شیوع ویروس دلتا در استرالیایی همچنان ادامه می یابد

موج جدید کرونا در استرالیایی

شیوع ویروس دلتا در استرالیایی همچنان ادامه می یابد زیرا واکسیناسیون افزایش می یابد استرالیا به مبارزه خود برای مهار شیوع دلتا در سواحل شرقی کشور ادامه داد، در حالی که رقابت برای افزایش واکسیناسیون اکنون چشم انداز کاهش محدودیت های ویروس است.

گلادیس برژیکلیان، نخست وزیر ایالت نیو ساوت ولز روز یکشنبه 262 مورد جدید ابتلا به بیماری محلی را گزارش کرد، در حالی که یک رکورد 319 روز قبل کمتر بود. این تعداد عفونت های محلی را از زمان شروع آخرین شیوع بیماری در اواسط ژوئن به 5169 نفر می رساند.

برجیکلیان گفت: “واکسیناسیون کلید است.” او قصد دارد 6 میلیون نفر را در ایالت تا پایان ماه تلقیح کند، در حالی که این رقم در حال حاضر 4.4 میلیون نفر است.

ویکتوریا، پایتخت ایالتش ملبورن در ششمین قرنطینه خود است، روز یکشنبه 11 مورد جدید را اعلام کرد، در حالی که در روز شنبه 29 مورد کاهش یافته بود. دانیل اندروز، نخست وزیر ایالت ویکتوریا از واکسیناسیون خواست و گفت: “این برای ما باز و باز ماندن بسیار مهم است.”

نه مورد جدید در کوئینزلند مشاهده شد، جایی که آناستاسیا پالاشکوک، نخست وزیر ایالت، گفت که یکشنبه قرنطینه در جنوب شرقی کاهش می یابد. دستورات جدید ماندن در خانه به مدت سه روز در شهر کرنز در شمال اعمال شد.

نوع دلتا بسیار مسری باعث تعطیلی سواحل شرقی استرالیا، پرجمعیت ترین منطقه آن شده است. دلتا در حال افزایش فشار بر استراتژی موسوم به “کووید-صفر” در کشور است که بر بستن مرزهای بین المللی بسته و آزمایش دقیق برای از بین بردن انتقال ویروس توسط جامعه متکی بوده است.

بانک مرکزی تخمین می زند که هزینه های خانوارها در طول قرنطینه حدود 15 درصد کاهش می یابد و اذعان کرده است که احتمالاً اقتصاد این سه ماه کاهش می یابد. با این حال، انتظار می رود که بهبودی قوی از سر گرفته شود و تصمیم گرفت فعلا به کاهش خرید اوراق قرضه ادامه دهد.

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top