تحلیل طلای جهانی

بررسی و تحلیل طلای جهانی

شون لاسک، یکی از مدیران شرکت والش تریدینگ به کیتکونیوز گفت: طلا فعلا ثابت است چون که جهت و سمت و سوی حرکتی مشخصی در بازار فعلی وجود ندارد. در طی زمان و مدت طولانی خوش بینی نسبت به طلا وجود دارد چون که میزان بدهی کشور آمریکا از دسترس و کنترل آن ها خارج شده ولی  در زمان کمی هر دفعه روند افزایش قیمت، با فروش بسیار بالای طلا روبرو می شود. وی در ادامه افزود: طلا باید به بالای 1830 دلار برسد تا سبب جذب دوباره سرمایه گذاران به این بازار شود. این تحلیلگر همچنان اشاره کرد که طلا همچنین در برابر ارزشگذاری های بالا در بازار های سهام به رقابت می پردازد. همچنین اگر طلا امکان داشته باشد که در بازار به سمت برود به مقداری ابهام در بازار های سهام نیاز دارد.

در نظرسنجی ای که هفته گذشته از یک سری از تحلیلگران وال استریت انجام شده بود، 15 نفر در این نظر سنجی شرکت کردند که 47 درصد نظرات نظری خنثی داشتند و همچنین همین تعداد نفرات رای به کم شدن قیمت طلا دادند و این در حالی بود که تنها یک فرد یعنی هفت درصد از آرا کل ، افزایش قیمت طلا را پیش بینی کرده بود.

 

علاوه بر میزان بسیار پایین در مشارکت ، پیش بینی با نظرات مثبت یا همان خوش بینی در بین سرمایه گذاران غیرحرفه ای هم به کمترین میزان خود از اوایل مارس به این سمت  کاهش پیدا کرده بود. این میزان از تغییر افکار و تخمین در باره ی بازار طلا در پی نزول بیش از دو درصدی قیمت این فلز ارزشمند در هفته گذشته روی داد.

از نظر تحلیلگرانی که در این زمینه بازار کار می کنند، بازار طلا در هفته گذشته با توجه به نشستی که در رابطه با سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا برگزار شده بود، با موانعی روبرو می باشد. ابهاماتی رو به رشدی در رابطه با سیاست پولی این کشور می باشد و تعدادی از اقتصاددانان در این زمینه  بررسی کرده اند و به این نتیجه رسیدند که می گویند آمار اقتصادی که از زمان گذشته از طرح بانک مرکزی گرفته اند ، برای اعلام آغاز تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه پشتیبانی می کند. همچنین تعدادی  از تحلیلگران متذکر شده اند که اگرچه نسبت به بازار طلا خوش بین نیستند اما اگر همچنان بانک مرکزی این کشور این برنامه را به تاخیر بیاندازد، بازار و نمودار طلا می تواند به افزایش موقتی دست پیدا کند.

تحلیل طلای جهانی
تحلیل طلای جهانی

همانطور که در عکس بالا مشخص است تحلیل پیش رو انتظار می رود که انس جهانی طلا، هم‌چنان تا محدوده 1705دلار به کاهش خود ادامه می دهد ؛ پایان اصلاح این فلز ارزشمند، می‌تواند در محدوده های 1705 و یا 1680 دلار رقم خورده و در این محدوده های حمایتی، انس جهانی طلا با حمایت خریدران به سمت مقاومت های خط روند و حتی مقاومت های 1805 و1868دلار حرکت کند.

 

 

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top