رکورد کلوز کندل هفتگی بیتکوین شکسته شد.

در این هفته شاهد چه رفتاری از بیتکوین خواهیم بود؟

بیتکوین و یک خیز برای صعود و فتح یک سقف تاریخی جدید و همچنین امکان راه اندازی اولین صندوق ETF بیتکوین، این هفته را به یک هفته هیجان انگیز تبدیل می‌کند.

پادشاه رمز ارزها در روزهای گذشته توانسته خودش را بالای قیمت 60 هزار دلار نگه دارد که نشان از قدرت گاوها در بازار می‌دهد.

بعد از یک آخر هفته معمولی، در روز یکشنه مقداری از قیمت بیت کوین کاسته شد که نگرانی زیادی در بین خریداران ایجاد نکرد و بازار به سرعت به روند اصلی خود در ظرف چند ساعت بازگشت.

بیتکوین نه تنها ضعفی در روند صعودی خودش نشان نداد بلکه توانست یک رکورد تازه برای کلوز کندل هفتگی خودش با قیمتی بالای 61500 دلار به ثبت برساند.

با توجه به اینکه احتمال راه اندازی اولین صندوق ETF بیتکوین در روزهای آینده بسیار بالا رفته، فعالان بازار امید زیادی به افزایش سرمایه در بازار این رمز ارز دارند.

در ادامه به چند مسئله مهم که در این هفته باید در بازار پا زیر نظر داشته باشید اشاره می‌کنیم:

 

کمتر از یک ساعت فرصت…

درست در زمانی که همه فکر می‌کردند سناریو ثبت قله جدید قیمتی بیتکوین شکست خورده است، پادشاه رمز ارزها یک شبه همه را سوپرایز کرد. قبل از یکشنبه بیتکوین به 59 هزار دلار هم رسیده بود اما ناگهان خبرهای مثبتی که در مورد آن منتشر شد باعث شد تا روند صعودی آن به سرعت ادامه پیدا کند.

بسیاری از فعالان بازار معنقداند که این فاز صعودی بازار بیتکوین از فاز صعودی این رمز ارز در سال 2013 و یا 2017 قدرت بیشتری دارد.

در روزهای گذشته عده‌ای معتقد بودند که روند صعودی بیتکوین رو به پایان است و اما عده‌ای می‌گویند زمان آن رسیده تا بعد از مدت زیادی یک روند صعودی قوی را در  رمز ارز مشاهده کنیم. به هر حال اخبار مثبت و این مسئله که BTC تنها 3000 دلار با سقف قیمتی خود فاصله دارد همه به نفع خریداران است و ورود پول از طرف صندوق‌های سرمایه گذاری به بازار این پادشاه رمز ارزها  می‌تواند یک رشد بی سابقه و انفجار قیمتی را برای این رمز ارز ایجاد کند.

 

صندوق‌های سرمایه گذاری راه اندازی شده‌اند، اما همه از آن‌ها استفاده نخواهند کرد

شاید از شنیدن اخبار ETF بیتکوین خسته شده باشید اما باید بدانید که این هفته هفته صندوق‌های سرمایه گذاری بیتکوین است.

بعد از سال‌ها مخالفت، سازمان امنیتی و بورس اوراق بهادار آمریکا (SEC) دو صندوق مرتبط با بیتکوین را تایید کرد.

این یک خبر بزرگ برای این رمز ارز بزرگ و جامعه کریپتو بود اما هنوز مشخص نیست صندوق‌های سرمایه گذاری قدیمی پادشاه  هم مجوز و تاییدیه‌های لازم را از SEC بگیرند یا خیر.

همچنین با توجه به لزوم ایجاد زیرساخت‌های لازم برای راه اندازی چنین صندوق‌هایی حداقل ۶ ماه تا آغاز کار رسمی این صندوق‌ها زمان داریم.
همچنین عده‌ای عقیده دارند استفاده از این صندوق‌ها به صرفه نیست و هر شخص راحت‌تر می‌تواند خودش مستقیماً بیتکوین خریداری کند. کیوساکی و کومان از بزرگ‌ترین منتقدان صندوق سرمایه گذاری این رمز ارز بودند.

سختی شبکه بیتکوین رو به افزایش است

در هفته پیش رو شبکه بیتکوین یک تست جدی را تجربه خواهد کرد. سختی شبکه اکنون چیزی حدود ۲۰ تریلیون دلار است که از ماه جولای تا کنون بی سابقه بوده است. همچنین هش ریت شبکه هم افزایش زیادی داشته و در این ماه از ۱۲۳ به ۱۴۰ رسیده است. به هر حال بعد از خبرهای منفی چین اکنون اکثر ماینرها به آمریکا نقل مکان کرده‌اند و با توجه به اینکه به احتمال زیاد خبر منفی جدی نباید درباره بیتکوین منتشر شود ماینرها بیشتر از گذشته به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

نکته پایانی

سال ۲۰۲۱ یک سال موفقیت آمیز برای بیتکوین و سایر رمز ارزها بود و به احتمال زیاد سال ۲۰۲۲ هم می‌تواند برای جامعه کریپتو سال خوبی باشد.
اطلاعات و اخبار مثبت در مورد بیتکوین و سایر رمز ارزها این روزها شور و هیجان زیادی را به این بازار اضافه کرده است. توصیه می‌کنیم از این روزهای سبز بازار نهایت استفاده را ببرید و حواستان به زمان قدرت گرفتن خرس‌ها و تغییر فاز بازار هم باشد و تمام معاملات خود را با مدیریت درست و آگاهانه باز کنید تا دچار ضرر نشوید.

منبع: CoinTelegraph

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top