تفاوت های میان بازارهای آینده ، سهام و فارکس

تفاوت بازارهای آینده ، سهام و فارکس

تفاوت های میان بازارهای آینده : تجارت بخشی از زندگی روزمره ماست. این یک فعالیت جهانی است. در همه جای دنیا، مردم انواع مختلفی از محصولات را برای اهداف مختلف خریداری و می فروشند. اکثر ما تجارت در سطح خرده فروشی را می دانیم.

ایده اصلی در پشت معاملات این است که مبلغی را به شکل ارز بدهید و در ازای آن کالای مورد نظر خود را بدست آورید. همین ایده اساسی نیروی محرکه بازار مالی است. بازارهای مختلفی در بازار مالی وجود دارد. در میان آنها معاملات آتی، سهام و بازار فارکس وجود دارد. این سه نوع بازار متفاوت اما با همان ایده اولیه تجارت کار می کنند.

معاملات بازار فارکس با ارز انجام می شود. یک نمونه معمول دلارآمریکاست که بیشترین ارز در بازار فارکس را دارد. ارزها به صورت جفت معامله می شوند. تفاوت قیمت پیشنهادی و پیشنهادی یک جفت ارزی سود حاصل از یک تاجر است.

اصولاً معامله گران سهام را با قیمت مشخصی خریداری می کنند و با قیمت بالاتری می فروشند. تفاوت در قیمت سودی است که یک تاجر کسب می کند.

تفاوت های میان بازارهای آینده
تفاوت های میان بازارهای آینده

 

ازطرف دیگر بازار آتی بازار حراج است. با استفاده از این نوع بازار، دو طرف قرارداد آینده و کالاهای آینده را خریداری و می فروشند تا در تاریخ آینده تحویل داده شوند. تولیدکنندگان و تأمین کنندگان کالاها معمولاً برای جلوگیری از بی ثباتی در بازار قراردادهای آتی را منعقد می کنند. بعنوان مثال می توان به بورس کالاهای شیکاگو، بورس غلات مینیاپولیس، هیئت تجاری کانزاس سیتی، بورس کالای نیویورک، بورس بورس گزینه های شیکاگو و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد. در گذشته معاملات در بازار آتی با استفاده از سیگنال های دستی و داد و فریاد انجام می شد اما با پیشرفت فنی در قرن 21، اکنون به صورت الکترونیکی انجام می شود.

اکثر افرادی که می خواهند تجارت خود را شروع کنند، هیچ دانش قبلی در مورد تجارت ندارند و به همین ترتیب نمی دانند کدام یک از این بازارها مناسب آنها خواهد بود. در زیر برخی از ویژگی های هر نوع بازار مورد بحث قرار می گیرد که به شما کمک می کند بهترین تناسب را برای خود پیدا کنید.

تفاوت های میان بازارهای آینده
تفاوت های میان بازارهای آینده

بازار سهام

 • مهم است که در حال حاضر به عنوان یک مبتدی فقط بر روی یک نوع بازار تمرکز کنید و یاد بگیرید که چگونه قبل از رفتن به بازارهای دیگر، به درستی در آن تجارت کنید. شروع کوچک همیشه مهمترین است. اگر این معیارها را داشته باشید، بورس سهام ممکن است همان چیزی باشد که به دنبال آن هستید.
 • حداقل سرمایه لازم برای شروع تجارت در سهام ایالات متحده 25000 دلار است. سرمایه پیشنهادی برای شروع حداقل 30،000 دلار است.
 • این بازار از ساعت 9:30 صبح شروع می شود و در ساعت 4:00 بعد از ظهر به پایان می رسد. بسیاری از معامله گران پیش از معاملات خرید و فروش انجام می دهند. معاملات قبل از بازار معامله هایی است که قبل از افتتاح بازار بین ساعت 9:00 تا 9:30 صبح انجام می شود زیرا این ساعات ایده آل بازار بیشترین پتانسیل سود را در اختیار شما قرار می دهد.
 • تقریباً تعداد بی شماری سهام برای تجارت وجود دارد. بنابراین پتانسیل کسب سود در بورس سهام بی حد و حصر است. می توانید به صورت نیمه وقت معامله کنید بیشتر معامله گران حرفه ای به صورت نیمه وقت تجارت می کنند. حداکثر 3 ساعت در روز

پس از در نظر گرفتن این نکات و اطمینان از توانایی خود، به تجارت با سهام  ادامه دهید. اما اگر سرمایه 30000 دلاری شما کم است اما همچنان می خواهید تجارت کنید، گزینه های دیگر ممکن است همان چیزی باشد که به دنبال آن می گردید. هر دو به یک اندازه سودهای کلانی کسب می کنند.

