اوپک پلاس ممکن است در افزایش تولید بازنگری کند

به گفته وزیر نفت کویت اوپک پلاس در افزایش تولید بازنگری کند

طبق بیان وزیر نفت کویت در روز یکشنبه، افزایش تولید نفت که ماه گذشته مورد توافق کشورهای اوپک پلاس قرارگرفت ممکن است در جلسه بعدی در روز اول سپتامبر مورد بازنگری قرار گیرد.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحد آن‌، روسیه، که مجموعاً با عنوان اوپک پلاس شناخته می‌شوند، در روز چهارشنبه دیدار می‌کنند تا به بحث و بررسی افزایش تولید 400000 بشکه­ای در روز برای مدت چندین ماه بپردازند- چیزی که پیشتر مورد توافق قرار گرفته بود.

محمد عبداللطیف الفارس در حاشیه یک نشست دولتی در شهر کویته به رویترز گفت: ” بازارها در حال افول هستند. بدلیل شروع موج چهارم COVID-19 در برخی از کشورها، ما باید این افزایش تولید را مورد بازنگری قرار دهیم و در مورد آن دقیق باشیم. ممکن است افزایش تولید 400000 بشکه ای با وقفه مواجه شود”.

فارس ادامه داد: ” اقتصاد کشورهای آسیای شرقی و چین همچنان تحت تأثیر COVID-19  قرار دارد و دقت بیشتری در این زمینه می‌بایست اعمال گردد “.

دفتر ریاست جمهوری ایالات متحده، جو بایدن، اوپک و متحدین آن را به افزایش تولید برای کنترل افزایش قیمت نفت تشویق کرده بود و آن را به عنوان تهدیدی برای احیای اقتصاد جهان تلقی نموده بود.

در مورد درخواست ایالات متحده، فارس عنوان کرد که اعضای اوپک دیدگاه متفاوتی در خصوص این مسئله دارند. او گفت: ” جلساتی با کشورهای اوپک و بخصوص کشورهای هیئت همکاری‌های خلیج‌فارس انجام شد و تاکنون دیدگاه‌های متفاوتی در مورد چگونگی حل و فصل این مسئله وجود داشته است “.

 

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top