بهترین سایت آموزش فارکس – بهترین آموزش فارکس

آموزش فارکس

بهترین سایت آموزش فارکس : بازار مبادله ارز ، که معمولاً به عنوان “فارکس” یا “FX” شناخته می شود و بزرگترین بازار مالی در جهان است. بازار FX یک بازار جهانی و بدون مرکزیت است یعنی هیچ مرکز فیزیکی در دنیا ندارد و در آن واحدهای پولی جهان دست به دست مبادله می شوند. نرخ تبدیل ارز هر ثانیه تغییر می کند بنابراین یک بازار دائماً گداخته و جاری است .

“لانگ” و “شورت” یعنی چی ؟

ابتدا باید تعیین کنید که می خواهید بخرید یا بفروشید .

اگر می خواهید خرید بزنید (که در واقع به معنای خرید ارز پایه و فروش ارز قیمت گذاری شده است)، به نوعی مایلید ارزش ارز پایه افزایش یافته تا سپس آن را با قیمت بالاتر مجدد بفروشید . در زبان فارکسی ، چنین چیزی “لانگ” یا “موقعیت لانگ گرفتن” نامیده می شود .

اگر می خواهید فروش بگیرید (که در واقع به معنای فروش ارز پایه و خرید ارز قیمت گذاری شده است)، به نوعی مایلید ارزش ارز پایه کاهش یافته تا سپس آن را با قیمت کمتری خریداری کنید . این کار “شورت” یا “موقعیت شورت گرفتن” نامیده می شود.

فلت یا مربع

اگر موقعیت باز ندارید ، به چنین حالتی “فلت” یا “مربع” گفته می شود.

به بستن موقعیت نیز “مربع زدن” گفته می شود.

بهترین سایت آموزش فارکس
بهترین سایت آموزش فارکس

یادگیری متاتریدر

کسانی که وارد بازار فارکس یا هر بازار مالی دیگه ای میشن حتما باید با نرم افزار متاتریدر آشنا باشید. نرم افزار متاتریدر یک برنامه برای تحلیل کردن بازار است که به بروکر وصل میشه و شما با استفاده از اندیکاتور و ابزار هایی در آن وجود دارد میتونید تحلیل های خود را روی چارت انجام دهید .

تریدینگ ویو چیست ؟

تریدینگ ویو هم مثل متاتریدر یک نرم افزار تحلیل است اما روی بستر سایت هست و قیمت های تمامی بروکر های مختلف هم داره. تفاوتی که تریدینگ ویو با متاتریدر داره اینه که طراحی ظاهری زیبا تری دارد و ابزار های بیشتری نسبت به متاتریدر داره .

ابزار ها در فارکس

ابزار فیبوناچی ریتریسمنت : اعداد فیبوناچی در طبیعت خیلی تکرار می‌شود  در بازار فارکس هم این خط ها بر پایه همین عداد نقاطی را به وجود آورده اند که بازار در آن ها واکنش نشان می‌دهد. همنتطور که در تصویر مشاهده میکنید روند بازار نسبت به خطوط رسم شده واکنش نشان داده است وهرگاه به این خطوط برخورد کرده یا باز به سمت بالا برگشته و یا بین دو خط در تکاپو بوده است .

ابزار چنگال اندرو : چنگال اندرو مانند خط روند عمل می‌کند و خطوط خط روند را برای ما رسم می‌کند . مهم ترین قسمت در این ابزار رسم درست این ابزار توسط شما هست .

ابزار فیبوناچی ترندلاین : ابزار فیبوناچی ترندلاین همانند خط روند به ما کانال روند می‌دهد .

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top