با غلبه بر خطرات ژئوپلیتیکی نوسانات دوباره به بازارها بازمی گردد

نوسان پذیری بازگشت به بازارها به عنوان خطرهای ژئوپلیتیک

نوسانات، که ممکن است برای مدت یک ماه ادامه داشته باشد، به دلیل لغو گفتگوهای صلح بین کره شمالی و جنوبی در مورد ژئوپلیتیک، تنش ها در حال افزایش است. افزایش نرخ بهره ایالات متحده و تشدید تنش ها بر سر توافق ایران، به این تنش هاافزوده است.

خزانه داری ایالات متحده

بازده خزانه داری 10 ساله اخیراً در حال افزایش است و به بالاترین سطح از سال 2011 رسیده است، در حالی که بازده 2 ساله به سطحی رسیده است که از سال 2008 این سطح دیده نشده است، که عمدتا به علت داده های خرده فروشی قوی و تولید بوده است.

اسکناس خزانه داری 10 ساله روز سه شنبه 9 واحد افزایش یافت و به 3.091 درصد رسید، بالاتر از سطح 3.03 که در اواخر آوریل رسیده بود و بالاترین میزان از سال 2011 است. بازده دو ساله به بالاترین سطح 2.589 درصد رسید، بالاترین سطح از 11 آگوست 2008 بازده 30 ساله اوراق خزانه داری نیز 3.22 درصد بیشتر بود که بالاترین میزان از 26 آوریل است.

تحریم های مجدد علیه ایران

تجدید تحریم های ایالات متحده علیه ایران که احتمالاً صادرات نفت (یکی از بزرگترین صادر کنندگان نفت خام) را مختل می کند، ممکن است علت افزایش قیمت اخیر نفت باشد. کمبودهای احتمالی تأمین نفت خام به خطرات افزوده است. با این حال، عدم اطمینان همچنان بالا است زیرا همه کشورها قبلا توافق هسته ای ایران را امضا نکرده اند که از تحریم ها حمایت می کنند. برخی کشورها مخالفت نشان می دهند در حالی که شایعات همچنین حاکی از آن است که سایر غول های صادر کننده نفت مانند عربستان سعودی، روسیه، کویت و عراق ممکن است به راحتی کمبودهای احتمالی تأمین نفت را جبران کنند.

 

نشست کره جنوبی با کره شمالی

اواخر روز سه شنبه، کره شمالی به طور ناگهانی مذاکرات برنامه ریزی شده برای روز چهارشنبه با کره جنوبی را لغو کرد و تهدید کرد که از مذاکرات با ایالات متحده دور خواهد شد، و اظهار داشت که تمرینات مشترک نظامی آمریکا و کره جنوبی “تحریک و آمادگی برای حمله” است.

خلاصه

با توجه به افزایش خطرات ژئوپلیتیکی، حوادث ذکر شده در بالا، معامله گران باید برای نوسانات زیاد در بازار آماده باشند. انتظار می رود بازار سهام بیشتر تحت تأثیر قرار بگیرد زیرا تحرکات قیمت سهام به ویژه در معرض خطرات ژئوپلیتیکی آسیب پذیر است. طلا و ارزها نیز تحت فشار شدید قرار خواهند گرفت، و هیچ جهت مشخصی در نظر گرفته نشده است.

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top