طلا در میان خطرات ژئوپلیتیک قرار گرفته

قرار گرفته طلا در خطر ژئوپلیتیک

طی چند روز گذشته قیمت طلا تقویت شده است. گرچه افزایش چشمگیری در قیمت ها مشاهده نشده است. این واقعیت که آنها توانسته اند جای خود را حفظ کنند و به رغم افزایش بورس سهام در 48 ساعت گذشته به خوبی حمایت می شوند، خبر خوبی برای بولزها است. این احتمال وجود دارد که قیمت ها بیشتر از این به دلیل پایین آمدن خطرات همچنان ادامه داشته باشد. جنگ سوریه هنوز به نتیجه نرسیده است، جنگ تجاری همچنان ادامه دارد و انتظار فقط موقتی است، این بدان معناست که هر لحظه بازار ممکن است بدتر شود. معامله گران همچنان که پیشنهاد می کنند با بدتر شدن شرایط سیاسی-جغرافیایی، نرخ طلا افزایش یابد، پیشنهادات طلا را در کوتاه مدت بالا نگه می دارند.

طلا در محدوده فشار

در حال حاضر، شرایط ژئوپلیتیک پایدار است و اصول دوباره در کانون توجه قرار گرفته اند. اما ما به خوبی می دانیم که سیاست بازی ای است که می تواند با توجه به لحظه ای به سمت خوب یا بد حرکت کند. همچنین لازم به ذکر است که دلار عملکرد مطابق انتظار را نداشته است. ارزش آن کاهش نیافته است، اما علیرغم افزایش نرخ بهره بانک فدرال در ماه مارس و داده های ورودی به نفع آن نیست. این احتمال وجود دارد که بازار انتظار بیش از حد دلار را داشته باشد و هر اطلاعاتی از ایالات متحده به عنوان وضعیت موجود در نظر گرفته شود، جای تعجب ندارد.

قیمت نفت از سوی دیگر تاریخ درخشانی دارد زیرا آنها موفق شده اند از منطقه 65 دلار صعود کنند و به نظر می رسد احتمالاً قیمت کوتاه مدت 70 دلاربول را برآورده کند. قیمت نقره از مسیر بازارهای طلا پیروی می کند و طی چند روز گذشته همچنان در یک محدوده ثابت باقی مانده است.

طلا با مقاومت سنگینی روبرو است

با نگاهی به نمودار، به نظر می رسد طلا بالاتر از سطح ادغام قبلی شکسته شده و در حال حاضر با مقاومت زیادی در حدود 1350 دلار روبرو است، که بلافاصله با دیدن تعداد زیادی شمع منفی تشکیل شده در اطراف این منطقه، به ذهن خطور می کند که شکست پایدار بالاتر از این سطح ممکن است کالاها را تا 1364 دلار افزایش دهد، در حالی که سطح 1400 دلار به عنوان یک مانع مهم روانشناختی دیده می شود. صرف نظر از موارد ذکر شده، ما همچنان شاهد روند صعودی طلا هستیم و معتقدیم که سرمایه گذاران و معامله گران فارکس همچنان در پناهگاه های امن متمرکز هستند. خطرات ژئوپلیتیکی و اختلافات تجاری چین و ایالات متحده افزایش می یابد.

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top