شهروندان السالوادور به طور فزاینده ای در حال فروش دلار آمریکا برای خرید بیت کوین هستند

جریان پذیرش بیت کوین (BTC) در السالوادور در میان روند گاوی بازار ارز دیجیتال ،اخیرا به خوبی پیش میرود، طوری که شهروندان  این کشور به فزاینده ای پس انداز های دلاری خود را با بیت کوین تبادل می کنند.

رئیس جمهور السالوادور، نجیب ابوکیله از این تحول جدید در توییتر خود خبر داد. آقای ابوکیله در توییتی بر اساس داده های به دست آمده از خدمات کیف پول ملی السالوادور ، چیوو(Chivo) ، عنوان کرد:

“مردم بیش از آنچه که از دستگاههای خودپرداز چیوو ، برداشت کنند ، دلار در راستای خرید BTC واریز می کنند. “

وی همچنین از رسانه های خبری درخواست کرد که با مراجعه به دستگاه های خودپرداز ، تحولات فوق را به طور مستقل بررسی و تأیید کنند. رئیس جمهور السالوادور در ادامه افزود که کیف پول چیوو ، به میزان 24,076 درخواست حواله داشته است ، که معادل 3,069,761.05 دلار در روز است.

 

“2 واقعیت جدید درباره کیف پول Chivo :

1. مردم بیش از آنچه که از دستگاه های خودپرداز Chivo برداشت می کنند ، دلار (برای خرید #BTC) واریز می کنند. (هر یک از رسانه های خبری می توانند با مراجعه به دستگاههای خودپرداز به طور مستقل ، این تحول جدید را تأیید کنند).

2. امروز ، 24,076 حواله دریافت کردیم که معادل ، 3,069,761.05 دلار (در یک روز) است.”

– 16Nayib Bukele (nayibbukele) اکتبر 2021 (24 مهر 1400)

 

افزایش میزان انتقال دلار آمریکا نسبت به بیت کوین در این کشور حاکی از تغییر احساسات سرمایه گذاران است، در حالی که در ابتدا ، در زمان پذیرش عمومی آن ، این سیاست دولت با مقاومت و اعتراضات مردمی روبرو شد. علاوه بر این ، دولت السالوادور یارانه های مختلفی برای استفاده از بیت کوین از جمله یارانه سوخت و معافیت مالیاتی ارائه می دهد.

السالوادور پس از تصویب بیت کوین به عنوان یک ارز قانونی کشور ، بالغ بر 200 دستگاه خودپرداز نصب کرد و پس از ایالات متحده و کانادا به سومین قطب شبکه بزرگ خودپردازهای ارز دیجیتال در جهان تبدیل شد.

یکی از گزارشات وب سایت کوین تلگرف حاکی از آن است که کشور السالوادور پس از راه اندازی 205 خودپرداز ارز دیجیتال ، که عمدتا در راستای تسهیل تراکنش های بیت کوین و تبدیل آن به دلار آمریکا و بالعکس ارائه می شوند ، از تعداد خودپردازهای ارز دیجیتال در بریتانیا پیشی گرفته است.

اخیرا ، دولت السالوادور اعلام کرد که با استفاده از سود حاصل از بازار صعودی بیت کوین ، یک بیمارستان دامپزشکی 4 میلیون دلاری می سازد. به گفته آقای ابوکیله ، بیمارستان دامپزشکی ظرفیتی شامل چهار اتاق عمل ، چهار کلینیک اورژانس ، 19 مطب و یک بخش توانبخشی در اختیار خواهد داشت.

 

 

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top