سر نوشت تازه بیت کوین

چین کار بیت‌کوین را یکسره کرد!

با تصویب محدودیت های قانونی برای استخراج رمز ارز در چین، شماری از استخراج کنندگان این رمز ارزها فعالیت خود را در این کشور متوقف کردند.

اپراتورهای استخراج ارز رمزنگاری شده از جمله هوبی مال (Huobi Mall) و “بیت کوین تاپ” (BTC.TOP) فعالیت های خود را پس از افزایش تلاش های پکن برای محدودیت استخراج و تجارت بیت کوین و جابجایی ارز دیجیتال متوقف کردند.

شورای دولتی چین به سرپرستی معاون نخست وزیر روز جمعه این محدودیت ها را اعلام کرد. این اولین باری است که این شورا استخراج ارز مجازی را هدف قرار داده است، یک تجارت بزرگ در چین که تا ۷۰ درصد از منابع رمزنگاری جهان را تشکیل می دهد.

هوبی مال که ارز رمزنگاری شده هوبی (Huobi) را استخراج می کند، اواخر روز یکشنبه در بیانیه ای گفت: تمام مشاغل این حوزه به حالت تعلیق درآمده است.

این شرکت در عین حال اعلام کرد ما با ارائه دهندگان خدمات خارج از کشور تماس گرفته ایم تا زمینه فعالیت را در آینده فراهم کنیم و از مشتریانش خواست «نگران نباشند».

بیت کوین تاپ نیز با اشاره به خطرات نظارتی از سوی دولت چین، تجارت خود در این کشور را تعلیق کرد. «جیانگ زوئر» بنیانگذار این شرکت اعلام کرد که در آینده فعالیت استخراج ارز رمزنگاری را در آمریکای شمالی از سر خواهد گرفت.

چین یک بار دیگر پس از آنکه پکن مبادلات رمزنگاری را در سال ۲۰۱۷ ممنوع کرد، موقعیت خود را به عنوان یک مرکز تجارت جهانی ارزهای رمزنگاری شده از دست داده است.

جیانگ با پیش بینی افزایش استخرهای استخراج ارز در ایالات متحده و اروپا گفت: در نهایت، چین قدرت محاسبات رمزنگاری شده را به بازارهای خارجی خواهد باخت.

استخراج کنندگان ارز رمزنگاری برای تأیید معاملات سکه های مجازی در فرآیندی که ارزهای رمزپایه جدیدی مانند بیت کوین تولید می کنند، از تجهیزات رایانه ای یا دکل های رایانه ای با طراحی ویژه استفاده می کنند.

هش کو (HashCow)  یکی دیگر از استخراج کنندگان ارز رمزنگاری که صاحب ۱۰ سایت استخراج در استان های چین از جمله سین کیانگ و سیچوان است و قدرت محاسباتی را به سرمایه گذاران می فروشد، گفت که فعالیت های شرکت وی کاملاً با مقررات دولت مطابقت دارد.

این شرکت در بیانیه ای به مشتریان خود گفت که خرید سکوهای جدید بیت کوین را متوقف می کند ولی به سرمایه گذارانی که سفارش قدرت محاسباتی داده اند اما هنوز استخراج نکرده اند قول داد که تعهدات خود را انجام خواهد داد.

منبع : منیبان

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top