فارکس چیست

فارکس چیست ؟  آموزش فارکس

بازار مبادله ارز ، که معمولاً به عنوان “فارکس” یا “FX” شناخته می شود و بزرگترین بازار مالی در جهان است. بازار FX یک بازار جهانی و بدون مرکزیت است یعنی هیچ مرکز فیزیکی در دنیا ندارد و در آن واحدهای پولی جهان دست به دست مبادله می شوند.

خرید و فروش جفت ارزها در فارکس

ارزها توسط بروکر به صورت جفت ارز معامله می شود مثلا : به عنوان مثال یورو و دلار آمریکا (EUR / USD) یا پوند انگلیس و ین ژاپن (GBP / JPY).

سه دسته جفت ارز وجود دارد:

جفت ارزهای اصلی

جفت ارزهای کراس

جفت ارزهای اگزوتیک

دلار آمریکا در جفت ارزهای اصلی همیشه حضور دارد.

جفت ارزهای کراس شامل دلار آمریکا نمی شوند. کراس هایی که دارای یکی از ارزهای اصلی در خود هستند با نام “مینورها” نیز شناخته می شود.

فارکس چیست
فارکس چیست

 

آشنایی با فارکس

آموزش مقدماتی فارکس

فارکس، دنیای تبادل ارز : فارکس(Forex) برگرفته از Foreign exchange به معنای تبادل ارز خارجی است. فارکس بازار خریدوفروش پول خارجی ست، پول خارجی یا همان پولی که ما به‌عنوان ارز می‌شناسیم. ارزهای مختلف در این بازار دادوستد می‌شود. از ارزهای پرطرفدار و رایجی همچون دلار گرفته تا ارز کشورهای درحال‌توسعه و کمتر توسعه‌یافته‌ای چون شیلی. فارکس بازاری الهام گرفته از بازار فیوچر، بازار آتی و بازار CFD است.

خط مقاومت چیست؟

خط مقاومت یا خط (سطح) مقاومت به سطحی از قیمت یک دارایی گفته می‌شود که در آن فشار فروشندگان افزایش پیدا می‌کند. سطح مقاومت یا به صورت ناگهانی ایجاد می‌شود که در این حالت انتشار اطلاعات تازه می‌تواند رفتار بازار را تغییر دهد و یا به صورت بلند مدت ایجاد می‌شود که یعنی معامله‌گران انتظار ندارند ارزش دارایی از این مقدار فراتر رود.

خط مقاومت به ما چه می‌گوید؟

سطوح حمایت و مقاومت دو مورد از مهم‌ترین مفاهیم تحلیل تکنیکال هستند. تحلیل تکنیکال روشی برای تجزیه و تحلیل سهام است که در آن فرض می‌شود اکثر قریب به اتفاق اطلاعات موجود در مورد سهام، اوراق خزانه، کالا یا ارز به صورت لحظه‌ای در قیمت آن منعکس می‌شود.

فارکس، دنیای تبادل ارز
فارکس، دنیای تبادل ارز

چگونه بر اساس حجم معامله کنیم؟

حجم معاملات، به تعداد معاملات از یک دارایی مالی در یک بازه مشخص گفته می‌شود. برای سهام، حجم عبارت است از تعداد سهامی که معامله می‌شود و برای معاملات آتی و آپشن‌ها، بر اساس قراردادهایی که دست به دست می‌شوند محاسبه می‌شود. اعداد و اندیکاتورهای دیگری که بر اساس حجم محاسبه می‌شوند، اغلب در نمودارهای آنلاین قابل مشاهده است.

با نگاه به الگوهای حجم در طول زمان می‌توان درکی از قدرت یا قطعیت حرکت نزولی یا صعودی سهامی خاص بدست آورد. این مورد برای معامله‌گران آپشن نیز صادق است، چرا که حجم معاملات شاخص خوبی برای سنجش میزان علاقه به یک آپشن است. در واقع، حجم، نقش مهمی در تحلیل تکنیکال ایفا می‌کند و یکی از اندیکاتورهای کلیدی تحلیل تکنیکال است.

دستورالعمل‌های اساسی برای استفاده از حجم

تایید روند / خستگی حرکت و حجم / نشانه‌های صعود / بازگشت حجم و قیمت / حجم و بریک‌اوت در مقابل بریک‌اوت کاذب / تاریخچه حجم

 انواع سفارش ها در فارکس

سفارشات در دو دودسته قرار می گیرند:

سفارش بازار (Market Order): سفارشی که بلافاصله در قیمتی که کارگزار شما ارائه کرده است اجرا می شود.

