حجم کل بازار 1.06 تریلیون دلار
معاملات 24 ساعت 136.741 میلیارد

روند صعودی بازار های سهام متوقف شد

اخبار
زمان مطالعه زمان مطالعه دقیقه

شاخص‌های آتی سهام آمریکا عملکرد مبهمی دارند. رالی صعودی بازارهای سهام جهانی که ناشی از گزارش‌های مالی خوب شرکت‌های سهامی بود، متوقف شده است. اختلال در بخش زنجیره تأمین جهانی و محدودیت‌های جدید کرونایی در چین باعث نگرانی سرمایه‌گذاران شده‌اند. در این میان نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری کوتاه‌مدت آمریکا هم سقوط کرده است. به نظر می‌رسد که انتظارات نرخ بهره‌ای سرمایه‌گذاران کمی تضعیف شده است.
شاخص آتی سهام داوجونز آمریکا پایین آمده است. این در حالی است که دیشب این شاخص به اوج تاریخی جدیدی صعود کرده بود. اما شاخص آتی سهام راسل ۲۰۰۰ مثبت است. در بازار اوراق قرضه، قیمت اوراق از اروپا تا آمریکا جهش کرده‌اند و نرخ بازدهی اوراق پایین آمده‌اند. بانک رزرو استرالیا در نشست امروز تأکید کرده که عجله‌ای برای افزایش نرخ بهره ندارد. در بازار کامودیتی، قیمت آتی سنگ‌آهن دوباره پایین آمده است.
بازارهای اوراق قرضه و فارکس منتظر نشست تعیین نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا هستند. انتظار می‌رود که اولین قدم در جهت کاهش حجم خرید اوراق قرضه توسط فدرال رزرو برداشته شود و در نهایت فدرال رزرو برای مقابله با رشد سریع تورم، نرخ بهره را بالا ببرد. اما بازار سهام بیشتر به گزارش مالی شرکت‌های سهامی توجه دارد.

منبع : دیدبان

ایا این پست برای شما مفید بوده است ؟
ایا شما علاقمند به این مطلب بودید ؟
کامنت ها 0 کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

منو دسترسی های اسان