برترین بروکرها برای ایرانیان

انتخاب یک بروکر می‌تواند چالش بر‌انگیز باشد. مخصوصا زمانی که با بروکرهای زیادی مواجهیم و هرکدام برای جذب مشتری بیشتر در تلاش‌اند. در ایران به دلیل وجود تحریم‌ها بسیاری از بروکرهای درجه‌ی اول قادر به ارائه خدمات نیستند. لذا بررسی اعتبار و وضعیت بروکرها اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. مسئله تعیین کارگزار، قدمی مهمی برای تبدیل شدن به یکی از برترین بروکرها برای ایرانیان است.

رسالت «ایران بروکر» تسهیل روند مقایسه، بررسی و در نهایت انتخاب بروکر است. ما متعهد هستیم که بروکرها را بدون پیش‌داوری و بی‌طرفانه بررسی کنیم و بروکرهای بی‌اعتبار و متخلف را به معامله‌گران معرفی نماییم.
وقتی پای صحبت تریدرهای باسابقه بنشینید، حتما خاطرات بسیاری از تخلفات بروکرهای کم‌اعتبار یا اسکم در بازار فارکس برایتان تعریف خواهند کرد! بروکرهایی که با زرق و برق و تبلیغات زیاد سعی می‌کنند افراد کم اطلاع و تازه‌وارد به این بازار را جذب کرده و با انواع روش‌های مدرن، کلاه آن‌ها را بردارند.
در کنار بروکرنماهایی که مشکلات گوناگونی را برایتان ایجاد خواهند کرد، بروکرهای معتبر و باسابقه‌ای وجود دارند که با خدمات و اعتبار مناسب می‌توان با یک اطمینان نسبی به سراغ آن‌ها رفت.

برترین بروکرها برای ایرانیان
برترین بروکرها برای ایرانیان

تفاوت نیازهای تریدر های حرفه‌ای و تازه کار در انتخاب بهترین بروکر فارکس

اگر شما در حال حاضر صرفا اندکی تجربه سرمایه‌گذاری و ترید دارید، اما به دنبال جدی‌تر گرفتن این بیزینس هستید، ممکن است به آموزش و نظرات کاربران دیگر بیشتر نیاز داشته باشید. پس منابع مورد استفاده و بروکر انتخابی توسط سرمایه‌گذاران و تحلیل‌گران حرفه‌ای و همچنین انتخاب مناسب داده‌های فاندامنتال و تکنیکال برای شما خیلی مهم است. ​
یک سرمایه‌گذار واقعی با تجربه، شاید کسی که در حال حاضر صدها معامله انجام داده‌ است اما به دنبال یک بروکر جدید است، احتمالا باید اولویتش قابلیت‌های خرید و فروش پیشرفته، گزینه‌های سفارش شرطی و توانایی‌های مختلف تجاری، صندوق‌های مشترک، معاملات فلزات گران‌بها، CFD، و اوراق بهادار با درآمد ثابت، و همچنین سهام باشد. ​

چگونه بهترین کارگزاران فارکس برای ایرانیان را پیدا کنیم؟

معیارهای اصلی برای یافتن بهترین کارگزاران فارکس در سال 2021 در اتحادیه های مالی جهان این موارد است (البته بعداً در این مقاله به هر حوزه به طور جزئی خواهیم پرداخت):

شرایط / هزینه های تجارت: این مهمترین قسمت ارزیابی جهانی یک کارگزاری فارکس برای شماست. یک کارگزار فارکس ممکن است 10 برابر کمتر از یک بروکر دیگر به شما بابت همان تجارت، پرداخت کند. هزینه های “پنهان”، مانند هزینه‌های برداشت، یا هزینه های عدم فعالیت را یادداشت کنید.

پوشش بازار : شما باید بتوانید جفت ارز های متنوع را در فارکس یا حتی محصول دلخواه و دارای اولیت خود را مثل ارزهای دیجیتال معامله کنید.

دسترسی و قیمت مناسب: تاجران مبتدی فارکس و افراد کم کار حتما به تجربه احتیاج مبرم دارند. هرگز نباید حداقل سپرده گذاری‌ای که توانایی پرداخت آن را ندارید یا ریسک زیادی دارد، پرداخت کنید. حداقل سپرده ها از 10 دلار تا 1000 دلار (یا معادل یورو/دلاری آن) در بروکرهای مختلف دسترس است. ممکن است سرمایه گذاری بیشتر برای یک پلتفرم که مناسب شما باشد، واقعا ارزشش را داشته باشد. بنابراین ذهن خود را باز نگه دارید!

