رشد شاخص های سهام آمریکا و اروپا

شاخص های سهام آمریکا و اروپا رشد کرده اند

جریانات ریسک گریزی بازارهای سهام تضعیف شده و شاخص‌های سهام اروپایی و آتی آمریکا رشد کرده‌اند. به نظر می‌رسد که توجه بازار به نشست تعیین نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا معطوف شده و در حال حاضر نگرانی‌ها از بحران به وجود آمده در چین کاهش یافته است.
شاخص های آتی سهام S&P 500 و نزدک ۱۰۰ رشد کرده‌اند و این یعنی شاید بورس سهام آمریکا از محدوده مثبت بازگشایی شود. اخیراً نگرانی‌ها از ورشکستگی شرکت بزرگ Evergrande چینی کاهش یافته است. در این میان خریداران بازار سهام از فرصت استفاده کرده‌اند و از دقایق پایانی معاملات دیروز سهام آمریکا وارد بازار شده‌اند.
شاخص سهام Stoxx Europe 600 بیش از یک درصد مثبت است و در حال جبران بزرگ‌ترین سقوط قیمتی است که در دو ماه گذشته بی‌سابقه بود. سهام شرکت‌های انرژی بیشترین رشد را ثبت کرده‌اند. سایر صنایع هم مثبت هستند. به غیر از نگرانی بازار از عدم توانایی شرکت Evergrande در پرداخت بدهی ۳۰۰ میلیارد دلاری، سرمایه‌گذاران به نشست تعیین نرخ بهره فدرال رزرو هم توجه کرده‌اند. به احتمال زیاد فدرال رزرو شرایط را برای کاهش حجم خرید اوراق قرضه فراهم خواهد کرد. در بازار اوراق قرضه، نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری افزایش یافته است.

منبع : ایران بورس آنلاین

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top