سفارش معلق (Pending Order): سفارشی است که در فرصت یا زمان دیگر با قیمتی که شما تعیین کرده اید اجرا می شود.

مزیت های بازار فارکس

آموزش معامله در بازار فارکس : بزرگ ترین بازار مالی شناور دنیا است : در بازار فارکس روزانه پولی که جا به جا می شود ۵.۲ تریلیون دلار می باشد . درآمد شما به دلار است /  کارتون برای خودتان است /  بزرگی بازار فارکس

انتخاب بروکر

در بحث آشنایی با فارکس لازم است ذکر شود که ایران به دلیل شرایطی که دارد نمی تواند از بروکر های رده بالایی استفاده کند مثلا بروکرOANDA بروکر کشور آمریکا است و ما نمیتوانیم از آن استفاده کنیم. بروکر هایی که ما میتوانیم از آن ها استفاده کنیم بروکر هایی هستند که به نوبه خودشون تحریم هارو دور زدند تا بتوانند به ایرانی ها خدمات بدهند.

رگولیشن (REGULATION)

یک سری ارگان ها که بروکر ها را تایید می کنند و به آن یک نشان استاندارد می دهند که این نشان استاندارد رگولیشن آن بروکر محسوب می‌شود.

آموزش معامله در بازار فارکس
آموزش معامله در بازار فارکس

پشتیبانی بروکر: برای کارگزاران ایرانی پشیتیبانی فارسی راحت تر است . پشتیبانی انگلیسی را همه ی بروکر ها دارند اما برای ایرانیان پیشتیبان فارسی راحت تر است.

واریز و برداشت وجه به بروکر : باید ببینید بروکر شما چه راهی را پیش روی شما می گذارد.

بروکر ها

بروکر فیبوگروپ : حداقل واریز در این بروکر ۱ دلار است و از متاترید ۴ و ۵ استفاده میکند همچنین از زبان فارسی هم پشتیبانی می کند. بروکر فیبوگروپ حساب دمو دارد که میتوانید از آن برای تمرین کردن استفاده کنید.

ثبت نام در بروکر فیبوگروپ
پیشنهاد میشود این مقاله را مطالعه بفرمایید:بررسی بروکر فیبوگروپ

هات فارکس : حداقل واریزی در بروکر هات فارکس محدودیتی ندارد و بدون محدودیت هست، همچنین از متاتریدر ۴ و ۵ استفاده می کند و نکته جالب تر اینکه از زبان فارسی هم پشتیبانی کامل میکند.

ثبت نام در بروکر هات فارکس
پیشنهاد میشود این مقاله را مطالعه بفرمایید:بررسی بروکر هات فارکس

بروکر آلپاری : حداقل مبلغی که در بروکر آلپاری می توانید واریز کنید ۲۰۰ دلار/یورو است که میتوان نقطه ضعف این بروکر باشد.همچنین این بروکر حساب دمو ندارد.

ثبت نام در بروکر الپاری
پیشنهاد میشود این مقاله را مطالعه بفرمایید:بررسی بروکر آلپاری
آموزش معامله در بازار فارکس
آموزش معامله در بازار فارکس

بروکر روبو فارکس : بروکر روبو فارکس حداقل واریز ۱۰ دلار است و از متاتریدر ۴ و ۵ استفاده میکند و همچنین از حساب دمو پشتیبانی می کند اما از زبان فارسی پشتیبانی نمی کند.

اندیکاتور ICHYMOKU : که این اندیکاتور خودش به تنهایی میتونه یک سیستم معاملاتی قوی و کامل باشه بسیاری از تریدر ها از ایناندیکاتور ها استفاده می‌کنند و گاهی تغییراتی در اعداد این اندیکاتور بوجود می‌آورند تا به سهولت اطلاعات مورد نیاز تریدر را نشان بدهد.

اندیکاتور BOLLINGER BANDS : اندیکاتور پرطرفدار دیگر اندیکاتور BOLLINGER BANDS است  این اندیکاتور در نشان دادن محدوده قیمتی معروف است.

این اندیکاتور مورد علاقه تریدر های تازه وارد است چون استفاده از اون مراتب راحت تر و قابل فهم تر از سایر اندیکاتور های مذکور است.


ثبت نام بررکر هات فارکس


ثبت نام در بروکر آلپاری

نحوه کسب سود از معامله در فارکس از طریق آموزش فارکس

انجام شدن معامله در بازار فارکس ساده است. سازوکار یک معامله بسیار شبیه آنچه در سایر بازارهای مالی دیده می شود است (مانند بورس). بنابراین اگر تجربه ای در ترید کردن داشته باشید، خیلی سریع باید آن را یاد بگیرید.

