حجم کل بازار 1.06 تریلیون دلار
معاملات 24 ساعت 136.741 میلیارد

جریانات ریسک پذیری قوی در بازار های سهام به راه افتاده است

اخبار
زمان مطالعه زمان مطالعه دقیقه

شاخص‌های آتی سهام آمریکا به همراه شاخص‌های سهام اروپایی رشد کرده‌اند. گزارش‌های مالی شرکت‌های سهامی سرمایه‌گذاران را به آینده خوش‌بین کرده‌اند. امروز شاخص سهام ژاپن بیش از ۲ درصد جهش کرد.
شاخص آتی سهام S&P 500 به اندازه ۰٫۴ درصد رشد کرده است. این در حالی است که بزرگ‌ترین رشد ماهانه S&P 500 را در ماه اکتبر شاهد بودیم که از نوامبر گذشته تا به امروز بی‌سابقه بود. در بازار فارکس دلار آمریکا تقویت شده و در بازار اوراق قرضه شاهد رشد نرخ بازدهی هستیم. سرمایه‌گذاران منتظر نشست تعیین نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا هستند، تا شاید چشم‌انداز سیاست‌های پولی فدرال رزرو مشخص شود. در بازار نفت خام، نگرانی‌ها از عرضه جهانی باعث افزایش قیمت نفت خام شده است.
با وجود این‌که بازار اوراق قرضه به رشد سریع و ادامه‌دار تورم ادامه می‌دهد، اما بازار سهام همچنان در حال ثبت رکوردهای جدیدی است. از زمانی که محدودیت‌های کرونایی کاهش یافته، تقاضای مصرف‌کنندگان هم بالا آمده و در نتیجه درآمد شرکت‌های آمریکایی و اروپایی افزایش یافته است. از ۲۸۰ شرکت لیست شده در S&P 500، ۸۲ درصد عملکردی بهتر از پیش‌بینی‌ها داشتند. در اروپا و در شاخص Stoxx 600 هم ۶۸ درصد شرکت‌ها عملکرد بهتری داشتند.
خوش‌بینی‌ها در بازار سهام بعد از سخنان وزیر خزانه‌داری آمریکا هم بیشتر شده است. جنت یلن به روند بهبود اقتصادی آمریکا اطمینان دارد. او گفته که برنامه مالی دولت آمریکا هم باعث خواهد شد تا روند بهبود اقتصادی آمریکا بیش از این تقویت شود. در بازار نفت خام، قیمت آنی نفت خام برنت به اندازه ۰٫۶ درصد افزایش یافته و قیمت نفت خام سبک هم رشد داشته است. سرمایه‌گذاران بر این باورند که اوپک پلاس در برابر فشارهای دولت آمریکا مقاومت خواهد کرد و سطح عرضه نفت خام را بالا نخواهد برد.

منبع : دیدبان

ایا این پست برای شما مفید بوده است ؟
ایا شما علاقمند به این مطلب بودید ؟
کامنت ها 0 کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

منو دسترسی های اسان