بیت کوین استاندارد طلایی در ارزها رمزنگاری شده است

نوشته توسط : adminfastدر تاریخ : 04 اردیبهشت 1400نظرات : بدون نظربازدید : 3 بازدیدمربوط به : آموزش, راهنماها

منشا بیت کوین چیست؟

بیت کوین استاندارد طلایی در ارزها رمزنگاری : با پیشرفت فناوری، ارز جدیدی به نام ارز رمزپایه ساخته شده است. گرچه در قرن بیست و یکم رایج شده است، بسیاری از مردم نمی دانند که واقعاً چیست، جدا از این واقعیت که ارز دیجیتال است و هنوز از آن استفاده می کنند. این مقاله منشا بیت کوین و اهمیت آن را بررسی می کند.

خیلی ها این را نمی دانند اما ارزهای رمزپایه به عنوان محصول جانبی توسط شخصی اختراع شدند. Satoshi Nakamoto مخترع بیت کوین است. قصد اصلی وی ایجاد ارز نبود. او می خواست یک سیستم نقدی الکترونیکی نظیر به نظیر ایجاد کند.

قبل از اینکه ساتوشی با موفقیت بیت کوین ایجاد کند، بسیاری از افراد در گذشته سعی در ایجاد ارز دیجیتال داشتند اما موفق نشدند. آنها شکست خوردند زیرا برای ساختن یک سیستم نقدی دیجیتال، شما به یک نهاد مرکزی احتیاج دارید و در آن صورت غیرممکن به نظر می رسید اما ساتوشی موفق شد این کار را بدون سیستم مرکزی انجام دهد.

برای ایجاد یک پول نقد دیجیتال، به یک سیستم شبکه پرداخت با حساب، مانده و معاملات نیاز دارید. هزینه مضاعف یک مشکل اساسی است که هر شبکه پرداخت باید آن را حل کند. برای حل این مسئله به یک سرور مرکزی نیاز است که سوابق موجودی را ثبت کند. در یک شبکه غیرمتمرکز مانند بیت کوین به سرور نیازی نیست. بلکه تک تک افراد شبکه باید لیستی از همه تراکنش ها داشته باشند تا بررسی کنند آیا تراکنش های آینده معتبر هستند یا تلاشی برای هزینه های مضاعف انجام شده است.

 

بیت کوین استاندارد طلایی در ارزها رمزنگاری

بیت کوین استاندارد طلایی در ارزها رمزنگاری

اما حفظ اجماع توسط هر یک از واحدها مشکل به نظر می رسد زیرا اگر هر یک از همتایان شبکه بخواهند در مورد هر چیزی اختلاف نظر داشته باشند، همه چیز خراب خواهد شد. برای تصحیح این امر نیاز به یک مرجع مرکزی برای ایجاد وضعیت صحیح تعادل است. اما آیا دستیابی به اتفاق نظر بدون یک مرجع مرکزی امکان پذیر است؟ هیچ کس اعتقاد نداشت که این امکان وجود دارد تا زمانی که ساتوشی اثبات کرد. وی بدون یک واحد یکپارچه مرکزی به اجماع دست یافت.

ارز رمزپایه چیست؟

 تعداد محدودی از ورودی ها در یک پایگاه داده است که هیچ کس نمی تواند بدون داشتن برخی شرایط خاص آنها را تغییر دهد. به عنوان مثال هنگامی که از حساب بانکی خود پول می خواهید بگیرید. این چیزی نیست جز ورودی در یک پایگاه داده که فقط در برخی شرایط می توانید تغییر دهید.

در پایگاه داده ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین، هر همتا در شبکه همتا رکورد کاملی از تمام معاملات را نگه می دارد. معامله اساساً فایلی است که می گوید آقای K تعداد X بیت کوین به آقای B داده است و توسط کلید خصوصی آقای K امضا شده است. پس از امضای معامله، در سراسر شبکه از همتا به همتا پخش می شود. پس از مدتی معامله تأیید می شود. بدون تأیید، معامله می تواند جعل شود. تأیید معامله سنگین است. پس از تأیید یک معامله، بخشی از سوابق معاملات تاریخی به نام زنجیره بلوک می شود.

