تسلا از بیت کوین رو برگرداند

قیمت بیت کوین با توییت ایلان ماسک سقوط کرد

مدیرعامل بزرگترین سازنده خودروهای برقی می گوید به دلیل ملاحظات موجود درباره اثر منفی بیت کوین بر تغییر اقلیم ،شرکت تسلا فعلا این رمزارز را برای فروش خودروهایش نمی پذیرد.
کمی پس از آنکه ایلان ماسک این موضوع را در توییتی اعلام کرد نرخ برابر بیت کوین با واحد های پول کشورهای عمده حدود 10 درصد افت کرد . ارزش سهام شرکت تسلا هم با اعلام این تصمیم پایین آمد.
دو ماه پیش که شرکت تسلا پذیرش بیت کوین برای فروش خودروهایش را اعلام کرد بسیاری از سهام داران این شرکت و همچنین فعالان محیط زیست از آن تصمیم انتقاد کردند.
یک ماه قبل از آن تسلا فاش کرد که معادل یک و نیم میلیارد دلار بیت کوین خریده است . بیت کوین که بزرگترین رمزارز دنیای پول های دیجیتالی به شمار می آید نوسان ارزش بالایی داشته و همچنین استخراج و تراکنش های آن انرژی زیادی مصرف می کند .
ایلان ماسک گفته :ما نسبت به استفاده فزاینده از سوخت های فسیلی برای استخراج و پرداخت با بیت کوین دغدغه داریم ،به ویژه استفاده از زغال سنگ که بدترین گازهای گلخانه ای را منتشر می کند . او افزود :رمزارز ایده خوبی است …اما نمی تواند بهای گزاف تخریب محیط زیست را بابتش داد.

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top