با Secretum پیام‌رسان مبتنی بر سولانا آشنا شوید

با Secretum یکی از اولین نرم افزارهایی که سولانا به دنیا معرفی کرد و قابلیت‌های آن آشنا شوید!

نرم افزار Secretum، یک برنامه پیام‌رسان آنلاین کاملاً غیرمتمرکز است. این اپلیکیشن از نودهای بلاکچین برای رسیدگی به مهم‌ترین مسئله پیام رسانی، یعنی امنیت، استفاده می‌کند. همچنین، تجربه استفاده از پیام‌رسان را از طریق عملکردهای OTC و ماژول‌های ذخیره‌سازی و ترید توکن‌های NFT بهبود می‌بخشد.

جایگزینی واتس اپ و تلگرام با تمرکز زدایی واقعی: هدف اصلی Secretum

در سال 2021، مدل‌های امنیت و حفاظت از داده‌های قدیمی‌های پیام‌رسان واتس‌اپ و تلگرام به روش‌های مختلفی در معرض خطر قرار گرفت. هر یک از این دو برنامه توسط بیش از یک سوم جمعیت زمین استفاده می‌شود، بنابراین اثرات بالقوه شکست آن‌ها در محافظت از حریم خصوصی کاربران ممکن است چشمگیر باشد.

تیم توسعه دهنده این نرم افزار عنوان کرد:

“ما معتقدیم که Secretum بهترین مدل را برای آینده ارتباطات ایمن دارد. حتما مقاله رسانه جدید ما را بررسی کنید تا ببینید چرا ما به استاندارد جدید تبدیل خواهیم شد.”

https://t.co/a1hzyWCOAd

با این حال، هر دو پلتفرم رقیب Secretum به راحتی طعمه نشت داده‌ها و سوء استفاده از داده های خصوصی شدند. در سال 2019، هکرها نرم‌افزارهای جاسوسی را به تلفن‌های دارای حساب‌های واتس‌اپ تزریق کردند. همچنین در سال 2021، خود این پلتفرم به دلیل اقدامات مخرب اشتراک‌گذاری داده جریمه شد. واتس اپ، زیرمجموعه فیس بوک (یا بهتر بگویم کمپانی Meta)، ۲۵۵ میلیون یورو به ناظر حریم خصوصی اتحادیه اروپا جریمه پرداخت کرد.

در سال 2020، تلگرام در معرض هک قرار گرفت و داده‌های 500 میلیون حساب کاربری در اختیار هکرها قرار گرفت. بنابراین، در فضای اینچنینی، تقاضای بسیار زیادی برای یک پیام‌رسان نسل جدید متمرکز بر حریم خصوصی وجود دارد.

در بحبوحه روند صعودی رمز ارزها، بلاک‌چین به محیط فنی طبیعی برای چنین سیستم‌هایی تبدیل شد. در اینجا نحوه تکامل مفهوم Secretum، اولین پیام رسان حریم خصوصی در سولانا آمده است.

شعار اصلی Secretum: حفظ حریم خصوصی

پروژه Secretum در اوایل سه ماهه دوم سال 2021 معرفی شد و حاصل تلاش مغز متخصصان سطح بالای بلاک چین لیتوانی است. تولید کننده این نرم افزار یک مرکز در سطح جهانی برای محصولات غیرمتمرکز است. Secretum در هسته خود یک برنامه پیام رسانی بر اساس سلسله مراتب نودهای شبکه Secretum است.

این نرم افزار حفاظت صد در صدی از حریم خصوصی و رمزنگاری همتا به همتا را برای همه پیام‌ها و حساب‌ها تضمین می‌کند. Secretum هیچ روش سانسور یا بازبینی را اجرایی نمی‌کند: کاربران می توانند با کیف پول سولانا خود ثبت نام کنند. این گزینه فرصت‌های جمع‌آوری داده‌ها را حذف می‌کند و بیشترین سطح از ناشناس بودن را فراهم می‌کند.

سیستم Secretum در برابر حمله‌های سایبری مقاوم است زیرا به دلیل ویژگی تمرکز زدایی آن هیچ نقطه واحدی برای تجمع اطلاعات ندارد. این یعنی این اپلیکیشن بدون ذخیره سازی ابری، بدون سرور مرکزی و غیره فعالیت خواهد کرد.

فراتر از پیام رسان: اتتقال اطلاعات به صورت همتا به همتا و پشتیبانی از NFT

اکوسیستم Secretum دارای تعدادی ویژگی منحصر به فرد است که آن به یکی از محصولات نهایی اکوسیستم سولانا تبدیل می‌کند. استفاده از این نرم افزار برای علاقه‌مندان به رمز ارزها با سطوح مختلف آشنایی با این دنیا همیشه جذابیت دارد.

طراحی این اپلیکیشن به کاربران اجازه می‌دهد تا دارایی های مبتنی بر سولانا را به صورت همتا به همتا معامله کنند. انواع توکن‌ها – اعم از قابل تعویض و غیرقابل تعویض – می‌تواند به راحتی از طریق ابزار Secretum مبادله شوند.

علاوه بر آن Secretum به دلیل ابزارهای پیام رسانی یک به یک و یک به چندی که دارد از عملکرد معاملاتی OTC هم پشتیبانی می‌کند. این طرح بسیار جالب و متناسب برای مبادله توکن‌های NFT است که قیمت خاصی برای عرضه عمومی ندارند.

منبع: Utoday

 

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top