تاریخ مزایده پاراچین‌های پولکادات مشخص شد

تاریخ مزایده پاراچین‌های پولکادات مشخص شد و اولین مزایده پاراچین از تاریخ ۱۱ نوامبر (۲۰ آبان) آغاز می‌شود.

فرایند به شدت مورد انتظار مزایده‌های پارا چین که طی آن، وضعیت مناسبی به پروژه‌ها اختصاص می‌یابد تا بر بستر شبکه پولکادات توسعه یابند، از ماه آینده آغاز می‌شود. اما هم‌چنان ممکن است تغییرات اندکی در برنامه‌ریزی به وجود آید.

طبق گفته شورای پولکادات، اولین مزایده‌ها از تاریخ ۱۱ نوامبر (۲۰ آبان) شروع می‌شود. در این خصوص، ساعاتی پیش پروپوزالی در انجمن نظارتی ثبت شده است. این خبر موجب افزایش ۳۶ درصدی قیمت شد و توکن DOT به ۴۳.۲۰ دلار رسید.

فرآیند مزایده پاراچین نقطه عطف مهمی در دستیابی به چشم‌انداز گاوین وود  هم‌بنیانگذار اتریوم برای ایجاد چارچوب بلاک چین به هم متصل است.

رابرت هابرمایر (Robert Habermeier) موسس پولکادات در این خصوص گفته است:

تقریبا پس از پنج سال که چشم‌انداز چارچوب چند زنجیره‌ یکپارچه در وایت پپیر پولکادات بیان شد، اکنون پاراچین‌ها به طور رسمی آماده عرضه بر بستر پولکادات هستند.

آخرین مرحله فنی قبل از عرضه پاراچین‌ها، نهایی‌سازی اختلافات پاراچین و حسابرسی کامل کد پولکادات بود که هر دو انجام شده‌اند.

رقابت پولکادات

در مزایده‌های پاراچین کوساما (Kusama)، ۲.۴ میلیون توکن بومی KSM از ۴۹,۰۰۰ آدرس منحصربه‌فرد به وام‌های جمعی اختصاص داده شده است. توکن DOT در مزایده‌های آتی استفاده خواهد شد.

تاکنون تعداد زیادی از پروژه‌های غیرمتمرکز توانسته‌اند اسلات‌های (slot) پاراچین را از آن خود کنند. این پروژه‌ها شامل پروتکل هویت غیرمتمرکز Kilt و پروژه‌های ایجاد بلاک‌های دیفای نظیر Acala از شبکه کارورا (Karura Network)، پروژه Moonbeam از Moonriver Network، پروژه Astar از Shiden Network و پروژه Phala از Khala Network هستند.

هابرمایر در خصوص اینکه کدام پروژه جلوتر از سایر پروژه‌ها در خصوص استفاده از اسلات پولکادات است، گفت:

اگرچه مشخصا نمی‌توانم اسمی از پاراچین خاصی بیاورم یا برنده‌های این مزایده را پیش‌بینی کنم، اما مدل مزایده‌ای پاراچین پولکادات به نفع پروژه‌هایی است که می‌توانند از طریق مکانیزم وام جمعی (crowdloan) به پشتیبانی چشمگیری از جامعه دست یابند. این شرایط را در کوساما مشاهده کرده‌ایم و به نظرم هیجان مشابهی برای پاراچین‌های اولیه در پولکادات را شاهد خواهیم بود.

هابرمایر افزود:

میزان توکن DOT مورد نیاز برای حفظ یک اسلات کاملا بر اساس یک مکانیزم کارآمد است. بدین ترتیب، اقتصاد پولکادات طوری طراحی شده است که به مرور، ۲۰ درصد توکن‌های DOT از جانب پاراچین‌ها ضمانت می‌شود.

نحوه عرضه پاراچین‌ها

همانند کوساما، هر مزایده ۷ روزه در پولکادات دو دوره دارد. ابتدا یک دوره یک روز و ۲۱ ساعته است. پس از آن، یک دوره ۵ روزه وجود دارد. ارائه پیشنهادات در روز هفتم به پایان می‌رسد.

طی مدت ۵ روزه، مزایده ممکن است در هر زمانی پایان یابد. این موضوع از ارائه پیشنهادات بالاتر در دقایق آخر مزایده جلوگیری می‌کند.

۵ پروژه اول که برنده مزایده می‌شوند در تاریخ ۱۵ دسامبر ۲۰۲۱ (۲۴ آذر ماه) به صورت همزمان وارد پولکادات می‌شوند. هر مزایده در پولکادات، یک اسلات به مدت ۹۶ هفته برای پروژه مورد نظر اختصاص می‌دهد.

طبق این پروپوزال که اکنون به همه‌پرسی گذاشته شده است، ۵ مزایده اول به این صورت انجام خواهد شد که هر مزایده در یک هفته صورت می‌گیرد. سپس، بسته دوم مزایده‌ها که شامل ۶ مزایده است ارائه می‌شود که هر دو هفته یک مزایده انجام می‌شود. این مزایده‌ها از تاریخ ۹ مارس ۲۰۲۲ (۱۸ اسفند ۱۴۰۰) شروع خواهد شد.

فرآیند مزایده‌ها از تاریخ ۱۱ نوامبر (۲۰ آبان) شروع می‌شود و تا زمانی که تعداد پاراچین‌های پولکادات بیشتر از ۷۵ درصد پاراچین‌های کوساما نشود ادامه می‌یابد.

هابرمایر گفته است این رویکرد محافظه‌کارانه در خصوص تعداد پاراچین‌ها ضروری است، زیرا کد اولیه تولید پاراچین‌ها لزوما به بلوغ کامل نرسیده است و ممکن است باگ داشته باشد.

قیمت توکن DOT طی ۲۴ ساعت و یک هفته گذشته به ترتیب ۲۵ و ۳۶ درصد افزایش یافته و امروز از مرز ۴۲ دلار عبور کرده است. این سطح قیمت، بالاترین قیمتی است که توکن DOT از ماه می تاکنون داشته است. در ماه می، قیمت DOT به رکورد ۴۹.۳۵ دلار رسیده بود. در حال حاضر قیمت این رمزارز ۴۱.۶۵ دلار است.

قیمت پولکادات
امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top