رکورد جدید در ارزش کل قفل شده در بازارا Drfi

اکوسیستم مالی غیر متمرکز یا دیفای (DeFi)، امروز بالاترین ارزش دارایی قفل شده (TVL) خود را ثبت کرده است که پشتوانه احیای مجدد در بازار گسترده میباشد. بر اساس داده های DeFi Llama ، شاخص TVL که تمام پروتکل های بلاک چین را پوشش می دهد، برای دیفای در حال حاضر 223.23 میلیارد دلار تعیین شده است، که از 21.4 میلیارد دلار ثبت شده از 1 ژانویه سال جاری(12 دی 1399) افزایش چشمگیری داشته است.

بر اساس داده های DeFi Llama ، استخر نقدینگی صرافی غیرمتمرکز در اتریوم(Ethereum) که برای تجارت کارآمد استیبل کوین طراحی شده است، کرو فایننس (Curve Finance)، بیشترین سهم این چارت را با ارزش 17.08 میلیارد دلار در TVL حفظ می کند. پروتکل وام دهی آوه (Aave)، با مجموع 17.02 میلیارد دلار در رتبه بعدی قرار دارد، در حالی که میکر (Maker) با ارزش کل 15.43 میلیارد دلار، رتبه سوم را دارد. رشد اکوسیستم DeF،i تا حد زیادی یک مسیر صعودی را حفظ کرده است، زیرا سرمایه گذاران بیشتری، از جمله سرمایه گذاران خرده فروشی و نهادی، از پروتکل های نوظهور که پیشنهادات اکوسیستم را تشکیل می دهند، شروع به استفاده از گزینه های درآمد از پروتکل های نوظهور که پیشنهادات اکوسیستم را تشکیل می دهند، می کنند.

DeFi مستقیم ترین تهدید را برای امور مالی سنتی ایجاد می کند. برای مثال ظهور پروتکل های وام، مانع ورود به وام ها را کاهش داده است. همچنین بسیاری از سرمایه گذاران جدید به راحتی می توانند وجوه خود را به اکوسیستم DeFi اختصاص دهند. زیرا این پروتکل ها توسط قراردادهای هوشمند اداره می شوند، که باعث می شود آنها در برابر خطاهای مدیریت سازمانی با نیروی انسانی، حساس نباشند.

رشد آینده، توسط بازار اصلی پشتیبانی می شود

چشم انداز مثبت تری در صنعت ارزهای دیجیتالی وسیع تر وجود دارد که از خوش بینی تأیید اولین صندوق های معاملاتی فیوچرز بیت کوین (ETF) در ایالات متحده بر اساس گزارش قبلی Coingape، تقویت شده است. دوشنبه آینده ، 18 اکتبر(26 مهر)، پایان انتظارات بی پایان سرمایه گذاران در مورد چنین محصولی است.

با ظهور ETF ، وجوه بیشتری به کل این صنعت منتقل می شود و احتمالاً مقداری نیز به اکوسیستم DeFi وارد خواهد شد. تعدادی از مدیران سرمایه گذاری، از جمله گری اسکیل (Grayscale)، شروع به ارائه سرمایه هایی می کنند که عملکرد پروتکل های DeFi را ردیابی می کند و راه های بیشتری را برای استقبال بیشتر توکن های DeFi باز می کند.

بر اساس داده های CoinMarketCap، علاوه بر TVL ، توکن های پروژه های DeFi نیز با تمام پروتکل ها، شاهد افزایش میباشد که ارزش بازار 137.47 میلیارد دلاری را ثبت میکند و پوشش میدهند.

منبع:coingape

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top