حجم کل بازار 1.07 تریلیون دلار
معاملات 24 ساعت 136.741 میلیارد

افزایش طمع یورو را برای تبدیل شدن به ارز تأمین ‌کننده معاملات انتقالی

اخبار
زمان مطالعه زمان مطالعه دقیقه

سیاست صلح جویانه بانک مرکزی اروپا در مقابل فدرال رزرو

جکسون هُول شکاف میان فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا را گسترش داده است و این به معنای بهبود جایگاه یورو به عنوان ارز تأمین کننده مطلوب می‌باشد.

تخفیف نرخ بهره روزانه برای استقراض ارز رایج بجای دلار در اوایل این ماه به بیشترین میزان خود از سال 2020 رسید. این موضوع به افزایش درآمد بر معاملات انتقالی تأمین شده توسط یورو منجر شد که امسال بالاترین بازگشت ها را به خود اختصاص داده‌اند.

این روند، در روز جمعه سرعت بیشتری یافت، یعنی زمانی که ریاست فدرال رزرو، جروم پاول، عنوان نمود که امسال می‌توانیم به برنامه خرید اوراق قرضه به میزان 120 میلیارد دلار در ماه بازگردیم، هر چند که، پس از آن، بانک مرکزی تعجیلی برای آغاز افزایش نرخ بهره ندارد. این نگرش فرسنگ‌ها از بانک مرکزی اروپا جلوتر است، که عنوان کرد خرید اوراق قرضه در مقیاس گسترده سال آینده ادامه پیدا می‌کند – حتی پس از پایان خرید دارایی‌های اضطراری.

ویتولد بارکه، متخصص راهبردی ارشد در ” مدیریت سرمایه گذاری نوردیا” عنوان نمود ” در کوتاه‌مدت، این اختلاف و شکاف فدرال رزرو با بانک مرکزی اروپا بسیار مخرب است و می‌تواند منجر به محدود شدن شرایط پولی جهانی از طریق قدرتمند شدن دلار گردد.

او گفت: اما در میان مدت، یورو می‌بایست جذابیت خود را به عنوان ارز تأمین کننده افزایش دهد زیرا بانک مرکزی اروپا همچنان که سیاست فوق سهل گیرانه خود ادامه خواهد داد “.

ایا این پست برای شما مفید بوده است ؟
ایا شما علاقمند به این مطلب بودید ؟
کامنت ها 0 کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

منو دسترسی های اسان