تأیید فقط توسط ماینرها انجام می شود. آنها تراکنش ها را مهر می زنند تا در شبکه قانونی شوند و این بخش از زنجیره بلوک می شود. برای یک کار انجام شده، ماینرها رمز ارز رمزپایه را دریافت می کنند.

بیت کوین استاندارد طلایی در ارزها رمزنگاری

بیت کوین استاندارد طلایی در ارزها رمزنگاری

ماینرها چه کسانی هستند؟

اصولاً هرکسی می تواند یک ماینر باشد. از آنجا که یک شبکه غیرمتمرکز، فاقد صلاحیت واگذاری این وظیفه است، ارز رمزنگاری شده به نوعی سازوکار نیاز دارد که می تواند برای جلوگیری از سو استفاده مردم از آن استفاده شود. تصور کنید که توسط کسی معاملات مه آلود گسترش یابد، در این صورت سیستم ارز رمزپایه خراب می شود.

برای جلوگیری از این امر، Satoshi قانونی را تنظیم کرد که برای اینکه ماینرها واجد شرایط شوند، باید یک هش پیدا کنند – که بلوک جدید را به پردازنده متصل می کند. نام این Proof-of-Work است. بعد از اینکه ماینرها راه حل پیدا کردند، می توانند یک آگهی تبلیغاتی ایجاد کنند و آن را به زنجیره بلوک موجود اضافه کنند. وی تعداد مشخصی بیت کوین به عنوان مشوق دریافت می کند. بیت کوین تنها در مواقعی ایجاد می شود که ماینرها قادر به حل یک معمای رمزنگاری باشند.

خصوصیات معامله

برگشت ناپذیر

پس از تأیید معامله، معامله قابل برگشت نیست. کل روند برگشت پذیر نیست. و هیچ کس نمی تواند برای تغییر آن کاری انجام دهد. هیچ اطلاعاتی در مورد ارز رمزنگاری شده نمی تواند به شما کمک کند پس از اشتباه در روند معامله، پول خود را پس بگیرید. تنها راه پس گرفتن رمز ارز خود پس از اشتباه در معامله این است که گیرنده پول آن را برای شما پس بفرستد.

بیت کوین استاندارد طلایی در ارزها رمزنگاری

بیت کوین استاندارد طلایی در ارزها رمزنگاری

 

نام مستعار

هیچ ارتباط واقعی بین معاملات یا حسابها با هیچ یک از هویت های دنیای واقعی وجود ندارد. آدرس های بیت کوین به صورت تصادفی کاراکتر تولید می کنند. اگرچه امکان تجزیه و تحلیل جریان معاملات وجود دارد ، اما ایجاد ارتباط بین هویت کاربران با آن آدرس ها امکان پذیر نیست.

روشنایی سریع

با وجود این واقعیت که ارزهای رمزپایه نسبتاً جدید هستند، روند معاملات آن بسیار سریع است و در سطح جهانی پذیرفته شده است. معامله را می توان در عرض چند دقیقه تأیید کرد.

رمزنگاری محافظت می شود

وجوه ارز رمزنگاری شده در سیستم رمزنگاری کلید عمومی به شدت محافظت می شوند. فقط مالک می تواند ارزهای رمزپایه ارسال کند. آدرس های بیت کوین از هر مکانی روی زمین امن ترند.

بدون اجازه استفاده کنید

کسی نیست که بتواند در مورد استفاده از ارز رمزپایه پاسخ دهد یا از او مجوز بخواهد. این فقط یک برنامه رایگان است که همه می توانند بارگیری کنند. پس از بارگیری آن می توانید ارز رمزنگاری شده یا دریافت آنها را شروع کنید.

غیر متمرکز

هیچ مرجع مرکزی مانند بانک مرکزی یا سایر نهادهای نظارتی وجود ندارد که به عنوان یک واسطه در معاملات عمل کند.

بیت کوین استاندارد طلایی در ارزها رمزنگاری

بیت کوین استاندارد طلایی در ارزها رمزنگاری

خواص پولی

همانطور که از اسم رمز ارز پنهان مشخص است، به این معنی است که این یک نوع ارز است. بنابراین چه خصوصیاتی آن را منحصر به فرد می کند؟

بدون حامل بدهی

متأسفانه پول موجود در حساب بانکی شما نمایانگر بدهی است. از طرف دیگر بیت کوین نشان دهنده خودشان است.

