آموزش رایگان برای فارکس

آموزش فارکس به زبان ساده

آموزش رایگان برای فارکس : یکی از بزرگترین بازارهای مالی دنیا که روزانه در آن چند تریلیون دلار معامله می‌شود. فارکس یا Forex مخفف Foreign Exchange بوده که به معنای تبدیل ارزهای خارجی است. فارکس بازاری برای معامله‌ی ارزهای مختلف است. در حقیقت، این بازار مکانی است که بتوان ارزهای خارجی را با یکدیگر معامله کرد. مثلا با ارز دلار، ارز دیگر مثلا یورو را خریداری کرد.

انواع دستورات در معامله کردن

توقف خرید (Buy Stop) : تنظیم سفارش خرید بالاتر از قیمت لحظه ای بازار اگر روند صعودی باشد و تحلی ما این باشد که که اگر فلان قیمت را بشکند به روند خود ادامه می دهد ما از Buy stop استفاده میکنیم.

محدودیت ورود به نقطه خرید (Buy Limit) : تنظیم سفارش خرید پایین تر از قیمت لحظه ای بازار اگر روند نزولی باشد و تحلیل ما اینگونه باشد که با رسیدن به قیمت مد نظر روند تغییر کرده و صعودی می شود از Buy Limit استفاده می کنیم .

توقف فروش (Sell Stop) : تنظیم سفارش فروش پایین تر از قیمت لحظه ای بازار اگر روند نزولی باشد و تحلیل ما اینگونه باشد که با شکستن فلان قیمت روند خود را ادامه خواهد داد از Sell Stop استفاده میکنیم.

محدودیت ورود به نقطه فروش (Sell Limit) : تنظیم سفارش فروش بالاتر از قیمت لحظه ای بازار اگر روند صعودی باشد و تحلیل ما اینگونه باشد که رسیدن به این قیمت روند معکوس شده و نزولی می شود از Sell Limit استفاده میکنیم.

انواع بازیگران بازار فارکس و رده بندی آنها

هجرها یا پوشش دهنده‌ ی ریسک : مصون سازی در معنای ساده به معنای کاهش ریسک، محصور کردن موقعیتی است، تا بتواند آن را از عوامل / تأثیرات خطرناک ناشی از وضعیت فعلی بازار مهار کند. یک سرمایه گذار که قصد دارد سطح ریسک را کاهش دهد، معمولاً هجر خوانده می شود .

آموزش رایگان برای فارکس
آموزش رایگان برای فارکس

دلالان : دلالان معمولاً سعی می کنند تا حرکات قیمت را پیش بینی کرده و وارد موقعیت های مربوطه شوند تا سود خود را به حداکثر برسانند. میتوان گفت که دلالان ریسک پذیر هستند، میل آنها به ریسک بسیار بیشتر از سرمایه گذار خطرپذیر است. آنها صرفاً برای سودآوری در بازارهای مشتقه شرکت می کنند. آنها باید به طور موثر روندهای آینده را پیش بینی کنند تا بتوانند خود را به طور مناسب در بازار قرار دهند. چنین رفتاری به هیچ وجه ایمنی وجوهی را که سپرده یا بازپرداخت کرده اند تضمین نمیکند .

آربیتاژر ها : آربیتراژر ها معمولاً در یک محیط بسیار سریع شرکت می کنند و تصمیمات آنها به معنای واقعی کلمه در یک چشم به هم زدن گرفته می شوند. بعضی اوقات قیمت هر سهم در بازار بازار ممکن است پایین باشد یا ممکن است از قیمت آن در بازار مشتقات فراتر رود. داوطلبین معمولاً به دنبال دور زدن چنین نقص ها و ناکارآمدی هایی در بازار هستند. آنها همچنین نقشی اساسی در افزایش نقدینگی بازارها دارند .

تایم کاری بازار فارکس

با توجه به تقویم کاری بین المللی بازار فارکس از بامداد دوشنبه تا جمعه بصورت ۲۴ ساعته فعال می باشد. بر اساس مناطق زمانی مختلف و مرکزهای عمده مبادلات ارزی، ۵ جلسه معاملات اصلی در این بازار وجود دارد که به ترتیب عبارت اند از: سیدنی، ژاپن، فرانکفورت، لندن، نیویورک

انجام معاملات در هر ساعت از شبانه روز در این بازار محدودیتی ندارد و هر فرد در هر نقطه از جهان می تواند در جلسه معاملاتی مد نظر خود، معامله انجام دهد.

مفهوم اسپرد

اسپرد در موفقیت معامله گران در فارکس و دیگر بازارهای مالی اهمیت زیادی دارد و یکی از مفاهیم مهم بازارهای مالی به شمار می رود. به اختلاف قیمت خرید و فروش که در صرافی مشاهده می شود اسپرد می گویند. وقتی قصد معامله در بازار فارکس را دارید شما دو قیمت را مشاهده می کنید، قیمت خرید و قیمت فروش و مانند بازار های دیگه مثل بازار خرید و فروش ملک و ماشین نمی باشد که یک قیمت ثابت داشته باشد .

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top