نرخ تبدیل ارز ، نسبت ارزش یک ارز در برابر ارز دیگر است.

چگونه باید قیمت های فارکس را خواند؟

ارزها همیشه به صورت جفت ارز قیمت گذاری می شوند،دلیل نقل آنها به صورت جفت این است که در هر معامله فارکس، شما دارید همزمان یک ارز را می خرید و یک ارز دیگر را می فروشید.

“لانگ” و “شورت” یعنی چه؟

ابتدا باید تعیین کنید که می خواهید بخرید یا بفروشید. اگر می خواهید خرید بزنید (که در واقع به معنای خرید ارز پایه و فروش ارز قیمت گذاری شده است) ، به نوعی مایلید ارزش ارز پایه افزایش یافته تا سپس آن را با قیمت بالاتر مجدد بفروشید. در زبان فارکسی ، چنین چیزی “لانگ” یا “موقعیت لانگ گرفتن” نامیده می شود.

اگر می خواهید فروش بگیرید (که در واقع به معنای فروش ارز پایه و خرید ارز قیمت گذاری شده است) ، به نوعی مایلید ارزش ارز پایه کاهش یافته تا سپس آن را با قیمت کمتری خریداری کنید.

این کار “شورت” یا “موقعیت شورت گرفتن” نامیده می شود.

ابزار ها در فارکس

ابزار فیبوناچی ریتریسمنت: اولین ابزار در آموزش ابزار های فارکس خطوط رسم شده فیبوناچی ریتریسمنت هستند. اعداد فیبوناچی در طبیعت خیلی تکرار می‌شود  در بازار فارکس هم این خط ها بر پایه همین عداد نقاطی را به وجود آورده اند که بازار در آن ها واکنش نشان می‌دهد.

ابزار چنگال اندرو: چنگال اندرو مانند خط روند عمل می‌کند و خطوط خط روند را برای ما رسم می‌کند. مهم ترین قسمت در این ابزار رسم درست این ابزار توسط شما هست.

ابزار فیبوناچی ترندلاین: سومین بخش از آموزش ابزار ها در فارکس فیبوناچی ترند لاین است.ابزار فیبوناچی ترندلاین همانند خط روند به ما کانال روند می‌دهد. برای آموزش فارکس نیاز هست که با ابزار ها و اصطلاحات آن ها آشنایی داشته باشین.

انتخاب بروکر یا کارگذاری

برای ورود به این بازار شما باید ابتدا به سراغ انتخاب بروکر مناسب بروید.واریز پول به بروکر برای شروع است که شما چیزی از بازار نمی دانید و تازه می خواهید شروع کنید. یقینا شما سرمایه ای که به بروکر وارد کردید را از دست می‌دهید پس برای ورود به این بازار واریز وجه باید آخرین انتخاب شما باشد. اما شما می‌توانید بروکرتون رو انتخاب کنید و بدون واریز وجه به آن به کمک حساب دمو بروکرتون فقط تمرین کنید.

آموزش و یادگیری فارکس
آموزش و یادگیری فارکس

ویژگی های بروکر

رگولیشن: یکسری ارگان ها یا کشور ها به اصطلاح بروکر را تایید می‌کنند و به آن یک نشان استاندادر می‌دهند که این نشان استاندارد رگولیشن آن بروکر محسوب می‌شود.

پشتیبانی بروکر: پشتیبانی انگلیسی رو همه بروکر ها دارند اما پشتیبانی زبان فارسی اهمیت بالاتری دارد.

واریز و برداشت وجه به بروکر: باید ببینید بروک انتخابی شما برای واریز و برداشت وجه راه های مناسبی پیش روی شما می‌گذارد یا خیر

حساب دمو چیست ؟حساب دمو شبیه ساز حساب ریل است یعنی هر اتفاقی که در حساب واقعی و پولی شما قرار است رخ دهد در حساب دمو هم رخ میدهد با این تفاوت که شما در حساب دمو نیازی نیست که پول واریز کنید و میتوانید مبلغی رو انتخاب کنید(بدون واریز وجه) و در آن حساب شروع به معامله کنید.

آموزش  و یادگیری افتتاح حساب در فارکس

برای افتتاح حساب در فارکس میتوانید از طریق بانک به حساب خودتون مبلغی را واریز کنید و از رسیدی که به شما می‌دهند اسکن یا عکس واضح بگیرید و برای بروکرتون ارسال کنید اما باید توجه کنید هر بروکر تاییدیه های متفاوتی دارد اما به طور کلی از آدرسی که در فیش واریزی هست میتوانید استفاده کنید.

