیل می‌توانید در هر بازار مالی دیگری کسب سود کنید .

آموزش تحلیل تکنیکال در فارکس

آموزش تحلیل تکنیکال در فارکس

مزایای تحلیل تکنیکال

انعطاف‌پذیری زمانی = اولین مزیتی که تحلیل تکنیکال دارد این است با استفاده از نمودارها صورت می‌گیرد و نمودارها را به هر شکلی که تمایل داشته باشیم می‌توانیم بررسی کنیم. در واقع می‌توانیم تغییرات یک نمودار را در بازه زمانی یک ساعته یا حتی ده ساله مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم .

اصول ساده و قابل درک = دومین مزیتی که این نوع از تحلیل دارد این است که اصول آن خیلی ساده و قابل درک است و در صورتی که تمرکز لازم را داشته باشیم خیلی راحت می‌توانیم آن را یاد بگیریم و درک کنیم. وقتی بتوانیم شیوه عملکرد بازارها را بفهمیم می‌توانیم خیلی راحت حرکات بازار را آنالیز کنیم .

کار با اطلاعات دقیق = یکی از مهم‌ترین مزایایی که می‌شود برای تحلیل تکنیکال در فارکس عنوان کرد این است که در این مدل تحلیل با شک و تردید روبرو نیستید و با یک سری اعداد و ارقام دقیق کار می‌کنید. کسانی که با تحلیل فاندامنتال فارکس آشنایی دارند به خوبی می‌دانند که این نوع از تحلیل با دنیایی از شک و تردید همراه است و چندان نمی‌شود به آن تکیه و اعتماد کرد ولی در تحلیل تکنیکال این مشکل تا حدود زیادی حل می‌شود.

سازگاری با تمام بازارها = یکی از مهم‌ترین مزایای تحلیل تکنیکال این است که می‌توان آن را در بازارهای مالی مختلف به کار برد و این مسئله اهمیت زیادی دارد. اگر شما بتوانید تحلیل تکنیکال، اصول و قواعد آن را یاد بگیرید. خیلی راحت می‌توانید از آن در معاملات فارکس و سایر معاملات مربوط به بازارهای مالی مختلف از جمله بازار سهام کمک بگیرید. این در حالی است که تحلیل فاندامنتال چنین مزیتی ندارد و یک خبر خاص ممکن است فقط بازار تبادلات ارزی یا بازار سهام را تحت الشعاع خودش قرار دهد.

سهولت استفاده و یادگیری = یکی از مهم‌ترین مزایایی که می‌شود برای تحلیل تکنیکال بیان کرد، عدم نیاز به استفاده از ابزارها و روش‌های مختلف است. از این رو یادگیری این نوع تحلیل هم بسیار آسان است.  کافی است با اصول ان آشنا باشید و بدانید که این اصول چگونه کار می‌کند. خیلی راحت می‌توانید این اصول را به کار ببندید و پیش‌بینی‌های لازم را انجام دهید. این در حالی است که تحلیل فاندامنتال به تجربه و درک بالایی از گزارش‌ها نیاز دارد و کسی که تحلیل فاندامنتال انجام می‌دهد باید درک و شناخت بالایی از بازار داشته باشد.

تماس با پشتیبانی 

امتیاز بده لطفا!