صندوق سرمایه گذاری‌ کمپانی Grayscale به ETF بیت کوین تغییر خواهد یافت.

صندوق سرمایه گذاری‌ بیت کوین

بعد از خبر راه اندازی صندوق‌های سرمایه گذاری فیوچرز بیتکوین. کمپانی Grayscale می‌خواهد یک صندوق ETF بیتکوین با نام Bitcoin Trust و با پشتوانه دارایی‌های فیزیکی خود راه اندازی کند.

کمپانی Grayscale در تلاش است تا این صندوق جدید خود را در بازار بورس و اوراق بهادار آمریکا عرضه کند.

مدیر عامل این شرکت در تاریخ ۱۷ اکتبر اعلام کرد. در حال بررسی روش‌های وارد کردن صندوق سرمایه گذاری Bitcoin Trust به بخش اسپات بازار بورس آمریکا هستند.

آقای Preston Pysh یکی از علاقه‌مندان به پژوهش‌های در مورد بیتکوین پس از آنکه سری به توییتر زده تا از ETF فیوچرز بیت کوینی که به تازگی مورد تأیید کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) قرار گرفت انتقاد کند، از Silbert در مورد زمان تبدیل شدن Bitcoin Trust شرکت Grayscale به یک ETF بیت کوینی پرسیده است. Silbert هم در پاسخ گفته: “منتظر باشید”

 

سوال بی پاسخ

 

بعد از انتشار این خبر سرمایه گذرانی که در حال حاضر در صندوق‌های Grayscale سرمایه گذاری کرده‌اند دچار نگرانی شده‌اند. و می‌خواهند بدانند تکلیف سرمایه‌هایشان چیست و اکنون آیا صندوق‌های سرمایه گذاری آن‌ها هم به ETF بیتکوین تبدیل می‌شود یا خیر.

در پاسخ به این پرسش هنوز از طرف Grayscale پاسخی دریافت نشده است.

شایعات مربوط به جاه طلبی های Grayscale برای راه اندازی یک ETF بیتکوین زمانی شروع شد که در اواخر هفتۀ گذشته سایت خبری CNBC گزارشی را به استناد منابعی ناشناس که ادعا کرده بودند، شرکت Grayscale همواره منتظر این بوده که کمیسیون بورس و اوراق بهادار بالأخره یک ETF بیت کوینی را تأیید کند منتشر کرد.

در تاریخ 15 اکتبر سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا موافقت خود در خصوص ثبت اوراق بهادار صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس (ETF) بیتکوین مبتنی بر بازار فیوچرز را اعلام کرد. ETF شرکت Proshares به سرمایه گذاران این امکان را می دهد تا از قرادادهایی برای معاملات فیوچرزی که به صورت نقد تسویه می‌شوند استفاده کنند.

منبع: CoinTelegraph

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top