استقبال گسترده سلبریتی‌ها از توکن‌های NFT

آینده هیجان انگیزی در انتظار ما است! زیرا بازار توکن های NFT راه ساخت کلکسیون‌های دیجیتالی را برای طرفداران و سرمایه گذاران باز می‌کند.

بازار توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) روند رو به رشدی دارد. بر اساس گزارش جدید پلتفرم تحلیلی DappRadar، حجم معاملات NFT در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ به بیش از ۱۰ میلیارد دلار افزایش یافت. این میزان هفت برابر بیشتر از معاملات سه ماهه سال قبل است. اگرچه بخش قابل توجهی از این تراکنش‌ها توسط سازندگان مشهوری مانند NBA Top Shot ، CryptoPunks و پلتفرم بازی Axie Infinity صورت گرفته، موارد استفاده از NFT به سرعت در حال افزایش است زیرا سازندگان، در حال تشخیص پتانسیل آن هستند.

در گذشته‌ای نه چندان دور، افراد مشهوری که مشتاق کسب سود از صحنه رو به رشد کریپتو بودند، گزینه‌های کمی داشتند. آنها عمدتاً به سمت پیشنهادهایی مثل عرضه اولیه کوین‌ها (ICO) می‌رفتند. یا در پروژه‌های آینده دار سرمایه گذاری می‌کردند. با این حال، به لطف NFTها، آن‌ها اکنون می‌توانند با انتشار مجموعه های دیجیتالی پرطرفداری که تقریباً هر چیزی را می‌توان با آن‌ها به نمایش گذاشت، از شهرت خود استفاده کنند: آثار هنری، آلبوم ها، کارت های تجاری یا کالا. این کلکسیون‌های توکن‌شده می‌توانند به نوبه خود در بازار آزاد بین طرفداران و سرمایه‌گذاران معامله شوند.

صنعت موسیقی یک بستر عالی برای قدرت نمایی NFTها

از موسیقی‌دان‌ها و ورزشکاران گرفته تا بازیگران و مدل‌ها، سلبریتی‌های برجسته مشغول ساخت و حراج مجموعه‌های حیرت انگیز از دارایی‌ها و کالاهای مبتنی بر بلاک‌چین هستند. چیزی که برای مشتاقان جامعه دیجیتال بسیار جذاب است. از طریق NFT، شخصیت‌های مختلف می‌توانند با طرفداران در حوزه دیجیتال ارتباط برقرار کنند و نوع دیگری از کسب درآمد را تجربه کنند.

 

در اوایل سال جاری، گریمز، نوازنده کانادایی، تقریباً 6 میلیون دلار NFT شامل آثار هنری و انیمیشن های صوتی و تصویری فروخت. در حالی که برخی از توکن‌ها در نوع خود بی نظیر بودند، سایر موارد ارزان تر هزاران نسخه داشتند. اگرچه به نظر می رسد این واقعیت با مفهوم NFT در تناقض است. آیا قرار نیست هر NFT به طور قابل اثباتی منحصر به فرد باشد؟  – همین توکن‌های “تکراری” مورد بحث بیش از 5 میلیون دلار برای این شخص درآمد زایی کرد.

توکن‌های NFT، فرصتی برای عاشقان دنیای دیجیتال

شاید تعجب آور نباشد که نوازندگان به طور فزاینده‌ای از NFT برای کسب درآمد استفاده می کنند. تغییر به استریم آنلاین در دهه گذشته به شدت بر قدرت درآمد هنرمندان تأثیر گذاشت. همه‌گیری جهانی کووید-19 نیز ضربه بزرگی به این صنعت وارد کرد، زیرا بسیاری از نوازندگان برای کسب درآمد به اجرای زنده متکی بودند. افراد زیادی هم به گریمز در حوزه NFT پیوستند. افرادی مثل اسنوپ داگ، امینم، جی زی، شکیرا، لوئیس کاپالدی، استیو آئوکی، شاون مندز، پادشاهان لئون، پسر سولجا و آفکس دوقلو هستند.

به هر حال ایجاد یک بازار جدید مثل بازار NFTها که امکانات و قابلیت‌های بسیار گسترده‌ای را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد جذابیت بسیار زیادی دارد.

جامعه رو به رشد دیجیتالی هم هیچ فرصتی را از دست نمی‌دهد تا از این امکانات به بهترین شکل برای کسب هر آنچه که نیاز دارد استفاده کند. از کسب درآمد با فروش آثارشان گرفته تا جمع آوری کلکسیون‌های دیجیتالی دلخواه، بازار NFTها متعلق به همه است!

منبع: CoinTelegraph

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top