اولین ETF بیت کوین توسط SEC تایید شد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) صندوق قابل معامله در بورس (ETF) بیت کوین را تأیید کرد که هدف آن قرار دادن سرمایه گذاران در معرض بیت کوین در برابر شرکت های تجاری عمومی است.

بر اساس یک طرح ثبت شده در 1 اکتبر (9مهر)، Volt Crypto Industry Revolution و Tech ETF عملکرد شرکت های موسوم به “انقلاب صنعت بیت کوین” را دنبال خواهند کرد.

 

شرکت هایی که در فهرست عمومی هستند یا اکثریت دارایی خالص خود را در قالب بیت کوین در اختیار دارند، مانند MicroStrategy ( NASDAQ: MSTR)، یا اکثر سود خود را از طریق استخراج یا ساخت تجهیزات ماینینگ، مانند Marathon Digital Holdings (NASDAQ: MARA)، به دست می آورند.

 

حداقل 80 درصد از دارایی های خالص صندوق در سهام رمزنگاری سرمایه گذاری خواهد شد.

 

20 درصد باقیمانده برای جبران ریسک سبد سهام متمرکز صندوق در سهام سنتی سرمایه گذاری می شود.

 

ETF هیچ ارز رمزنگاری شده ای را مستقیما در اختیار نخواهد داشت.

 

تأیید SEC برای این صندوق، که تحت نماد BTCR معامله می شود، تنها چند روز پس از تصمیم خود در مورد چهار ETF بیت کوین GlobalX ، WidsomTree ، Kryptoin و Valkyrie تا اواخر ماه نوامبر (اوایل آذر) به تاخیر انجامید، اتفاق افتاد.

 

در حالی که SEC بستر معاملاتی رمزنگاری را راه می اندازد، برنامه های ETF در حال انباشته شدن است: روز جمعه، BlockFi برای ETF  قرارداد های آتی  ثبت نام کرد و تعداد برنامه های فعال در حال انتظار را به بیش از دوازده برنامه رساند.

بسیاری در جامعه رمزنگاری حدس می زنند که با وجود تاخیرها، تأیید ETF بیت کوین می تواند تا پایان ماه اتفاق بیفتد.

 

گری گنسلر، رئیس SEC نیز بارها و بارها پیشنهاد داده است که با ایده ایجاد ETF بیت کوین مبتنی بر معاملات آتی مانند آنچه توسط Valkyrie و BlockFi پیشنهاد شده است، مخالف نیست.

 

با اینکه ETF Volt دقیقاً همان ETFارزی نیست که صنعت رمزنگاری منتظر آن بود، اما یک گام به جلو است: BTCR اولین ETF متمرکز بر بیت کوین است که تأییدیه نظارتی دریافت کرده است.

 

مدیرعامل Volt Equity، تد پارک (Ted Park)، به اینسایدر گفت که این صندوق، که پنجمین صندوق برای شرکت خدمات مالی مستقر در سانفرانسیسکو است، برای تصویب سخت ترین صندوق به شمار می رفت.

پارک به اینسایدر گفت: “خیلی سخت بود که بتوان این مشکل را حل کرد.” “اما ما واقعا خوشحالیم که SEC بالاخره آن را تأیید کرد.”

منبع:coindesk

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top