غنا به دنبال معاملات آفلاین برای CBDC آینده است

غنا در تلاش است تا قابلیت های آفلاین برای رمز ارز بانک مرکزی خود(CBDC) را توسعه دهد و استفاده از آن را در همه بخش های جامعه غنایی ارتقاء دهد.

بر اساس گزارش 18 اکتبر(26مهر) از بلومبرگ، کوامه اوپونگ(Kwame Oppong)، رئیس فناوری و نوآوری در بانک غنا (BoG)، فاش کرد که رمز ارز کشور، “e-cedi” از معاملات آفلاین در مجمع اقتصادی غنا در روز دوشنبه پشتیبانی می کند.

اوپونگ تأکید کرد که عملکرد آفلاین، به غنایی هایی که دسترسی قابل اطمینان به برق و اتصال به اینترنت ندارند اجازه می دهد CBDC کشور را بپذیرند، وی اظهار داشت:

“e-cedi همچنین می تواند از طریق کارت های هوشمند در محیط آفلاین استفاده شود.”

کارت هوشمند یک کارت اعتباری پلاستیکی با یک تراشه است که به کاربر اجازه می دهد با استفاده از موجودی از پیش بارگذاری شده، معامله کند. یک سیستم مشابه توسط Oxfam برای تسهیل پرداخت ها با استفاده از استیبل کوین غیر متمرکز DAI، که برای امداد رسانی از بلایای محیطی آزمایش شده است.

بر اساس داده های بانک جهانی که در سال 2019(1397) منتشر شد، 84 درصد از شهروندان غنا در آن زمان دسترسی پایدار به برق داشتند، در حالی که فقط 53 درصد به اینترنت متصل بودند.

در ماه اوت(مرداد)، BoG اعلام کرد که با شرکت مالی آلمانی Giesecke+Devrient (G+D) همکاری کرده است تا CBDC را در غنا هدایت کند.

این اعلامیه تنها یک ماه پس از آن مطرح شد که دکتر مهامودو باومیا(Dr. Mahamudu Bawumia)، معاون رئیس جمهور غنا، از دولت های آفریقایی خواست تا از ارزهای دیجیتال برای تقویت تجارت در سراسر قاره، در پنجمین کنفرانس بین المللی تجارت و اقتصاد غنا در ماه جولای(تیر) استفاده کنند.

پذیرش محلی رمزارزهای غیر متمرکز نیز در حال افزایش است، به طوری که شرکت تحلیلی Chainalysis گزارش می دهد که بازار ارزهای رمزنگاری شده آفریقا از سال 2020(1398) تا ماه گذشته، بیش از 1200 درصد رشد کرده است.

منبع: cointelegraph

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top