تفاوت های میان بازارهای آینده
تفاوت های میان بازارهای آینده

بازار آتی

 • سرمایه پیشنهادی برای تجارت در بازارهای آتی بین 3500 تا 5000 دلار است. بسته به نوع آتی که در آن معامله می کنید،  ES بهترین خواهد بود. ES سرمایه شروع متفاوت خواهد بود. به عنوان یک مبتدی، تجارت
 • 9:30 صبح خواهد بود و در 4 بعدازظهر بسته می شود. ES ساعات کار برای
 • معاملات خارج از ساعت رسمی بازار ایالات متحده همچنین ساعات معاملاتی روز معاملاتی را فراهم می کند. به عنوان مثال می توان به بازارهای اروپا و آسیا اشاره کرد. اگر نتوانید در ساعات بازار ایالات متحده تجارت کنید، این ساعات بازار همچنین می تواند انعطاف پذیری شما را فراهم کند.

اگر شما سرمایه و دانش فنی بازار آتی را دارید، چرا سود کلانی برای خود کسب نمی کنید؟ یکی از برتری های این نوع بازار نسبت به بازار سهام، حداقل سرانه مورد نیاز برای تجارت است.

بازار فارکس

بازار فارکس بزرگترین بازار جهان است. اگر نتوانستید خود را با هر یک از دو مورد فوق شناسایی کنید، فارکس باید آخرین توقف شما باشد.

 • حداقل سرمایه مورد نیاز برای معاملات فارکس بین 500 تا 1000 دلار است.
 • معامله گران فارکس به دلیل مناطق مختلف زمانی 24 ساعته در  دسترس هستند.
 • تا بعدازظهر روز جمعه همه این بازه های زمانی ساعت خوبی نیستند.EST از ساعت 5 عصر.
 • در بازار فارکس، ساعات ایده آل معاملات به نوع جفت ارز بستگی دارد.
تفاوت های میان بازارهای آینده
تفاوت های میان بازارهای آینده

با آموزش مناسب و حداقل مبلغ 500 دلار، بازار بهترین مکان برای شروع کار تجارت شما خواهد بود. همانطور که قبلا ذکر شد، این بزرگترین بازار در جهان است. چندین جفت ارزی برای تجارت وجود دارد. فرصت کسب سود در بازار فارکس بی حد و حصر است.

آینده در برابر فارکس

در اینجا ما در مورد تفاوت فارکس و آینده بحث خواهیم کرد.

 • ضمانت ریسک

معاملات در بازارهای آتی هیچ تضمینی در مورد خطرات ندارد از طرف دیگر فارکس خطر محدودی را ارائه می دهد. یک معامله گر فارکس می تواند برای معاملات خود محدودیت های موقعیتی ایجاد کند تا ضررهای خود را به حداقل برساند اما در مورد معامله گر معاملات آتی نمی توان این حرف را زد.

 • قطعیت قیمت

یک معامله گر فارکس در شرایط عادی بازار اطمینان قیمت و اجرای سریع معامله را ارائه می دهد اما در مورد معامله گر آتی نمی توان همین را گفت.

 • نقدینگی

نقدینگی بازار آتی نزدیک به چیزی است که بازار فارکس ارائه می دهد. روزانه 5.3 تریلیون دلار در بازار فارکس معامله می شود در حالیکه روزانه حدود 30 میلیارد دلار با معاملات آتی معامله می شود.

تفاوت های میان بازارهای آینده
تفاوت های میان بازارهای آینده

فارکس یا بازار سهام

در صورت اختلاف در مورد معاملات فارکس یا معاملات سهام، به من اجازه دهید شما را روشن کنم. حتی اگر مکانیک درگیر در تجارت تقریباً برای هر دو نوع بازار یکسان باشد، یک تفاوت مشخص وجود دارد.

 • بازار فارکس گزینه های معاملاتی بسیار کمی را ارائه می دهد در حالی که از طرف دیگر بازار سهام هزاران گزینه معاملاتی را ارائه می دهد. بیشتر معامله گران فارکس معاملات خود را روی جفت ارزهای متمرکز بر USD/JPY, GBP/USD, EUR/USD و سه جفت کالا یعنی : USD/CAD, NZD/USD, AUD/USD قرار می دهند.

کالا و معاملات سهام

تجارت کالا عبارت است از خرید و فروش کالایی که کالا نامیده می شود. نمونه آن روغن است. در حالی که معاملات سهام، تجمع بازارها و مبادلاتی است که سهام شرکت های دولتی و سایر انواع اوراق بهادار در آن معامله می شود.

نتیجه گیری

اکنون تفاوت این سه نوع بازار را می دانید. بنابراین درآمد خود و هر اطلاعات لازم را بررسی کنید تا ببینید کدام یک از اینها متناسب با نیازها و اهداف شماست. برای شما آرزوی موفقیت می کنم.

تماس با پشتیبانی

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top