حساب دمو و حساب ریل (حساب واقعی)= به طور کلی دو مدل حساب داریم حساب ریل و حساب دمو. حساب دمو یکی از اصلی ترین ارکان بازار هست زیرا یک بستر کاملا مشابه بازار واقعی است و به کمک آن شما میتوانید تمرین کنید و اگر در این حساب به سود برسید در حساب ریل هم میتوانید به سود برسید.

آموزش فارکس برای افراد مبتدی و تازه کار

در طول سال ها، استراتژی ها و روش های بسیاری برای سهولت در معاملات فارکس اتخاذ شده است. روشهای مختلف تحلیلی مانند تحلیل بنیادی، تجزیه و تحلیل تکنیکی و تجزیه و تحلیل احساسی به منظور کمک به نزدیکترین پیش بینی های تحصیل شده ایجاد شده است. ابزارهای دیگری مانند دستورات توقف نیز برای کاهش ضرر در ابزار دیگری ایجاد شده  است .

سرمایه گذاری در فارکس

نکته ای که باید بدونید اینه که بازار فارکس، بازار سرمایه و سرمایه گذاری است در بازار سرمایه‌گذاری معقول نیست که با پول کم وارد شوید اما افرادی که با پول کم وارد می‌شوند سودشون هم به نسبت سرمایه‌ای که به این بازار وارد کردند کم خواهد بود.

پس هنگامی که شما به قصد سرمایه گذاری وارد بازار می‌شوید باید بدانید که اگر با سرمایه زیاد وارد بازار بشید چقدر سود خواهید کرد و اگر با سرمایه کم وارد شوی چقدر سود خواهید کرد.

قانون رشد سرمایه در بازار فارکس

۱ من نباید پول ازدست بدم

2 من باید پول بدست بیارم

آموزش فارکس برای افراد مبتدی
آموزش فارکس برای افراد مبتدی

ربات های معاملات فارکس چیست؟

معامله گران برای انجام معاملات خودکار فارکس از ربات های معاملات فارکس استفاده می کنند. قبلاً توسط بنگاههای تجاری بزرگ مورد استفاده قرار می گرفت اما در چند وقت اخیر توسط بسیاری از معامله گران فارکس که تعداد آنها روز به روز افزایش می یابد استفاده شده است.

چطور پول به بروکر انتقال دهیم؟

یکسری از بروکر ها در ایران IB دارند و راه بسیار ساده ای برای انتقال وجه می‌باشد.

IB چیست؟IB یک کارگذار یا کارپرداز منتخب از طرف بروکر هست که انتقال وجه را برای شما انجام می‌دهد. و معمولا این افراد ایرانی هستند.

IB چطوری کار میکنید؟واریز پول از طریق IB بسیار راحت است به این صورت که کارگذار به شما شماره حساب معمول که همیشه میتوانید خیلی راحت کارت به کارت کنید را معرفی میکنید و شما میتوانید به اون حساب وجه مورد نظرتون رو واریز کنید و اون کارگذار اون وجه به حساب بروکر شما انتقال می‌دهد.

اگر بروکر انتخابی من IB نداشت چطور باید وجه را انتقال بدهم؟روش دیگه ای که برای آموزش انتقال پول در فارکس به بروکرتون وجود دارد استفاده از حساب WEBMONEY هست. برای انتقال پول از طریق web money ابتدا شما یک حساب وب مانی باز می‌کنید سپس از طریق صرافی های آنلاین وجه مورد نظر خودتون رو به حساب وب مانیتون انتقال می‌دهید و سپس از وب مانی به حساب بروکرتون منتقل می‌کنید.

آموزش فارکس برای افراد مبتدی
آموزش فارکس برای افراد مبتدی

فارکس، دنیای تبادل ارز و آموزش فارکس برای مبتدی

فارکس (Forex) برگرفته از Foreign exchange به معنای تبادل ارز خارجی است. فارکس بازار خرید و فروش پول خارجی ست، پول خارجی یا همان پولی که ما به‌عنوان ارز می‌شناسیم. ارزهای مختلف در این بازار داد و ستد می‌شود.

قیمت ها در معاملات فارکس چگونه کار می کنند؟

پیپ: پیپ واحد پایه در قیمت جفت های ارزی یا 0.0001 از قیمت نقل شده است. بنابراین وقتی قیمت پیشنهادی EUR / USD از 1.16667 به 1.16677 افزایش یابد ، این یک نقطه تغییر است.