تأمین کنترل شده

محدودیت عرضه رمز وجود دارد. به عنوان مثال بیت کوین با کاهش زمان عرضه و به تعداد تعیین شده نهایی خود در سال 2140 می رسد. همه ارزهای رمزپایه با استفاده از برنامه ای که به صورت کد رایانه نوشته شده است، توکن را کنترل می کنند.

درست است که بگوییم بیت کوین به دلیل خواص منحصر به فرد خود تأثیر انقلابی در جهان دارد. ماهیت آن یک ارز بدون اجازه، برگشت ناپذیر و مستعار است. با افزایش روزانه تعداد کاربران بیت کوین، می توان گفت که به نوعی حمله به کنترلی است که بانک ها و دولت ها برای معامله پول بر شهروندان خود اعمال می کنند.

معروف ترین ارزهای رمزنگاری شده

اگرچه بیت کوین مشهورترین ارزهای رمزنگاری شده است، اما این تنها ارز رمزپایه ای نیست که سرمایه گذاران آن را زیر نظر دارند. در زیر محبوب ترین ارزهای رمزپایه وجود دارد.

بیت کوین استاندارد طلایی در ارزها رمزنگاری

بیت کوین استاندارد طلایی در ارزها رمزنگاری

 

Bitcoin

همانطور که قبلاً گفته شد بیت کوین محبوب ترین و پر کاربردترین ارزهای رمزنگاری شده است. می توان آن را به عنوان استاندارد طلای دیجیتال مقایسه کرد. در حال حاضر در سطح جهان به عنوان نوعی پرداخت استفاده می شود. حجم معاملات آن روزانه حدود 200000 است.

Ethereum

به تدریج به اندازه بیت کوین مشهور می شود. در بین تجار و سرمایه گذاران مشهور است. همچنین می تواند برای پردازش معاملات پیچیده مورد استفاده قرار گیرد. انعطاف پذیری آن، آن را به ابزاری مناسب برای کاربردهای بلاکچین تبدیل کرده است.

Ripple

می توان گفت منفورترین یا کم محبوب ترین در میان ارزهای رمزپایه است. این بیشتر به عنوان یک شبکه برای پردازش IOU استفاده می شود تا یک ارز رمزنگاری شده. به عنوان یک رمز برای محافظت از شبکه در برابر هرزنامه می باشد تا یک رسانه برای ذخیره و مبادله ارزش.

بیت کوین استاندارد طلایی در ارزها رمزنگاری

بیت کوین استاندارد طلایی در ارزها رمزنگاری

Litecoin

در واقع یکی از اولین مواردی بود که بعد از بیت کوین ایجاد شد. سریعتر از بیت کوین است و مقدار رمز بسیار بیشتری دارد و یک الگوریتم استخراج جدید دارد. زمانی برادر کوچک بیت کوین بود! به ایجاد ارزهای رمزپایه دیگر کمک کرد زیرا برای ایجاد آنها از پایگاه کد litecoin استفاده شده است. اگرچه نتوانست کاربرد واقعی پیدا کند، اما همچنان به عنوان پشتیبان در حال توسعه است تا در صورت خرابی بیت کوین جایگزین بیت کوین شود.

نتیجه گیری

این یک واقعیت انکارناپذیر است که، ایجاد و استفاده از ارز رمزنگاری شده از بسیاری جهات مورد تجارت قرار گیرد. واقعیت است که به راحتی قابل دستیابی و غیرمتمرکز است. همچنین کمک می کند تا تراکنش های پرداخت بسیار سریع انجام شود. اما همچنین تهدیدی برای بانک ها و دولت ها محسوب می شود زیرا آنها برای کنترل مقداری سطح معاملات پول توسط شهروندان خوداز آن استفاده می کنند. آینده چگونه خواهد بود؟ این دو وجود خواهند داشت یا خیر؟

تماس با پشتیبانی

امتیاز بده لطفا!