السالوادور در آینده به دنبال استخراج ارز دیجیتال از طریق انرژی های سبزتر است

بنا به اعلام رئیس کمیسیون برق آبی السالوادور در روز جمعه، این کشور به عنوان نخستین پذیرنده بیت کوین به عنوان ارز قانونی کشور ، آزمایشاتی را اجرا می کند که در آن ، می تواند به طور فزاینده ای از جریان های جدید انرژی های تجدیدپذیر استفاده کند.

درحالی که عملیات “استخراج” ارز دیجیتال نیازمند انرژی بسیار زیادی است و به عنوان یک منبع بزرگ تقاضا از انرژی سوخت فسیلی تامین می شود ، توسط حامیان محیط زیست مورد انتقاد قرار گرفته است.

ماه گذشته ، السالوادور برای اولین بار ، بیت کوین را به عنوان ارز قانونی در کنار دلار آمریکا پذیرفت اگرچه دلار به مدت چندین سال به عنوان تنها واحد پول رسمی کشور عمل می کرد.

دانیل آلوارز (Daniel Alvarez) ، رئیس کمیسیون دولتی برق آبی رودخانه لمپا (CEL) ، عنوان کرد که السالوادور، پتانسیل تولید برق از طریق پروژه های برق آبی ، خورشیدی ، باد و جزر و مد را دارد.

آقای آلوارز افزود: “امکانات در این زمینه بی نهایت است ، تنها قدرت اراده است که ما می توانیم با استفاده از آن از امکانات و توانایی لازم برای پیاده سازی این پروژه ها استفاده کنیم.”

دولت السالوادور در ماه سپتامبر(شهریور) ، عملیات استخراج بیت کوین را در نیروگاهی بر پایه انرژی زمین گرمایی از آتشفشان Tecapa شروع کرد.

این نیروگاه حدود 102 مگاوات انرژی تولید می کند و دولت قصد دارد پنج مگاوات دیگر در سال آتی به آن اضافه کند. در حال حاضر ، 1.5 مگاوات از آن به استخراج بیت کوین اختصاص یافته است.

علاوه بر این نیروگاه ، مقامات اتاقی را در داخل کانتینری ایجاد کرده اند که در آن ، 300 رایانه در راستای پردازش تراکنش های ارزهای دیجیتال ، کار می کند.

به گفته مقامات ، نیروگاه Tecapa به همراه یک نیروگاه زمین گرمایی دیگر در شمال غربی السالوادور بین 23 تا 24 درصد از انرژی شبکه برق ملی کشور را تأمین می کند.

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top