Spread: اسپرد تفاوت بین قیمت پیشنهادی یک جفت ارز و قیمت درخواست است. برای محبوب ترین جفت های ارزی ، نرخ پخش معمولاً کم است. برای جفت هایی که به طور مکرر معامله نمی شوند ، اسپید بسیار بیشتر است. قبل از سودآوری یک معامله فارکس ، بسته به نوع معامله ، ارزش یک جفت ارزی باید از اختلاف قیمت خرید و فروش یا بالعکس فراتر رود.

مارجین : مارجین پولی است که در حساب یک معامله گر موجود است. با این حال ، از آنجا که معاملات متوسط ​​فارکس برای مبتدیان فاقد حاشیه مورد نیاز برای تجارت در حجم کافی برای کسب سود خوب است ، بسیاری از کارگزاران فارکس و CFD امکان استفاده از اهرم را به مشتریان خود ارائه می دهند.

اهرم: اهرم سرمایه ای است که یک کارگزار فارکس برای افزایش حجم معاملات مشتریان خود ارائه می دهد.

آموزش فارکس برای مبتدی
آموزش فارکس برای مبتدی

اهرم فارکس چگونه کار می کند؟

علاوه بر توانایی دسترسی به طیف گسترده ای از بازارهای مالی ، مزیت دیگر معاملات CFD این است که تاجر می تواند به سهم بیشتری از این بازارها دسترسی داشته باشد و در نتیجه سود بالقوه خود را افزایش دهد. CFD اهرم هایی را فراهم می کند که شما را قادر می سازد به بازار دسترسی پیدا کنید ، به این معنی که یک تاجر می تواند به قسمت بیشتری از بازار دسترسی داشته باشد نسبت به آنچه در واقع می تواند مستقیماً خریداری کند.

انتخاب بروکر یا کارگذاری

برای ورود به بازار فارکس شما ابتدا باید بروکر مناسب خود را انتخاب کنید.

شما می‌توانید بروکرتون رو انتخاب کنید و بدون واریز وجه به آن به کمک حساب دمو بروکرتون فقط تمرین کنید. و آموزش هاتون رو کامل کنید و درنهایت بعد از چند ماه که به سود رسیدید می‌توانید به حسابتون پول واریز کنید.

انتخاب بروکر

رگولیشن: یکسری ارگان ها یا کشور ها به اصطلاح بروکر را تایید می‌کنند و به آن یک نشان استاندادر می‌دهند که این نشان استاندارد رگولیشن آن بروکر محسوب می‌شود.

پشتیبانی بروکر: پشتیبانی انگلیسی رو همه بروکر ها دارند اما پشتیبانی زبان فارسی اهمیت بالاتری دارد برای ایرانی هایی که زبان انگلیسیشون ضعیف هست.

واریز و برداشت وجه به بروکر: باید ببینید بروک انتخابی شما برای واریز و برداشت وجه راه های مناسبی پیش روی شما می‌گذارد یا خیر.

چقدر سرمایه برای وارد شدن به فارکس نیاز است؟

آموزس فارکس با حداقل سرمایه : کلمه فارکس مخفف عبارت Foreign Exchange می باشد  که به معنای تبادل ارزهای خارجی است.

معاملات در فارکس همیشه به صورت جفت ارز است یعنی وقتی شما در فارکس ارزی را خریداری کرده اید ارز دیگری را در همان لحظه فروخته اید.

بر خلاف بازار سهام ، هیچ مبلغی برای شروع معاملات در فارکس تعیین نشده است پس می توان با مبالغ بسیار کمی وارد بازار فارکس شوید.بازار فارکس در طول پیپ ها حرکت می کند.

جفت ارزهای فارکس در واحدهای ۱،۰۰۰؛ ۱۰،۰۰۰ و ۱۰۰،۰۰۰ تایی که به آن‌ها لات میکرو، مینی و استاندارد گفته می‌شود، معامله می‌شوند.به معامله کاران تازه کار توصیه می شود که اول یک حساب میکرو باز کنند. به عنوان مثال، یک معامله‌گر میکرولات، می‌تواند به ارزش ۶،۰۰۰ دلار، ۱۴،۰۰۰ دلار یا ۲۳۸،۰۰۰ دلار ارز معامله کرده ولی یک معامله‌گر مینی‌لات تنها می‌تواند در مضارب ۱۰ هزارتایی معامله کند.

هنگامی که USD جفت ۲ قرار می‌گیرد ارزش پیپ ثابت است.این که شما حداقل چقدر باید سرمایه گذاری کنید بستگی به لات دارد. لات یک نوع ظرف و یک نوع مبدل در بورس فارکس محسوب می شود پس زمانی که شما می خواهید در فارکس حضور داشته باشید باید یکی از انوع لات ها را در معاملات خود انجام دهید.

