بازارهای مالی

تعریف بازارهای مالی

بازارهای مالی : بازار مالی یک بازار جهانی است که در آن سرمایه گذاران می توانند انواع مختلف دارایی های مالی از جمله اوراق بهادار، کامپوزیت، ارز و طیف گسترده ای از قراردادهای مشتقه را خریداری و بفروشند.

بازارها با فراهم آوردن محیطی امن و شفاف، جایی را برای طرف های درگیر در تجارت که درعملیات تجاری شرکت می کنند، به وجود می آورد. بازارهای مالی تا حدی توسط مقامات نظارتی مختلف کنترل می شوند که به عنوان ناظران وظیفه نظارت بر فعالیت های مختلف در بازار جهانی را کنترل می کنند.

تقریباً هر ملتی بر روی کره زمین به این ترتیب درگیر بازارهای مالی است. برخیاز بازارها بسیار کوچک هستند، فقط تعداد کمی شرکت کننده دارند، در حالی که دیگران – مانند بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE) و بازارهای فارکس – روزانه تریلیون دلار تجارت می کنند.

به طور کلی، انواع مختلفی از بازارهای مالی وجود دارد که بسته به انواع ابزارهای مالی و دسترسی به عموم، می توان آنها را در دسته های جداگانه ای دسته بندی کرد. برخی از بازارها، مانند ارز، عموماً برای تک تک سرمایه گذاران آزاد است.

برخی دیگر مانند بازار سهام یا اوراق بهادار موانع ورود جامعی را برای کسانی ایجاد می کنند و شخص را به گذراندن مراحل مختلف برای گرفتن مجوزمجبور می نمایند.

در راهنمای ما همه مواردی را که باید در مورد بازارهای اصلی بدانید، از جمله سهام، کالا و ارز را خواهیم گفت. شما اصول اصلی را که این بازارها بر اساس آنها کار می کنند یاد خواهید گرفت، تفاوتهای اساسی بین آنها را درک خواهید کرد و نیز قدرت هایی را که قیمت ابزار اصلی را در آنجا تعیین می کنند پی خواهید برد .

تماس با پشتیبانی

 

بازارهای مالی
بازارهای مالی

2.3/5 - (3 votes)

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top