ارزیابی هفتگی از انتظارات سرمایه گذاران بازار طلا

ارزیابی هفتگی کیتکو از انتظارات سرمایه گذاران بازار طلا

تحلیل بنیادی اونس طلای جهانی

ارزیابی هفتگی از انتظارات سرمایه گذاران بازار طلا به گزارش از سایت کیتکو : طبق ارزیابی هفتگی کیتکو (Kitco News)، خوش‌بینی‌ها به آینده قیمتی اونس طلای جهانی تقویت شده است. فعالین حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران خرد بازار انتظار رشد بیشتر قیمت‌ها را دارند.
پنجشنبه هفته گذشته قیمت اونس طلای جهانی به یک باره جهش کرد. برای اولین بار از ماه فوریه، قیمت اونس طلای جهانی به بالای ۱۸۰۰ دلار عبور کرده است. بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که شکست این مقاومت نشانه خوبی از احیای روند صعودی بازار و حرکت به سمت ۱۸۵۰ دلار است.

روز جمعه هم قیمت اونس طلای جهانی به حرکات صعودی ادامه داد. داده‌های اشتغال ماه آوریل آمریکا (NFP) ناامید کننده بودند. در ماه آوریل رشد NFP تنها ۲۶۶ هزار واحد بود، این در حالی است که بازار انتظار رشد یک میلیون واحدی را داشت.

برخی از تحلیلگران بر این باورند که شاید بازار در عبور از مقاومت‌های ۱۸۳۰ و ۱۸۵۰ دلار به مشکل بخورد. این هفته ۱۶ فعال حرفه‌ای (Wall Street) در ارزیابی هفتگی سایت کیتکو شرکت کرده‌اند. ۸۸ درصد پیش‌بینی می‌کنند که روند این هفته اونس طلای جهانی صعودی است.

تقریباً ۱۲ درصد دیگر هم انتظار اصلاح نزولی بازار را دارند. طبق ارزیابی این هفته، هیچ کس انتظار بازار خنثی یا بدون روند را ندارد. در همین حال ۱۴۸۵ سرمایه‌گذار خرد (Main Street) در نظرسنجی آنلاین شرکت کرده‌اند. ۷۶ درصد طرفدار روند صعودی، ۱۴ درصد طرفدار روند نزولی و ۱۱ درصد هم طرفدار بازار بدون روند یا خنثی بودند.

تحلیل فاندامنتال و تکنیکال فعالین حرفه‌ای بازار

بیل باروچ (Bill Baruch) رئیس شرکت Blue Line Futures
این فعال حرفه‌ای معتقد است که هر چند روند اونس طلای جهانی صعودی است، اما برای این‌که قدرت روند صعودی تقویت شود و خریداران جدید وارد بازار شوند، باید XAUUSD از مقاومت ۱۸۵۰ دلار عبور کند.
اوله هانسن (Ole Hansen) سرپرست تیم استراتژی Saxo Bank هانسن گفته که به خاطر داده‌های اقتصادی ضعیف اشتغال آمریکا، احتمال خروج تدریجی فدرال رزرو از سیاست‌های انبساطی پولننکی تا پایان سال ۲۰۲۱ منتفی است. از نظر این فعال حرفه‌ای، قیمت طلا می‌تواند هم‌زمان با افت نرخ بازدهی اوراق بیش از این رشد کند و فروشندگان طلا را از بازار خارج کند.

از نظر هانسن هم تا زمانی که مقاومت ۱۸۵۰ دلاری شکسته نشده، نمی‌توان انتظار رشد قابل توجه بازار را داشت. مقاومت ۱۸۵۰ دلاری با میانگین متحرک ۲۰۰ روز انطباق خوبی دارد. باوجود رشد قوی قیمت اونس طلای جهانی، بازار هنوز هم در روند نزولی قرار دارد. با این حال شکست مقاومت کلیدی می‌تواند روند را به صعودی تغییر دهد.
آدریان دی (Adrian Day) رئیس شرکت سرمایه‌گذاری Adrian Day از نظر این فعال حرفه‌ای، بازار در یک خط راست صعود نخواهد کرد. بازار طلا از سوی برنامه‌های حمایتی و انبساطی پولی و مالی دولت آمریکا حمایت می‌شود.
دارین نیوسام (Darin Newsom) تحلیلگر مستقل بازار از نظر نیوسام، اگر قیمت اونس طلای جهانی به بالای ۱۸۴۲٫۹۰ دلار عبور کند، هدف بعدی بازار مقاومت ۱۸۹۴ دلاری خواهد بود.
مارک چندلر (Mark Chandler) مدیر شرکت Bannockburn Global Forex چندلر تنها کسی است که انتظار بازگشت نزولی بازار از محدوده مقاومتی ۱۸۵۰ دلاری را دارد. از نظر این فعال حرفه‌ای، به دلیل رشد سریع اقتصادی آمریکا، رالی صعودی طلا از نزدیکی ۱۸۵۵-۱۸۵۰ دلار متوقف خواهد شد.

منبع : ایران بورس آنلاین

تماس با پشتیبانی

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top