بهترین سایت آموزش فارکس

فارکس به زبان ساده

بهترین سایت آموزش فارکس : بازار تبادل ارز خارجی یا فارکس یک بازار نا متمرکز دو طرفه هستش که این بازار نرخ تبدیل ارز را برای همه ی ارز ها مشخص می کند.

در بازار تبادل ارز جهان تمامی بانک‌ها (اعم از تجاری و مرکزی و سرمایه‌گذاری)، مؤسسات مالی بزرگ، شرکت‌های چند ملیتی، تاجران، شرکت‌های بیمه، شرکت‌های صادرات و واردات، صندوق‌های بازنشستگی، سفته‌بازها و اشخاص حقیقی در آن ارزهای مختلفی همچون دلار آمریکا، یورو، پوند، ین و دیگر پول های کشور ها را داد و ستد می‌کنند.

نرخ در بازار فارکس چگونه تعیین می‌شود؟

در بازار فارکس همان‌طور که گفته شد، ارزهای خارجی نسبت به یکدیگر معامله می‌شوند که به اصطلاح هر کدام را یک جفت‌ارز می‌نامند. به‌عنوان مثال: پوند انگستان نسبت به دلار آمریکا که با علامت اختصاری (GBP/USD) نمایش داده می‌شود. نرخ این جفت‌ارزها رابطه مستقیمی با وضعیت اقتصادی و سیاسی آن کشورها دارد پس برای تحلیل حرکات قیمتی جفت ارز ها از تحلیل‌های بنیادی و تکنیکال استفاده می‌شود.

 حجم معاملات در بازار فارکس چقدر است؟

بر اساس گزارش بانک ها هر سه سال یکبار ارزش کل معاملات روزانه فارکس در سال 2019 به حدود 6.6 میلیارد دلار رسیده است که نسبت به گزارشات قبلی 1.4 میلیارد دلار افزایش یافته .هر چه حجم معاملات بالاتر تر باشد امنیت سرمایه بیش تر است .

بهترین سایت آموزش فارکس
بهترین سایت آموزش فارکس

زمان فعالیت بازار فارکس

بازار فارکس طبق تقویم کاری بین المللی، روزهای یکشنبه تا جمعه بصورت ۲۴ ساعته فعال می‌باشد.

در این بازار 5 جلسه اصلی وجود دارد که عبارتند از سیدنی / ژاپن / فرانکفورت / لندن و نیویورک . اما انجام معاملات در هر ساعت شبانه روز هیچ گونه محدودیتی ندارد .

هزینه های معاملاتی

هزینه های معاملاتی در فارکس نسبت به بقیه بازار ها پایین تر است و شما فقط همان هزینه کارمزد اختلاف نرخ خرید و فروش یا اسپرد را می پردازید. در کنار این مفهوم دیگری به نام کمیسیون وجود دارد که بر اساس نماد میزان نقدینگی حساب و حجم مبادلات، مبلغ ناچیزی از حساب شما کسر خواهد شد.

پوزیشن در فارکس چیست؟

پوزیشن مقدار سرمایه ایی است که در دست افراد حقیقی و حقوقی به شمار می رود .

بسته شدن پوزیشن در فارکس چیست؟

زمانی بسته شدن پوزیشن اتفاق می افتد که فرد عملی مخالف با پوزیشن قبلی خود انجام دهد که پوزیشن ها می اوانند به صورت داوطلبانه یا غیر داوطلبانه بسته شود .

پوزیشن های باز در فارکس چیست؟

پوزیشن باز معامله ایی است که نتایج مالی آن هنوز ثبت نشده است . اگر پوزیشن بازشده معامله‌گری، خرید ارز معینی باشد، معامله‌گر می‌تواند با فروش آن ارز، پوزیشن را ببندد.

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top