آموزش فارکس به زبان ساده

آموزش فارکس

آموزش فارکس به زبان ساده : فارگس یک بازار جهانی است که به فرد اجازه می دهد دو ارز را با هم معامله کند. بازار FX یک بازار جهانی و بدون مرکزیت است یعنی هیچ مرکز فیزیکی در دنیا ندارد و در آن واحدهای پولی جهان دست به دست مبادله می شوند. نرخ تبدیل ارز هر ثانیه تغییر می کند بنابراین یک بازار دائماً گداخته و جاری است.

آموزش فارکس به زبان ساده

نماد ارزها در فارکس چگونه شکل می گیرند؟

نمادهای ارزی همیشه دارای سه حرف هستند. دو حرف اول نام کشور و حرف سوم اشاره به نام واحد پول آن کشور دارد ، که معمولاً اولین حرف نام ارز آن کشور است. این سه حرف به عنوان کد ارزهای ISO 4217 شناخته می شوند.

نحوه کسب سود از معامله در فارکس

کار کردن در فارکس مانند دیگر بازار های مالی است بنابراین اگر شما تجربه ایی داشته باشید خیلی سریع آن را یاد می گیرید.

نرخ تبدیل ارز ، نسبت ارزش یک ارز در برابر ارز دیگر است.

چگونه باید قیمت های فارکس را خواند؟

ارزها همیشه به صورت جفت ارز قیمت گذاری می شوند، مانند GBP / USD یا USD / JPY

ارز پایه و ارز قیمت گذاری شده

هر زمان که در معاملات فارکس معامله باز دارید، یعنی دارید یک ارز را با ارز دیگر مبادله می کنید.

ارزها در رابطه با ارزهای دیگر قیمت گذاری می شوند.

اولین ارز در سمت چپ به نام ارز پایه شناخته می شود. مرجع ما برای تعیین نرخ تبدیل جفت ارز، ارز پایه است.

ارزی که در سمت راست قرار دارد ارز مقابل نامیده می شود.

متاتریدر چیست

کسانی که وارد بازار فارکس می شوند باید با نرم افزار متاتریدر آشنا شوند این نرم افزار برای تحلیل کردن بازار است که به بروکر وصل می شود و شما با استفاده از اندیکاتور و ابزار هایی در آن وجود دارد میتونید تحلیل های خود را روی چارت انجام دهید.

تریدینگ ویو چیست؟

تریدینگ ویو هم مثل متاتریدر یک نرم افزار تحلیل است و قیمت تمامی بروکر های مختلف را دارد . تفاوتی که تریدینگ ویو با متاتریدر داره اینه که طراحی ظاهری زیبا تری دارد و ابزار های بیشتری نسبت به متاتریدر داره.

لات در فارکس به چه معناست؟

فارکس معمولاً در مقادیر مشخصی به نام “لات” معامله می شود. در واقع واحد اندازی گیری حجم معاملات در فارکس لات است. برخی از بروکرهای فارکس مقدار و کمیت را به “لات” نشان می دهند و برخی دیگر از کارگزاران، خودِ واحدهای ارزی را نشان می دهند.

 

 

پیپ در فارکس چیست ؟

پیپ یک نوع واحد اندازه گیری هست که برای بیان ارزش دو ارز استفاده می شود . در بروکر هایی که 4 رقم اعشار دارند معمولا پیپ آخرین رقم اعشارنرخ یک جفت ارز است .

پیپت چیست ؟

برخی از کارگزاران جفت ارز را فراتر از 2 رقم و 4 رقم اعشار در حالت استاندارد مظنه گذاری کردند و قیمت آنها را بین 3 تا 5 رقم اعشار نقل می کنند .

در واقع آنها پیپ را مظنه گذاری کرده اند که به آن پیپت یا پوینت می گویند .

مزایای فارکس

24 ساعت بودن بازار / معامله دو طرفه / استفاده و اجرای مدیریت سرمایه صحیح

تحلیل فاندامنتال

یادگیری این تحلیل بسیار مهم است چرا که شما با استفاده از این تحلیل می توانید بازار را تحلیل کنید و نقاط شکست بازار را پیدا کنید . این نوع تحلیل برای تایم های بالا استفاده می شود یعنی روزانه به بالا کاربرد دارد . موضوع دیگری وجود دارد و آن این است که سرعت تحلیل تکنیکال از فاندامنتال بیشتر است .

کندل استیک ها

شما وقتی وارد بازار می شوید یک چارت قیمت میبینید . کندل استیک ها جزوی از چارت هستند که خود این چارت ها نوع های مختلفی دارد . زمانی که کندل استیک ها شکل خاصی دارند می خواهند یک چیزی را به ما بگویند ولی کندل استیک ها تنها برای سود کردن کافی نیستند و شما باید ابزاری مانند اندیکاتور ها را هم بلد باشید .

 اندیکاتور ها

در چارت یک سری ابزار ظاهر می شوند که به ما می گویند قیمت دارد بالا می رود یا پایین که به این ابزار ها اندیکاتور می گویند . همچنین شما برای تحلیل کردن باید اندیکاتور ها را بلد باشید و از آنجایی که تعداد اندیکاتور ها زیاد هست شما تعدادی از آنها را بشناسید کافی است .

دوطرفه بودن بازار فارکس

یعنی اینکه شما هم در روند صعودی و هم نزولی می توانید سود کنید و شما هر زمان که بخواهید می توانید ارزی را بخرید و ارزی را بفروشید .

انواع بازیگران فارکس

هجر = وقتی که یک سرمایه گذار قصد دارد سطح ریسک را کاهش دهد به آن هجر می گویند . هجر با نوسانات قیمت مبارزه می کند .

دلالان = دلالان سعی می کنند از طریق به دست گرفتن موقعیت سود خودشان را به حداکثر برسانند . همچنین دلالان می توانند سودهای کلان یا ضررهای هنگفتی را به ثبت برسانند .

آربیتاژر ها = این ها خیلی سریع تصمیم می گیرند . همچنین آنها نقش مهمی در افزایش نقدینگی بازار دارند .

بهترین روز هفته برای معامله در بازار فارکس

بهترین زمان معامله تایمی هستش که دو سشن باهم تداخل دارند . همچنین بیشتر حرکات قیمتی در اواسط هفته اتفاق می افتد .

 

5/5 - (4 votes)

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top