آموزس فارکس با حداقل سرمایه
آموزس فارکس با حداقل سرمایه

انواع لات و تأثیر آن در حداقل سرمایه برای فارکس چیست؟

لات استاندارد / مینی لات / میکرو لات / نانو لات

لات استاندارد : این نوع لات به اندازه 100 هزار واحد ارزی هست و این نوع لات در هر پیپ به اندازه ده دلار تغییر ایجاد می‌کند یعنی شما با خرید و فروش هرسهم به ازای یک پیپ که تغییر اتفاق افتاده است شما ده دلار سود یا ضرر می کنید.

مینی لات : این نوع لات تاثیر زیادی بر سرمایه در فارکس دارد . این لات اندازه 10 هزار واحد مالی یا 10 هزار دلار است.برای استفاده از این لات باید حداقل سرمایه 10 هزار دلار باشد.

میکرو لات : این لات را کوچک ترین واحد تجاری عملی می دانند.اندازه لات هزار دلار است و شما می توانید با سرمایه 100 دلار وارد فارکس شوید.این نوع لات برای افرادی که سرمایه کمتر دارند مناسب است.

نانو لات : این لات نه سود خاصی دارد و نه سرمایه خاصی می خواهد.

فارکس چیست و به چه معناست؟

آموزش فارکس را از کجا شروع کنیم ؟ در واقع کلمه فارکس مخفف عبارت Foreign exchange market است و به معنی معامله یک ارز با ارز دیگر است. بازار ارز خارجی بزرگترین و نقدینه ترین بازار است. که به حجم روزانه بیش از 5 تریلیون دلار رسیده است.

برای آموزش بازار فارکس و شروع معامله‌گری شما باید دو مرحله‌ی اصلی را پشت سر بگذارید.

آشنایی دقیق با کلیات بازار شامل : ساعت کاری، انتخاب بروکر، کارمزد‌ها، نرم‌افزار‌ها، قوانین معامله، حساب‌های معاملاتی و …

آموزش معامله‌گری : ترید با استفاده از تحلیل تکنیکال یا اخبار فاندامنتال

آموزش اصطلاحات فارکس

قیمت (Quote) : الان اکثر بروکرهای فارکس قیمت اکثر جفت ارزها را با 5 عدد اعشار را نمایش میدهند ولی باید بدانید که 4 عدد اول بعد از ممیز مهم هستند.

آموزش فارکس را از کجا شروع کنیم
آموزش فارکس را از کجا شروع کنیم

Base currency : اولین ارز یک جفت ارز را ارز پایه می گویند.

quote currency : دومین ارز یک جفت ارز را ارز متغیر می گویند.

Bid : بالا ترین قیمتی که خریدار حاضر است برای یک کالا بپردازد.

Ask : بالا ترین قیمتی که فروشنده برای کالای خود حاضر است بپردازد.

Spread : تفاوت قیمت خرید و فروش

Liquidity : یک جفت ارز زمانی نقدشونده اعلام می شود که به راحتی خرید و فروش شود.

Margin : مقدار پول مورد نظر برای یک معامله

 انواع دستورات در معامله کردن

توقف خرید (Buy Stop) : اگر سفارش جدید قیمتش بالا تر از قیمت بازار باشد و اگر روند صعودی داشته باشد ما از Buy Stop استفاده می کنیم.

محدودیت ورود به نقطه خرید (Buy Limit) : اگر سفارش جدید قیمتش پایین تر از قیمت بازار باشد و روند آن نزولی باشد ازBuy Limit استفاده می کنیم.

توقف فروش (Sell Stop) : تنظیم سفارش فروش پایین تر از قیمت لحظه ای بازار اگر روند نزولی باشد و تحلیل ما اینگونه باشد که با شکستن فلان قیمت روند خود را ادامه خواهد داد از Sell Stop استفاده میکنیم.

آموزش فارکس را از کجا شروع کنیم
آموزش فارکس را از کجا شروع کنیم

اهرم یا لوریج در فارکس

کارگزار این اعتبار را در اختیار معامله گر قرار می دهد تا بتواند حجم بیشتری معامله کند و درآمد بیشتری داشته باشند.

مفهوم لات در فارکس

در بازار فارکس هر لات برابر است با 100.000دلار

مثلا وقتی شما می خواهید یک لات معامله کنید باید حساب خود را 100.000 دلار شارژ کنید. با این ویژگی شما می توانید با مبالغ کم مقدار زیادی معامله کنند.

