خطراتی که باید توسط معامله گران فارکس در نظر گرفته شود

آیا تجارت فارکس خطرناک است؟

خطراتی که باید توسط معامله گران فارکس در نظر گرفته شود : این واقعیت را نمی توان انکار کرد که بازار فارکس مکانی برای کسب سود بزرگ است. مانند هر تجارت دیگری، هدف نهایی کسب سود است. این واقعیت ساده بسیاری از معامله گران را وادار به از دست دادن مقدار زیادی پول روزانه می کند. بنابراین نکته مهم انجام تجارت هوشمندانه است. حقیقت را بخاطر داشته باشیم که برخی از معاملات تجارت فارکس باعث ضرر می شود. اما اگر یاد بگیرید که آنها را شناسایی ومدیریت کنید، نتیجه خوب خواهد شد.

در همه کارهایی که در زندگی انجام می دهیم و نه فقط در معاملات فارکس خطر وجود دارد. هنگام بالا رفتن از پله ها خطر افتادن وجود دارد. به دلیل خرابی سیم کشی خطر گیر افتادن در آسانسور وجود دارد. بنابراین بله، برخی از خطرات هنگام تجارت در فارکس وجود دارد. اما هر تاجر موفق به شما خواهد گفت که سود بیشتر از خطرات است. در زیر برخی از انواع خطرات معاملات آنلاین که در تجارت فارکس دخیل هستند، آورده شده است.

خطراتی که باید توسط معامله گران فارکس در نظر گرفته شود
خطراتی که باید توسط معامله گران فارکس در نظر گرفته شود

استفاده از خطرات

در معاملات فارکس، به عنوان اهرم نیرو به مقدار اندکی سرمایه گذاری اولیه به نام مارجین نیاز دارد. برخی از نوسانات قیمت می تواند باعث تماس های حاشیه ای شود، جایی که سرمایه گذار باید حاشیه اضافی را پرداخت کند.

وقتی شرایط بازار بی ثبات باشد، استفاده تهاجمی از اهرم می تواند منجر به ضررهای هنگفت سرمایه گذاری اولیه شود. همیشه توصیه می شود که معامله گران هنگام استفاده از اهرم فشار بیش از 1٪ از پول خود را استفاده نکنند.

به این ترتیب، در مواردی که تجارت خود را از دست می دهید، ضرر و زیان شما به حداقل می رسد. بازرگانان باید صبور باشند و از اصرار برای دو برابر شدن سرمایه گذاری اولیه خود در کوتاهترین زمان ممکن پرهیز کنند.

خطرات نرخ بهره

نرخ بهره یکی از مهمترین عواملی است که بازار فارکس را تحت تأثیر قرار می دهد. تاجران در مورد نرخ بهره باید مراقب باشند. حتی اگر ارزهایی که نرخ بهره بالاتری دارند بازده بیشتری دارند، شما باید مراقب باشید که با چه ارزهایی معامله می کنید.

افزایش نرخ بهره یک کشور موجب تقویت پول آن به دلیل هجوم سرمایه گذاران خارجی می شود. برعکس، کشوری با نرخ بهره پایین دارای ارز ضعیف شده است. بنابراین قبل از اینکه با یک ارز معامله کنید، از تاریخچه آن در رابطه با نرخ بهره مطلع شوید.

خطراتی که باید توسط معامله گران فارکس در نظر گرفته شود
خطراتی که باید توسط معامله گران فارکس در نظر گرفته شود

خطرات معامله

ریسک معامله یکی از ریسک هایی است که باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد. این امر با اختلاف زمانی بین شروع و پایان قرارداد همراه است. مخصوصاً هنگام انجام معاملات ثانیه ای این ریسک وجود دارد. نرخ ارز فارکس می تواند قبل از تسویه معامله گران تغییر کند زیرا معاملات به صورت 24 ساعته انجام می شود. به همین دلیل، ارز در ساعات مختلف معاملات با قیمت های مختلف قابل معامله است. هرچه اختلاف زمان بین ورود و تسویه به معاملات بیشتر باشد، احتمال وقوع ریسک معامله بیشتر است.

ریسک طرف مقابل

شرکتی که دارایی را در اختیار سرمایه گذار قرار می دهد، در معامله مالی طرف مقابل است. ریسک طرف مقابل Ego، ریسک واسطه در معاملات خاص است. هنگام انعقاد قرارداد بطور پیش پرداخت و ارز با ارز، هیچ تضمینی از طرف صرافی داده نمی شود. وقتی شرایط بازار بی ثبات شود، طرف مقابل ممکن است از انجام قرارداد خودداری کند.

خطراتی که باید توسط معامله گران فارکس در نظر گرفته شود
خطراتی که باید توسط معامله گران فارکس در نظر گرفته شود

ریسک کشور

قبل از معامله با ارز، باید کشور صادر کننده آن ارز را ارزیابی کنید. نرخ بسیاری از کشورهای در حال توسعه بر روی ارزهای کشورهای پیشرفته مانند دلار آمریکا ثابت است. به همین ترتیب، برای حفظ نرخ ارز ثابت، بانک های مرکزی باید ذخایر کافی را حفظ کنند.

قیمت ارز در هر لحظه تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. وقتی سرمایه گذاران مشکوک می شوند که ارزش ارز کاسته می شود، سریعاً دارایی خود را برداشت می کنند تا دچار ضرر فاجعه باری نشوند. بنابراین دانستن وضعیت اقتصادی کشور صادر کننده ارزی که می خواهید با آن معامله کنید بسیار مهم است. این مهمترین مسئله برای شما که برای اولین بار با ارز معامله می کنیدمی باشد.

نتیجه

خطرات زیادی در تجارت در بازار فارکس وجود دارد. این مسئولیت شماست که در مورد آنها اطلاعات کسب کنید و تمام تلاش خود را برای مدیریت صحیح آنها انجام دهید تا پول خود را از دست ندهید.

تماس با پشتیبانی

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top