حجم کل بازار 1.20 تریلیون دلار
معاملات 24 ساعت 136.741 میلیارد

امریکا از فعالان حوزه کیریپتو خواست با افراد داخل تحریم تعامل نداشته باشند

اخبار اخبار فوری
مبتدی
زمان مطالعه زمان مطالعه 2 دقیقه

تحریم برای فعالان حوزه رمز ارز ها اعمال میشود

وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم‌های جدیدی برای صنعت رمزارز اعمال می‌کند.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری (OFAC) اخیرا دستور العمل های جدید جدیدی برای سرمایه‌گذاران و کسب‌وکارهای مرتبط با رمزارز منتشر کرده و گفته است که سرمایه‌گذاران همانند سازمان‌های مالی سنتی، باید منتظر بررسی‌های دقیق و موشکافانه در این خصوص باشند که با چه افرادی می‌توانند معامله کنند.

 

در بیانیه این نهاد آمده است:

افزایش رواج رمزارزها به عنوان روش پرداخت، آنها را بیشتر در معرض خطرات تحریم قرار می‌دهد. بدین ترتیب، صنعت رمزارز شامل شرکت‌های فناوری، صرافی‌ها، مدیران، ماینرها، ارائه‌دهندگان کیف پول و کاربران، در جلوگیری از سوءاستفاده افراد تحت تحریم از رمزارزها و دور زدن تحریم‌ها و اجرای سیاست خارجی آمریکا و منافع امنیت ملی نقش مهمی ایفا می‌کنند.

در این بیانیه آمده است که تمام کسانی که در فعالیت‌های مرتبط با کریپتو حضور دارند، باید در خصوص افرادی که با آنها تراکنش انجام می‌دهند هوشیار باشند تا از نقض قوانین تحریم‌ها اجتناب کنند.

نهاد OFAC این دستورالعمل را منتشر می‌کند تا به صنعت رمزارز کمک کند تا این ریسک‌ها کاهش یابد. تحریم‌های OFAC مطابق با تراکنش‌های رمزارز و ارزهای سنتی است.

اعضای صنعت رمزارز مسئول تضمین این موضوع هستند که به طور مستقیم یا غیرمستقیم در تراکنش‌های تحت تحریم OFAC نظیر افراد یا نهادهای تحت تحریم شرکت نکنند.

در حال حاضر OFAC تعداد ۳۵ تحریم مختلف اعمال کرده است که رایج‌ترین آنها، محدودیت در معاملات با دولت‌های خارجی یا مناطق جغرافیایی خاص و به ویژه افراد مخصوص است. طبق این دستورالعمل‌ها، OFAC اختیار قانونی برای اعمال جرایم برای عدم مطابقت با قوانین را دارد.

منبع:dailyhodl

ایا این پست برای شما مفید بوده است ؟
ایا شما علاقمند به این مطلب بودید ؟
برچسب ها
کامنت ها 0 کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

منو دسترسی های اسان