مفهوم اسپرد (Spread)

به اختلاف قیمت خرید و فروش در صرافی ها اسپرد می گویند.

مفهوم پیپ (Pip)

به عدد ۰٫۰۰۰۱ یک قیمت،پیپ گفته می شود. به دلیل وجود دارایی های زیاد با ارزهای پایه پیپ مورد استفاده قرار می گیرد.

آموزش تجارت 

این یک اتفاق معمول است که تاجر بی تجربه فارکس می تواند در بمباران تبلیغاتی که نوید موفقیت سریع در بازار مالی را می دهد، بیفتد و معمولاً با توصیفات بازرگانانی که ظاهراً موفق هستند، نمی توانند موفق شوند. و در حالی که برخی واقعاً کار بزرگی انجام می دهند و با استفاده از تجزیه و تحلیل مناسب، ابزارها و استراتژی های مدیریت ریسک، حساب معاملات خود را در سلامت حفظ می کنند، برخی دیگر از یک کارگزار به دیگری می پرند و دیگران را مقصر ضررهای خود می دانند.

بسیاری از معامله گران بی تجربه با تبلیغات امیدوار کننده وسوسه می شوند و به راحتی کالاهای فروخته شده را خریداری می کنند، اما این کار را بدون درک عمیق از بازار و قوانین اساسی آن انجام می دهند. همچنین، از آنجا که افتتاح حساب برای یک کارگزار فارکس موضوعی است که این روزها هرکسی می تواند بدون مشکل از عهده آن برآید، بسیاری از معامله گران “قبل از یادگیری نحوه راه رفتن اول” می دوند و در نتیجه ضرر می کنند.

چرا آموزش مهم است

اگر می خواهید در تجارت موفق باشید، باید به خاطر بسپارید که معاملاتbe it Forex, Commodity Futures, CFDs or Socks یک سفر طولانی با منحنی یادگیری شیب دار است. تجارت یک تجارت جدی است و باید به ترتیب انجام شود. به همین دلیل است که نباید اهمیت آموزش را دست کم گرفت. ممکن است برخی بدون دانش عمیق به موفقیت رسیده و به نتایج خوبی رسیده باشند، اما این افراد کم هستند. آموزش مناسب ستون فقرات معاملات موفق است. یادگیری اصول اصلی افزایش قیمت دارایی در بازار و درک اینکه کجا و چه موقع باید تجارت کرد برای همه کسانی که می خواهند موفق باشند مهم است.

سرمایه گذاری در وقت و پول برای داشتن آموزش خوب فارکس برای هر مبتدی مهم است. مطالب آموزشی ما با مشارکت بهترین بینندگان در زمینه سرمایه گذاری و تجارت تهیه شده است و در دسته های جداگانه اختصاص یافته به موضوع خاص طبقه بندی می شود.

تجارت، مفاهیم و اصطلاحات خاص خود را دارد که درک آنها دشوار است – بنابراین مهم است که همه معامله گران با آنها آشنا شوند. پس از مطالعه مطالب ارائه شده در دوره های آموزشی ما همه مواردی را که برای موفقیت لازم دارید آموزش خواهیم داد.

استراتژی تجارت فارکس چیست؟

استراتژی معاملاتی فارکس را می توان به عنوان یک برنامه از پیش تعیین شده تعریف کرد که توسط معامله گران فارکس برای دستیابی به سود مالی هنگام ورود به داد و ستد با یک جفت ارز مورد استفاده قرار می گیرد. استراتژی معاملاتی فارکس شامل جستجوی علائم تجاری است که دانش لازم را برای تصمیم گیری در مورد ورود یا عدم ورود به معامله در یک جفت ارز به یک معامله گر ارائه می دهد. این کار می تواند به صورت دستی یا خودکار انجام شود.

روشهای خودکار شاهد ایجاد یک الگوریتم رایانه توسط یک معامله گر هستند که قادر به شناسایی سیگنالهای تجاری و معاملات کاملا مستقل از تعامل انسانی است. روش های دستی شامل یک معامله گر است که به راحتی دستی سیگنال های تجاری را در رایانه جستجو می کند و سپس شخصاً تصمیم می گیرد که وارد معامله شود یا نه. یک مزیت آشکار در سیستم های اتوماتیک که باید مورد توجه قرار گیرد این است که آنها تداخل احتمالی احساسات انسانی را از بین می برند.

