تهدید رمز ارز ها برای دلار آمریکا از نظر کن گریفین

کن گریفین(Ken Griffin) ، میلیاردر صندوق سرمایه گذاری و دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا ، رمز ارز ها را به عنوان تهدیدی برای دلار آمریکا مورد انتقاد قرار داده اند.

گریفین ، بنیانگذار صندوق سرمایه گذاری 38 میلیارد دلاری Citadel LLC ، در 4 اکتبر(12 مهر) به باشگاه اقتصادی شیکاگو گفت که رمزارزها “یک تماس جهادی است که ما به دلار اعتقاد نداریم”.

او ناراحتی خود را از نسل جوان که روی بخش رمزارزی کار می کنند ابراز کرد:

“این چه مفهوم دیوانه کننده ای است ، این که ما به عنوان یک کشور با افراد باهوش ، جوان و با استعداد، استقبال می کنیم تا جایگزینی برای پول ذخیره خود پیدا کنیم.”

او گفت: “ای کاش این همه شور و انرژی که برای ارزهای دیجیتال صرف شد ، به منظور تقویت ایالات متحده بود.”
با این حال ، گریفین مخالف درآمدزایی از رمزارز در آینده نیست.

وی گفت که Citadel به دلیل “عدم اطمینان از مقررات” هنوز به دنبال سقوط سایر صندوق های سرمایه گذاری و موسسات مالی سنتی در رمزارزی نیست.
مدیر صندوق های سرمایه گذاری گفت که گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ،در اظهارات خود از ماه آگوست(مرداد) بیان نمود “وقتی که کریپتو می خواهد به پتانسیل خود برسد، باید در چارچوب سیاست های عمومی قرار گیرد. “
گریفین می گوید: “انجام این کار، بازار را کوچکتر می کند ، زیرا وقتی وضوح نظارتی وجود داشته باشد ، به بازار رقابتی تر تبدیل خواهد شد و این خوب خواهد بود.

یک بازار کوچک ، افراد کمتری درگیر آن هستند که صریحاً فقط در تلاش هستند تا یک پول سریع به دست آورند.”
در همین حال ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا نسبت به تهدید دلار از یوان دیجیتال چین هشدار داد.

ترامپ طی مصاحبه ای با آدام شاپیرو(Adam Shapiro) از یاهو فاینانس در 5 اکتبر(13 مهر) ، دیدگاه خود را در مورد چین ، اقتصاد ایالات متحده و بخش رمزارزی ارائه کرد.
ترامپ در مورد اقدامات دولت چین برای ممنوعیت رمزارزی در کشور تحت رهبری شی جین پینگ (Xi Jinping)، گفت که این محدودیت بخشی از اقدامات جین پینگ برای افزایش رقابت است زیرا او روی “پول خود ، چه رمزارز یا غیره” کار می کند و پیشنهاد کرد دولت آمریکا باید همین کار را بکند:

“من از طرفداران پرقدرت ارزهایمان هستم و نمی خواهم ارزهای دیگری وارد بازار شوند و به هیچ عنوان به دلار صدمه بزنند یا تحقیر کنند.”

ترامپ گفت: “اگر به یک سیستم پولی مبتنی بر دلار نگاه کنید ، اگر اعتبار خود را از دست بدهید ، ناگهان آن سیستم پولی قوی را از دست خواهید داد.

” رئیس جمهور سابق بحث برانگیز گفت که “نمایش ترسناک” دولت آمریکا با مرز مکزیک و عقب نشینی از افغانستان بر اعتبار دلار آمریکا تأثیر گذاشته است.
ترامپ همچنین طرفدار رمزارزها نیست.

در اواخر ماه آگوست(اوایل شهریور) ، او اظهار داشت که رمز ارز “به طور بالقوه فاجعه ای است که منتظر وقوع آن است” ، زیرا وی در مورد “جعلی بودن” دارایی های دیجیتال سوال کرد:
“آنها [رمزارزها] ممکن است جعلی باشند. چه کسی می داند آنها چیست؟ آنها مطمئناً چیزی هستند که مردم خیلی از آن اطلاع ندارند. “

 

منبع: COINTELEGRAPH

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top