تحلیل تکنیکال فارکس چیست؟

آموزش تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال فارکس چیست : تحلیل تکنیکال یکی از متداول‌ترین روش‌های تحلیلی در بازارهای مالی است. این شیوه از تحلیل، تمرکز بر داده‌ها و نمودار بازارها دارد و با استفاده از آن‌ها الگوها و روند‌ها را شناسایی کرده تا به پیش‌بینی قابل اطمینانی از آینده بازار دست پیدا کند .

تحلیل تکنیکال چه تفاوتی با تحلیل بنیادی دارد؟

تحلیل بنیادی کمک می کند تا ارزش ذاتی یک ورقه بهادار را پیدا کنیم و با قیمت روز مقایسه کنیم ولی تحلیل تکنیکال بر اساس روند تاریخچه ای قیمت اوراق، شاخص‌ها و هر آنچه  عرضه و تقاضا بر قیمت آن مؤثر است، کمک می‌کند رفتار قیمت آن‌ها را پیش‌بینی کنیم .

تحلیل تکنیکال چه کاربردی دارد؟

تحلیل تکنیکال در تمامی بازار‌هایی که نمودار قیمتی دارند، کاربردی است. تحلیل تکنیکال در بازار بورس، اوراق بهادار، بازار سکه، بازار طلا، بازار دلار کارایی دارد. همچنین برای تحلیل قیمت نفت، زعفران و پسته نیز کارایی دارد؛ اکنون فعالان اقتصادی در این حوزه فعالیت می‌کنند. همچنین تحلیل تکنیکال برای تمامی بازارهای جهانی نظیر بازار فارکس کارآمد است. علاوه بر بازارهای گفته شده، حتی برای تحلیل ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین، لایت کوین و اتریوم کارایی دارد .

اصول تحلیل تکنیکال

پایه و اصول تحلیل تکنیکال بر سه اصل است .

همه چیز در قیمت لحاظ شده .

قیمت‌ها بر قالب روند حرکت می‌کنند.

تاریخ تکرار می‌شود .

تحلیل تکنیکال ذهنی

تحلیل تکنیکال ذهنی به معنای تماشای الگو‌های نمودار است . فعالان بازار با تماشای نمودار سهام یکسری از الگو‌های تحلیل را برداشت می‌کنند وطبق آن اشکال نظر می‌دهند ممکن است برخی افراد بنا بر دلایلی آن الگو را شناسایی نکنند. به این نوع تحلیل، تحلیل ذهنی می‌گویند .

تحلیل تکنیکال عینی

تحلیل تکنیکال عینی به معنای قیمت گذاری به صورت دقیق است. تحلیلگران به وسیله‌ی محاسبات دقیق می‌توانند سهام را ارزش گذاری کنند و هدف قیمت سهام شرکت را به دست بیاورند.

معمولا تحلیل عینی دقیق‌تر است و تحلیلگران بیشتری با آن قیمت اتفاق نظر دارند.

تحلیل تکنیکال بورس در بازارهای مالی به چه روشی انجام می شود؟

تحلیل تکنیکال بورس در بازار‌های مالی روشی است که با آن به پیش بینی آینده بازار می‌پردازند . تحلیل تکنیکال در تمامی بازارهایی که بر اثر عرضه و تقاضا نوسان می‌کند، کارایی دارد . جنس تحلیل تکنیکال به صورتی است که ما به رفتار معامله گران دقت می‌کنیم ، و می‌توانیم آینده‌ی سهام شرکت را طبق این رفتار به دست بیاوریم .

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top