آموزش رایگان فارکس

آموزش رایگان فارکس

آموزش رایگان فارکس : فارکس بازاری است برای تبادل ارز های خارجی. این تبادل می تواند برای خرید و فروش کالا, خدمات شرکت ها و دولت ها , هزینه های سفر و خرید مسافران یا سرمایه گذاری اشخاص و بنگاه‌ها در کشورها مورد استفاده قرار گیرد .

نحوه معاملات در فارکس چگونه است ؟

در فارکس معاملات همیشه به صورت جفت ارز است. یعنی شما در فارکس  ارزی را می خرید و در همان لحظه ارزی را می فروشید. پس به نوعی سرمایه شما در گردش است.

مزیت های بازار فارکس

بزرگ ترین بازار مالی شناور / داشتن درآمد به دلار / کارتان برای خودتان است.

انتخاب بروکر

شما وقتی که وارد فارکس می شوید اول از همه باید یک بروکر انتخاب کنید. چرا که بروکر مانند یه رابطه عمل می کند تا شما خرید و فروش هایتان را با سراسر دنیا انجام دهید.

شما در ابتدا می توانید با کمک بروکر یک حساب دمو باز کنید و در آن تمرین کنید به این حساب پول واریز کنید . حساب دمو مانند حساب واقعی عمل می کند با این تفاوت که شما در آن سود یا ضرر نمی کنید.

ویژگی هایی که یک بروکر باید داشته باشد :

رگولیشن = یک سری از ارکان ها بروکر را تایید می کند و به آن یک نشان استاندارد میدهد که به معنی رگوله شدن است.

پشتیبانی = یکی از دیگر ویژگی هایی که یک بروکر باید داشته باشد پشتیبانی فارسی هست به دلیل اینکه پشتیبانی انگلیسی را همه ی بروکر ها دارند و برای ایرانی راحت تر است بروکری که انتخاب می کنند پشتیبانی فارسی داشته باشد.

واریز و برداشت وجه به بروکر = باید ببینید بروکری که انتخاب کرده اید چه راهی جلو پای شما برای واریز وجه می گذارد.

آموزش رایگان فارکس
آموزش رایگان فارکس

برخی از بروکر ها

فیبوگروپ = این بروکر دارای پشتیبان به زبان فارسی هست و حداقل واریز در آن 1 دلار است همچنین فیبوگروپ از متاترید 4 و 5 استفاده می کند .

بروکر آلپاری = در این بروکرحداقل مبلغی که می توانید واریز کنید 200 دلار می باشد. یکی از نکات منفی این بروکر نداشتن حساب دمو است ولی از متاترید 4 و 5 استفاده می کند همچنین از زبان فارسی هم پشتیبانی می کند .

هات فارکس = واریزی در این بروکر محدودیتی ندارد همچنین پشتیبانی فارسی هم دارد اما مشکلی که دارد این است که دیگه به ایرانی ها خدمات نمی دهد .

انتقال پول در فارکس

یک سری از بروکر ها IB  دارند که همین روش ساده ایی برای انتقال پول است . IB یک کارگذار هست که بروکر آن را انتخاب می کند که انتقال وجه را برای شما انجام می دهد . با استفاده از IB شما خیلی راحت پول را برای کارگذار کارت به کارت می کنید سپس آن کارگذار پول را برای بروکر شما منتقل می کنند . حتی برخی از IB هایی که در ایران سال هاست کار می کنند شاید کمیسیون نگیرند فقط پول را به قیمت روز را انتقال می دهند .

اصطلاحات فارکس

پیپ = پیپ راهی برای محسابه سود و ضرر است. پیپ به کوچک‌ترین واحد تغییر قیمت یک سهم اطلاق می‌شود.

Ask = این اصطلاح به معنی قیمت خرید یک ارز است.

Bid = این اصلاح هم به معنی قیمت فروش یک ارز است.  

پوزیشن = به انجام هر گونه معامله در فارکس پوزیشن می گویند.

لات = به هر ۱۰۰ هزار واحد از ارز پایه اطلاق می‌شود.

مارجین = یک نوع حساب اعتباری است . که شما حق برداشت از آن را ندارید فقط می توانید برای انجام معاملات از آن استفاده کنید.

مارجین کال = یک نوع واکنش امنیتی و دفاعی بروکر در برابر ضررهای شما محسوب می‌شود. زمانی که سهام دار ضرر کرده است از حساب اعتبار مارجین استفاده می شود در نتیجه بروکر احساس خطر می کند و پوزیشن هایش را می بندد تا جلوی ضرر های بعدی را بگیرد.

سفارشات آنی = این اصطلاح همان معاملات آنلاین هستند . شما زمانی که به صورت مستقیم خرید و فروش انجام می دهید به آن سفارش آنی می گویند.

Buy Limit = زمانی که تریدر پیش بینی می کند که در صورت برخورد قیمت سهم به خط حمایتی تغییر روند می دهد دستور خرید می دهد.

Sell Limit = وقتی که روند صعودی سهم بعد از رسیدن به یک مقاومت تمام خواهد شد، سفارش فروش خود را ثبت می کند.

Buy Stop =  زمانی است که تریدر قیمت خود را بیش از قیمت تعیین شده در بازار ثبت می‌کند.

LOOP = وقتی که بازار بین دو خط مقاومت و حمایت قرار دارد و در این موقعیت ترید یک سفارش خرید جدید در حمایت و یک فروش در مقاومت را می دهد که به آن LOOP می گویند.

 تماس با پشیبانی

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top