حجم کل بازار 1.07 تریلیون دلار
معاملات 24 ساعت 136.741 میلیارد

اوپک پلاس ممکن است در افزایش تولید بازنگری کند

اخبار
زمان مطالعه زمان مطالعه دقیقه

به گفته وزیر نفت کویت اوپک پلاس در افزایش تولید بازنگری کند

طبق بیان وزیر نفت کویت در روز یکشنبه، افزایش تولید نفت که ماه گذشته مورد توافق کشورهای اوپک پلاس قرارگرفت ممکن است در جلسه بعدی در روز اول سپتامبر مورد بازنگری قرار گیرد.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحد آن‌، روسیه، که مجموعاً با عنوان اوپک پلاس شناخته می‌شوند، در روز چهارشنبه دیدار می‌کنند تا به بحث و بررسی افزایش تولید 400000 بشکه­ای در روز برای مدت چندین ماه بپردازند- چیزی که پیشتر مورد توافق قرار گرفته بود.

محمد عبداللطیف الفارس در حاشیه یک نشست دولتی در شهر کویته به رویترز گفت: ” بازارها در حال افول هستند. بدلیل شروع موج چهارم COVID-19 در برخی از کشورها، ما باید این افزایش تولید را مورد بازنگری قرار دهیم و در مورد آن دقیق باشیم. ممکن است افزایش تولید 400000 بشکه ای با وقفه مواجه شود”.

فارس ادامه داد: ” اقتصاد کشورهای آسیای شرقی و چین همچنان تحت تأثیر COVID-19  قرار دارد و دقت بیشتری در این زمینه می‌بایست اعمال گردد “.

دفتر ریاست جمهوری ایالات متحده، جو بایدن، اوپک و متحدین آن را به افزایش تولید برای کنترل افزایش قیمت نفت تشویق کرده بود و آن را به عنوان تهدیدی برای احیای اقتصاد جهان تلقی نموده بود.

در مورد درخواست ایالات متحده، فارس عنوان کرد که اعضای اوپک دیدگاه متفاوتی در خصوص این مسئله دارند. او گفت: ” جلساتی با کشورهای اوپک و بخصوص کشورهای هیئت همکاری‌های خلیج‌فارس انجام شد و تاکنون دیدگاه‌های متفاوتی در مورد چگونگی حل و فصل این مسئله وجود داشته است “.

 

ایا این پست برای شما مفید بوده است ؟
ایا شما علاقمند به این مطلب بودید ؟
کامنت ها 0 کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

منو دسترسی های اسان