آموزش خرید و فروش در بازار فارکس

آموزش بازار فارکس

آموزش خرید و فروش در بازار فارکس : بازار فارکس ، بعنوان بزرگترین بازار دنیا شناخته شده که روزانه پنج تریلیون دلار گردش مالی دارد. پس از شکل گیری بازارهای بورس در سالیان گذشته، بازارهای جدیدی در سرتاسر دنیا ایجاد شده که امروز این بازارها رو تحت عنوان بازار فارکس می شناسند. این بازارها با الگوگیری از بازارهای آتی، فارکس و CFD شکل گرفتند .

البته تمامی بازارهای فوق، بازار فارکس نیستند. وقتی کارگزاری های فارکس قصد دارند شرکت خود را معرفی کنند، اعلام می کنند ما کارگزاری فارکس هستیم و دارایی های ما شامل سهام های آمریکا، تمام جفت ارزها، ارزهای دیجیتال، طلا، نفت، شاخص های بورس و هزاران موارد دیگر است. شما می توانید این دارایی ها را معامله کنید .

انواع جفت ارزها در بازار فارکس

جفت ارزها در سه دسته اصلی، کراس و فرعی قرار می گیرند و هریک دارای زیرمجموعه های زیادی هستند.

جفت ارزهای اصلی = جفت ارزهای اصلی، تمام برابری ارزی مهم که دلار آمریکا در یک طرف آن قرار داشته باشد، جفت ارز اصلی می گویند .

جفت ارزهای کراس ازجمله EUR/GBP، EUR/CHF، GPB/JPY و … دارای دلار آمریکا نیستند اما از برابری ارزهای بزرگ دنیا حاصل می شوند. EUR/GBP مهمترین جفت ارز کراس است و دارای نقش مهمی در بازار اقتصاد دنیاست .

در بازار فارکس ، معاملات کمتری در جفت ارزهای فرعی انجام می شود. این جفت ارزها در اقتصاد دنیا اهمیت زیادی ندارند. جفت ارزهای فرعی یا نوظهور از برابری ارزهایی مانند روپیه، دینار، لیر، روبل، کرن و غیره تشکیل شده اند و حجم کمتری در بازار جهانی دارند .

مثالی برای معامله جفت ارزها

در این مثال شما ارز پایه را یورو قرار می دهید که مبنای خرید و فروش شما هم هست . اگر شما به این  اعتقاد دارید که دلار آمریکا ضعیف خواهد شد و اتفاق بدی برای دلار آمریکا خواهد افتاد و شما اقدام به خرید EUR/USD می کنید با این امید که ارزش یورو در برابر دلار آمریکا بالا رود .

حساب تمرینی (دمو)

به دلیل ریسک بالای فعالیت در بازار ارز جهانی، امروزه تمام کارگزاری‌ها برای معامله گران تازه وارد حساب تمرینی (دمو) ارائه ‌می‌دهند تا این افراد بتوانند بدون سرمایه و در شرایط کاملاً واقعی بازار، داد و ستد نموده و تجربه کسب نمایند .

هدف اصلی حساب‌های تمرینی، پیش گیری از نابودی سرمایه افراد غیر حر‌فه‌ای در این بازار است. طبق توصیه بسیاری از کارشناسان مالی و مربیان معامله گری، زمانی که توانستید در حساب تمرینی به سود مستمر دست یابید، اقدام به افتتاح حساب معاملاتی واقعی نمایید .

تعیین حجم معاملات در فارکس

طبق آخرین آمار حجم مبادلات در این بازار، روزانه بیش از ۵ تریلیون دلار است که از این حیث بزرگ‌ترین بازار مالی جهان محسوب می‌شود. در بازار ارز تعیین حجم معاملات بر اساس واحدی به نام لات است .

انواع مختلفی از این واحد حجمی وجود دارند که هر کدم از آن‌ها مقادیر مختلفی از ارز پایه را شامل می‌شوند :

هر لات استاندارد برابر ۱۰۰,۰۰۰ واحد از ارز پایه، هر مینی لات برابر ۱۰,۰۰۰ واحد، هر میکرو لات برابر ۱,۰۰۰ واحد و هر نانو لات برابر ۱۰۰ واحد می‌باشد. در سیستم ثبت سفارشات حداقل حجم مورد تأیید ۰٫۰۱ لات می‌باشد، اما برخی شرکت‌های کارگزاری بعضاً امکان معامله با حجم‌های پایین تر نظیر ۰٫۰۰۱ را نیز ارائه می‌دهند .

ویژگی‌های بازار تبادل ارز

امکان معامله در 24 ساعت شبانه روز

هزینه های کم برای انجام معامله

امکان معامله با تمام دنیا

عدم نیاز به پرداخت مالیات

تعیین حدود سود و ضرر

امکان استفاده از حساب آزمایشی

دسترسی سریع

انواع سفارش ها در فارکس

در فارکس یک نوع سفارش وجود دارد که که بیشتر افراد از این نوع استفاده می کنند .

سفارشات به دو دسته تقسیم می شوند :

سفارش بازار = سفارشی که بلافاصله در قیمتی که کارگزار شما ارائه کرده است اجرا می شود .

این نوع سفارش بهترین قیمت سفارش خرید یا فروش در لحظه است .

سفارش معلق = در این نوع سفارش با قیمتی که شما تعیین کرده اید در زمان دیگری اجرا می شود .

سفارش لیمیت = سفارش لیمیت سفارشی است که یا برای خرید زیر قیمت فعلی بازار و یا فروش بالاتر از قیمت فعلی بازار در یک قیمت مشخص قرار داده می شود. این یک نوع سفارش خرید و فروش است و به محض اینکه بازار به قیمت لیمیت برسد انجام می شود .

سفارش بای لیمیت زمانی انجام می شود که می خواهید خرید به یک قیمت مشخص زیر قیمت فعلی بازار انجام می شود .

سفارش بای سل زمانی انجام می شود که می خواهید فروش به یک قیمت مشخص بالا تر از قیمت فعلی بازار انجام شود .

سفارش ورود استاپ = سفارش استاپ، اجرای سفارش را تا زمانی که قیمت به قیمت اردر استاپ برسد “متوقف می کند” .

این سفارش سفارشی هست که برای خرید بالا تر از قیمت بازار یا فروش پایین تر از قیمت بازار انجام می شود .

انتقال پول در فارکس

چطور پول را به بروکر انتقال دهیم ؟ در ایران یک سری بروکر ها IB دارند که روش ساده ایی برای انتقال وجه است .

IB چیست ؟ IB یک کارگذارانتخاب شده از طرف فارکس هست که برای شما انتقال وجه را انجام می دهد .

حالا اگر بروکر شما IB نداشته باشد می توانید از حساب WEBMONEY استفاده کنید . برای انتقال پول از طریق web money ابتدا شما یک حساب وب مانی باز می‌کنید سپس از طریق صرافی های آنلاین وجه مورد نظر خودتون رو به حساب وب مانیتون انتقال می‌دهید و سپس از وب مانی به حساب بروکرتون منتقل می‌کنید .

تماس با پشتیبانی

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top