افزایش طمع یورو را برای تبدیل شدن به ارز تأمین ‌کننده معاملات انتقالی

سیاست صلح جویانه بانک مرکزی اروپا در مقابل فدرال رزرو

جکسون هُول شکاف میان فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا را گسترش داده است و این به معنای بهبود جایگاه یورو به عنوان ارز تأمین کننده مطلوب می‌باشد.

تخفیف نرخ بهره روزانه برای استقراض ارز رایج بجای دلار در اوایل این ماه به بیشترین میزان خود از سال 2020 رسید. این موضوع به افزایش درآمد بر معاملات انتقالی تأمین شده توسط یورو منجر شد که امسال بالاترین بازگشت ها را به خود اختصاص داده‌اند.

این روند، در روز جمعه سرعت بیشتری یافت، یعنی زمانی که ریاست فدرال رزرو، جروم پاول، عنوان نمود که امسال می‌توانیم به برنامه خرید اوراق قرضه به میزان 120 میلیارد دلار در ماه بازگردیم، هر چند که، پس از آن، بانک مرکزی تعجیلی برای آغاز افزایش نرخ بهره ندارد. این نگرش فرسنگ‌ها از بانک مرکزی اروپا جلوتر است، که عنوان کرد خرید اوراق قرضه در مقیاس گسترده سال آینده ادامه پیدا می‌کند – حتی پس از پایان خرید دارایی‌های اضطراری.

ویتولد بارکه، متخصص راهبردی ارشد در ” مدیریت سرمایه گذاری نوردیا” عنوان نمود ” در کوتاه‌مدت، این اختلاف و شکاف فدرال رزرو با بانک مرکزی اروپا بسیار مخرب است و می‌تواند منجر به محدود شدن شرایط پولی جهانی از طریق قدرتمند شدن دلار گردد.

او گفت: اما در میان مدت، یورو می‌بایست جذابیت خود را به عنوان ارز تأمین کننده افزایش دهد زیرا بانک مرکزی اروپا همچنان که سیاست فوق سهل گیرانه خود ادامه خواهد داد “.

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top