بازار فارکس برای چه کسانی مناسب است ؟ 2022

نوشته توسط : adminfastدر تاریخ : 21 آذر 1400نظرات : بدون نظربازدید : 4 بازدیدمربوط به : مقالات آموزشی

فارکس چیست؟

بازار فارکس برای چه کسانی مناسب است ؟ : بازار مبادله ارز ، که معمولاً به عنوان “فارکس” یا “FX” شناخته می شود و بزرگترین بازار مالی در جهان است . بازار FX یک بازار جهانی و بدون مرکزیت است یعنی هیچ مرکز فیزیکی در دنیا ندارد و در آن واحدهای پولی جهان دست به دست مبادله می شوند . نرخ تبدیل ارز هر ثانیه تغییر می کند بنابراین یک بازار دائماً گداخته و جاری است .

نکته ای که باید بدونید اینه که بازار فارکس ، بازار سرمایه و سرمایه گذاری است در بازار سرمایه‌گذاری معقول نیست که با پول کم وارد شوید اما افرادی که با پول کم وارد می‌شوند سودشون هم به نسبت سرمایه‌ای که به این بازار وارد کردند کم خواهد بود .

 پس هنگامی که شما به قصد سرمایه گذاری وارد بازار می‌شوید باید بدانید که اگر با سرمایه زیاد وارد بازار بشید چقدر سود خواهید کرد و اگر با سرمایه کم وارد شوی چقدر سود خواهید کرد .

چرا با سرمایه کم نمیشه وارد بازار فارکس شویم ؟

پول کم در این بازار باعث می‌شود شما خیلی زود از این بازار خارج شوید . ولی وقتی که سرمایه شما بیشتر باشد ، بیشتر در بازار می‌مانید و بیشتر هم سود می‌کنید. این یک اصل طبیعی در بازار فارکس است !

قانون رشد سرمایه در بازار فارکس

من نباید پول از دست بدم / من باید پول به دست بیارم پس در قانون اول کسانی که سرمایه برای خودشون نیست به دلیل فشار هایی که روی این افراد از نظر روانی بوجود میاد .  نمیتوانند درست تحلیل کنند درنتیجه درست نمیتوانند ترید کنند .

اولین قدم انتخاب بروکر یا کارگذاری

برای ورود به این بازار شما باید ابتدا به سراغ انتخاب بروکر مناسب بروید. واریز پول به بروکر برای شروع یعنی هنگامی که شما از این بازار چیزی نمی‌دانید و میخواهید تازه شروع کنید اهمیت کمتری دارد و باید آخرین انتخاب شما باشد، اگر شما از این بازار هنوز چیزی نمی‌دانید و به حساب بروکرتون پول واریز کردید یقینا شما سرمایه ای که به بروکر وارد کردید را از دست می‌دهید پس برای ورود به این بازار واریز وجه باید آخرین انتخاب شما باشد .

اما شما می‌توانید بروکرتون رو انتخاب کنید و بدون واریز وجه به آن به کمک حساب دمو بروکرتون فقط تمرین کنید . و آموزش هاتون رو کامل کنید و درنهایت بعد از چند ماه که به سود رسیدید می‌توانید به حسابتون پول واریز کنید .

حساب دمو چیست ؟

حساب دمو شبیه ساز حساب ریل است یعنی هر اتفاقی که در حساب واقعی و پولی شما قرار است رخ دهد در حساب دمو هم رخ میدهد با این تفاوت که شما در حساب دمو نیازی نیست که پول واریز کنید و میتوانید مبلغی رو انتخاب کنید( بدون واریز وجه ) و در آن حساب شروع به معامله کنید .

دقت کنید که تمام اتفاقاتی که در حساب ریل میوفتد در حساب دمو هم میوفتد پس تنها تفاوت این حساب با ریل این است که شما اگر ضرر کنید هیچ پولی ازدست نمی‌دهید و اگر هم سود کنید باز هم هیچ پولی بدست نمی‌آورید . نکته مهم در حساب دمو این است که شما به اندازه کافی تمرین کنید تا در این حساب به سود برسید.

پس اگر در این حساب به سود رسیدید قاعدتا باید در حساب ریل هم به سود برسید. پس میتوانید وارد در حساب بروکرتون پول واریز کنید تا این بار اگر سود کردید پول واقعی بدست بیارید و اگر هم ضرر کردید پول واقعی ازدست بدهید .

بازار فارکس برای چه کسانی مناسب است ؟

بازار فارکس برای چه کسانی مناسب است ؟

آیتم هایی که بروکر مناسب باید داشته باشد :

رگولیشن : یکسری ارگان ها یا کشور ها به اصطلاح بروکر را تایید می‌کنند و به آن یک نشان استاندادر می‌دهند که این نشان استاندارد رگولیشن آن بروکر محسوب می‌شود .

پشتیبانی بروکر : اکثر ایرانی ها با پشتیبانی فارسی راحت تر هستند . پشتیبانی زبان انگلیسی را همه ی بروکر ها دارند اما پشتیبانی با زبان فارسی برای ایرانیان از اهمیت بیشتری برخوردار است .

واریز و برداشت وجه به بروکر : باید ببینید بروک انتخابی شما برای واریز و برداشت وجه راه های مناسبی پیش روی شما می‌گذارد یا خیر .

بهترین ساعت روز برای معامله فارکس کدام است ؟

بهترین زمان برای معامله زمانی است که نقدینگی و نوسان بالا در بازار باشد. زمانی نقدینگی و نوسان بیشتری در بازار خواهد بود که معامله گران بیشتری در بازار شرکت کنند .پس به راحتی می توان نتیجه گرفت ساعت هایی از روز که همزمان دو سشن معاملاتی باز هستند زمانهای بهتری برای معامله است .

از آنجایی که لندن و نیویورک بزرگترین مرکزهای مالی دنیا به حساب می آیند ساعتهایی که این دو مرکز آغاز به کار می کنند و در عین حال سشن قبلی هنوز فعال است می تواند بهترین ساعت ها برای معامله باشد . پس می توان گفت بهترین ساعت روز برای معامله فارکس، حدود ساعت 13:30 و 18:30 به وقت ایران است .

بهترین روز هفته برای معامله در فارکس

قطعا وقتی دو سشن معاملاتی در هم تداخل دارند! در این زمان ها همچنین رویدادهای مهم خبری بیرون می آیند و بالقوه سبب تحریک بازار و حرکات جهت دار می شوند. اطمینان حاصل کنید که صفحه ساعتهای بازار را بوک مارک کرده اید اید تا به زمان بازگشایی و بسته شدن آن به راحتی توجه داشته باشید.

سشن معاملاتی اروپا شلوغ ترین سشن در میان 3سشن معاملاتی است. بیشترین حرکات قیمتی معمولاً اواسط هفته رخ می دهد ، زیرا دامنه نوسان (پیپ) در بیشتر جفت ارزهای اصلی افزایش می یابد .

بدترین زمان معامله فارکس 

یکشنبه ها – همه خواب هستند یا از آخر هفته خود لذت می برند !

جمعه ها – جریان نقدینگی در بخش پایانی سشن امریکا افت می کند .

روزهای تعطیل – همه در حال استراحت هستند .

در زمان رویدادهای مهم خبری – امکان دارد از وسط به دو نیم شوید !

وقتی با شریک زندگی خود به مشکل خورده اید ! چراکه در چنین زمانی معاملات فارکس را به جای او انتخاب کرده اید ! به جای آن صبر کنید تا سشن بعدی لندن شروع شود .

تماس با پشتیبانی

امتیاز بده لطفا!