سکوهای تجاری: سکوی معاملاتی فارکس و ابزارهایی که از آن برخوردار است، سلاح اصلی شما در جنگ شخصی شما برای کسب سود است. یکی را که بیشتر برای شما مناسب است انتخاب کنید. به یاد داشته باشید بسیاری از پلت‌فرم ها قابل تنظیم هستند، بنابراین آنها را می‌توان متناسب با شما باز طراحی کرد. اولویت های شخصی در اینجا سهم بزرگی دارند، زیرا بسیاری از پلت فرم های تجاری خدمات بسیار مشابهی را ارائه می‌دهند، اما ظاهر و تمایل آنها بسیار متفاوت است. آیا اولویت شما یک سیستم عامل تلفن همراه است، یا یک سیستم عامل تجارت تحت وب بر روی دسکتاپ؟

برنامه های تجارت موبایل: ممکن است داشتن توانایی معامله‌گري در حین حرکت و فعاليت‌هاي روزمره‌تان مهم باشد. برخی از برنامه های تلفن همراه از سایر برنامه‌ها بهتر هستند. در حالت ایده آل، پلت فرم تلفن همراه دقیقاً مانند نسخه ی بر اساس وب، کار خواهد کرد.

برترین بروکرها برای ایرانیان
برترین بروکرها برای ایرانیان

سپرده و برداشت: شما باید سریع و ترجیحاً ارزان وجوه‌تان را به کارگزاري منتقل کنید و از آن نيز خارج کنید. روش های واریز و برداشت يك بروكر خوب در فارکس تعیین می‌کند که آیا می‌توانید اين كار را به راحتي انجام دهید یا خیر. تأمین مالی یک حساب، همچنین ممکن است به روش پرداخت خاصي نیاز داشته باشد،كه بايد در نظر بگيريد.

شهرت: مردم راجع به كدام كارگزاري بيشتر صحبت می‌کنند؟ شنیدن آنچه معامله‌گران درباره کارگزاران فارکسی که قبلاً امتحان کرده‌اند، میگویند؛ کاملا ارزشش را دارد!

قوانين و مقررات: وقتی مورد حقوقي‌اي پيش بيايد و با بروكر  به مشكل بخوريد، اعاده به قانون، اولین، آخرین و تنها امید شما برای حل مشکلاتی است که ممکن است با کارگزار فارکس خود داشته باشید. یک چارچوب نظارتی مناسب و درست، ماهیتی پیشگیرانه دارد. هدف آن این است که از ابتدا چنین مشکلاتی ایجاد نشود.

پشتیبانی مشتری: در صورت بروز مشکل در سپرده های خود، تجارت واقعی یا -مسئله‌اي در برداشت‌ها از حساب، به کسی نیاز دارید تا با او صحبت کنید. حمایت شایسته از شما در معاملاتتان یک ضرورت است. از افتتاح حساب، تا کمک به پلت‌فرم، پشتیبانی از مشتری می‌تواند حياتي باشد.

سابقه شرکت و تاریخچه: دانستن رفتار های گذشته يك کارگزاري فارکس میتواند ایده بهتری از آنچه در حال حاضر در جريان است را به شما ارائه دهد. به عنوان مثال یک شرکت باید عناصر زیادی از اطلاعات مربوط به ترازنامه خود را منتشر کند. شما میخواهید خیال آسوده داشته باشید که وجوه تجاری شما تفکیک شده و با خیال راحت و ایمن نگهداری می‌شوند. پس سابقه فعاليت يك بروكر بسيار مهم است.

آموزش: هرگز شما ازبیشتر دانستن و بیشتر فهمیدن نحوه کار بازارهای فارکس و اینکه چگونه میتوانید از فرصت های آنها بیشترین استفاده را ببرید، صدمه ای نخواهد دید. برخی از کارگزاران ابزارهای گسترده آموزشی را ارائه میدهند.

افتتاح / ثبت نام حساب: آیا افتتاح حساب کار ساده‌ای است؟ آیا مشتریان باید احراز هويت و تأیید شوند؟ این فرآیندها همیشه یکسان نیستند و ممکن است دانستن اینکه چقدر اين كار زمان‌بر یا دشوار هستند بررسی شود. اما مهمترین نکته در اینجا مسئله دیگری است و آن هم تحریم بودن ایران است!

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top