بورس به پرواز در آمد /موتور وال استریت روشن شد0

پرواز بورس های جهانی

 

بورس آمریکا

در وال استریت همه شاخص ها صعودی بودند؛ تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح بالاتری از روز قبل خود بسته شدند.

شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۱.۱۷ درصد صعود نسبت به روز قبل و در سطح ۳۴ هزار و ۴۲۰.۶۵ واحد بسته شد. شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با ۱.۵۳ درصد جهش تا سطح ۴۱۷۵.۳۱ واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با ۲.۳۶ درصد افزایش در سطح ۱۳ هزار و ۴۳۴.۰۸ واحدی بسته شد.

بورس‌های اروپایی

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص “فوتسی ۱۰۰” بورس لندن با ۱.۱۵ درصد صعود نسبت به روز قبل و در سطح ۷۰۴۳.۶۱ واحد بسته شد. شاخص “دکس ۳۰” بورس فرانکفورت در آلمان با صعود ۱.۴۳ درصدی و ایستادن در سطح ۱۵ هزار و ۴۱۶.۶۴ واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص “کک ۴۰” بورس پاریس با پیشروی ۱.۵۴ درصدی در سطح ۶۳۸۵.۱۴ واحد بسته شد. در مادرید شاخص “ایبکس ۳۵” ۲.۰ درصد بالا رفت و به ۹۱۴۵.۶۰ واحد رسید.

بورس‌های آسیایی

در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد خوبی داشتند؛ تا جایی که شاخص “نیک کی ۲۲۵” بورس توکیو ژاپن با صعود ۲.۳۲ درصدی تا سطح ۲۸ هزار و ۸۴.۴۷ واحدی بالا رفت. شاخص “هانگ سنگ” بورس هنگ‌کنگ ۱.۸۶ درصد بالا رفت و در سطح ۲۸ هزار و ۲۷.۵۷ واحد بسته شد. در چین شاخص “شانگهای  کامپوزیت” جهش ۲.۶۲ درصدی را تجربه کرد و در سطح ۵۱۱۰.۵۹ واحد بسته شد. در استرالیا شاخص “اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰” بورس سیدنی با ۰.۴۵ درصد افزایش و ایستادن در سطح ۷۰۱۴.۲۴ واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص ” تاپیکس” ژاپن نزولی بود. (معیار محاسبه تغییرات قیمتی، ساعت پایانی معاملات روزانه بورس نیویورک بوده است.)

نفت

در بازار طلای سیاه روند قیمت‌ها صعودی بود. هر بشکه نفت “وست تگزاس اینتر مدیت” با ۱.۳۸ درصد افزایش به ۶۵.۳۷ دلار رسید و نفت خام برنت دریای شمال با صعود ۱.۴۳ درصدی به ازای ۶۸.۷۱ دلار در هر بشکه مبادله شد.

طلا و نقره

همچنین در بازار فلزات گران‌بها، بهای هر اونس طلا با افزایش ۰.۸ درصدی نسبت به روز قبل در سطح ۱۸۴۱.۳۷ دلار معامله شد. هر اونس نقره با افزایش ۰.۳۹ درصدی به ازای ۲۷.۴۴ دلار مبادله شد.

منبع : اقتصادنیوز

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top