آموزش مفاهیم فارکس و بورس

آموزش پایه فارکس

آموزش مفاهیم فارکس : فارکس یک بازار جهانی است که به فرد اجازه می دهد دو ارز را با هم معامله کند. بازار FX یک بازار جهانی و بدون مرکزیت است یعنی هیچ مرکز فیزیکی در دنیا ندارد و در آن واحدهای پولی جهان دست به دست مبادله می شوند. نرخ تبدیل ارز هر ثانیه تغییر می کند بنابراین یک بازار دائماً گداخته و جاری است.

نماد ارزها در فارکس چگونه شکل می گیرند؟

نمادهای ارزی همیشه دارای سه حرف هستند. دو حرف اول نام کشور و حرف سوم اشاره به نام واحد پول آن کشور دارد ، که معمولاً اولین حرف نام ارز آن کشور است. این سه حرف به عنوان کد ارزهای ISO 4217 شناخته می شوند.

نحوه کسب سود از معامله در فارکس

کار کردن در فارکس مانند دیگر بازار های مالی است بنابراین اگر شما تجربه ایی داشته باشید خیلی سریع آن را یاد می گیرید. نرخ تبدیل ارز ، نسبت ارزش یک ارز در برابر ارز دیگر است.

 

آموزش مفاهیم فارکس
آموزش مفاهیم فارکس

ارز پایه و ارز قیمت گذاری شده چیست

هر زمان که در معاملات فارکس معامله باز دارید، یعنی دارید یک ارز را با ارز دیگر مبادله می کنید.

ارزها در رابطه با ارزهای دیگر قیمت گذاری می شوند.

اولین ارز در سمت چپ به نام ارز پایه شناخته می شود. مرجع ما برای تعیین نرخ تبدیل جفت ارز، ارز پایه است.

ارزی که در سمت راست قرار دارد ارز مقابل نامیده می شود.

متاتریدر چیست

کسانی که وارد بازار فارکس می شوند باید با نرم افزار متاتریدر آشنا شوند این نرم افزار برای تحلیل کردن بازار است که به بروکر وصل می شود و شما با استفاده از اندیکاتور و ابزار هایی در آن وجود دارد میتونید تحلیل های خود را روی چارت انجام دهید.

تریدینگ ویو چیست؟

تریدینگ ویو هم مثل متاتریدر یک نرم افزار تحلیل است و قیمت تمامی بروکر های مختلف را دارد . تفاوتی که تریدینگ ویو با متاتریدر داره اینه که طراحی ظاهری زیبا تری دارد و ابزار های بیشتری نسبت به متاتریدر داره.

لات در فارکس چه مفهومی دارد؟

فارکس معمولاً در مقادیر مشخصی به نام “لات” معامله می شود. در واقع واحد اندازی گیری حجم معاملات در فارکس لات است. برخی از بروکرهای فارکس مقدار و کمیت را به “لات” نشان می دهند و برخی دیگر از کارگزاران، خودِ واحدهای ارزی را نشان می دهند.

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top