تسلا اشاره می کند که ممکن است به زودی پشتیبانی از پرداخت های کریپتویی را از سر بگیرد

تسلا بر این باور است که رمزارزها می توانند به عنوان یک «جایگزین نقد شونده برای پول نقد» در طولانی مدت ظاهر شوند.

تسلا، سازنده بزرگ خودروهای الکتریکی به رهبری ایلان ماسک، تبلیغ‌کننده Dogecoin، اشاره کرده است که ممکن است به زودی به دنبال بازگرداندن پشتیبانی از پرداخت‌های رمزنگاری باشد.

در یک پرونده فصلی در ماه سپتامبر(شهریور) در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، این شرکت اعلام کرد که «ممکن است در آینده عمل تراکنش در ارزهای رمزنگاری شده را مجدداً آغاز کند، که نشان می‌دهد تسلا به دنبال از سرگیری پشتیبانی از خریدهای انجام شده با استفاده از دارایی‌های دیجیتال است.

این شرکت همچنین اعتقاد بلندمدت خود را به دارایی‌های کریپتو به‌عنوان ذخیره‌ای از ارزش و ابزار پرداخت ابراز کرد و اظهار داشت:

ما به پتانسیل بلندمدت دارایی های دیجیتال هم به عنوان یک سرمایه گذاری و هم به عنوان جایگزینی نقدی برای پول نقد اعتقاد داریم.

تسلا قبلا بیت کوین را به عنوان پرداخت برای خرید خودروهای الکتریکی بین ژانویه(بهمن1399) تا مارس(فروردین) سال جاری پذیرفته بود. این حرکت به‌عنوان بخشی از پذیرش گسترده‌تر بیت‌کوین از سوی تسلا انجام شد و این شرکت همچنین 1.5 میلیارد دلار از خزانه خود را در سه ماهه اول سال 2021 در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرد.

با این حال، پس از اینکه این شرکت با انتقاداتی به خاطر حمایت از بیت کوین با وجود این تصور که استخراج اثبات کار بر محیط زیست تأثیر منفی دارد، رو به رو شد، به سرعت حمایت از بیت کوین را کنار گذاشت.

در ماه ژوئن(خرداد)، ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت، اعلام کرد که تسلا زمانی که حداقل نیمی از هش ریت شبکه بیت‌کوین توسط انرژی‌های تجدیدپذیر تامین شود، از سرگیری پشتیبانی از پرداخت‌های بیت‌کوین را در نظر خواهد گرفت.

این گزارش در بحبوحه اخباری مبنی بر اینکه ارزش بازار تسلا پس از انعقاد قراردادی مهم با شرکت کرایه خودرو هرتز به بیش از یک تریلیون دلار رسیده است،منتشر شده است . قیمت سهام تسلا نیز برای اولین بار به حدود یک هزار دلار افزایش یافت.

ایلان ماسک در اقدامی که دارندگان توکن شیبا اینو را رنجیده خاطر کرد، این آخر هفته توییت کرد که او فقط بیت کوین، اتریوم و دوج کوین را در اختیار دارد.

روز دوشنبه، کاربر توییتر Shiba Inu Holder در توییتی از ایلان ماسک پرسید که چقدر SHIB نگه می دارد، که ماسک پاسخ داد: «هیچی.

منبع:cointelegraph

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top