چرا داشتن یک استراتژی مهم است؟

داشتن استراتژی معاملاتی از اهمیت حیاتی برخوردار است زیرا به هر معامله گر مجموعه قوانین واضح و مشخصی را می دهد که هنگام معامله باید رعایت شوند. این قوانین را می توان به صورت مکانیکی توسط الگوریتم معاملات خودکار اجرا کرد، یا توسط معامله گر خود اجرا شود. چه به روش دستی باشد و چه روش خودکار، قوانینی که در یک استراتژی معاملاتی وضع شده است به معامله گراجازه می دهد تا از تأثیر منفی دخالت عاطفی در تجارت خود فرار کند. البته، یک استراتژی که توسط الگوریتم رایانه اعمال می شود، تداخل احساسی را بیش از یک روش دستی از بین می برد، اما هر دو به همان اندازه موثر هستند.

چگونه می توانید استراتژی تجارت خود را توسعه دهید؟

اگرچه ایجاد استراتژی معاملاتی خود در ابتدا کاری دشوار به نظر می رسد، اما چندین مراحل ساده وجود دارد که می تواند به منظور ساده سازی فرآیند دنبال شود. تمام این مراحل به معامله گر این امکان را می دهد تا بفهمد با استراتژی خود دقیقاً چه چیزی را می خواهد بدست آورد، که به نوبه خود به او کمک می کند تا تصمیم بگیرد که استراتژی خود را در پی داشته باشد.

اولاً، یک تاجر باید ایدئولوژی بازار خود را بداند. یک ایدئولوژی کاملاً مشخص بازار پایه و اساس کل استراتژی تجارت خواهد بود و در نتیجه برای موفقیت یک معامله گر بسیار مهم است. برای یک معامله گر مفید است که دقیقاً آنچه را که می خواهند از استراتژی خود بدست آورند، در نظر بگیرد و آن را در شکل گیری روش خود لحاظ کند. روش هر معامله گر متفاوت است، به همین دلیل بسیار مهم است که استراتژی خود را به جای استخدام شخص دیگری تدوین کنید. ثانیاً، یک تاجر باید کاملاً از بازاری که در آن سرمایه گذاری می کند مطلع شود.

وقتی نوبت به فارکس می رسد، لازم است که آنها در مورد اینکه با کدام جفت ارز معامله می کنند تصمیم بگیرند و درک کامل و کاملی از این جفت ها داشته باشند. این درک اطمینان خواهد داد که استراتژی معاملات بهترین سود مالی را در بازار ایجاد می کند. در مرحله بعد، یک معامله گر باید بازه زمانی را که استراتژی خود در آن عملیاتی می کند در نظر بگیرد. این بسیار مهم است که یک معامله گر برای استراتژی خود قوانینی را اجرا کند که هنگام خروج یا ورود به معامله، آن را تعیین کند.

معامله گران همچنین باید تصمیم بگیرند که آیا آنها دوست دارند معامله گر روزانه، معامله گر نوسان یا سرمایه گذاران طولانی مدت باشند. این امر همچنین شامل تعریف راه اندازی های ورود و خروج است یعنی رویدادهایی که هنگام ورود یا خروج از معامله به شما حکم می کند رخ خواهد داد. سرانجام، لازم است تاجر جزئیات کوچکتر استراتژی معاملاتی خود را در نظر بگیرد.

به عنوان مثال، آنها باید تصمیم بگیرند که چه مقدار پول قصد دارند سرمایه گذاری کنند، اگر قصد سرمایه گذاری به صورت یک جا یا چند مبلغ کمتری را دارند و اینکه چه خطراتی را می خواهند بپذیرند.

این جزئیات کوچکتر اطمینان می دهد که تمام جنبه های تجارت توسط استراتژی یک تاجر پوشش داده می شود. به منظور تعیین اینکه آیا یک استراتژی کارآمد است یا نه، (برای یک معامله گر مفید است) “آزمایش مجدد” را انجام دهد. این آزمایش شامل آزمایش استراتژی آنها بر روی داده های گذشته در بازار انتخابی آنها برای آزمایش اثربخشی و صحت آن است.

نتیجه

داشتن استراتژی تجارت فارکس برای معامله ارز ضروری است. این استراتژی اطمینان می دهد که یک معامله گر به مجموعه ای از قوانین از پیش تعیین شده کاملاً مشخص پایبند است، در حالی که از روش بازار خود فاصله نمی گیرد. اگرچه استفاده از استراتژی های دیگر بازرگانان در بازار امکان پذیر است، اما برای یک معامله گر سودآوری استراتژی خود که منعکس کننده دقیق روش بازار آنها باشد و اطمینان حاصل کنند که آنها در تجارت به اهداف شخصی خود دست می یابند بسیار با اهمیت است.

 


بررسی کارگزاری لایت


ثبت نام کارگزاری لایت


وبسایت نماینده لایت در ایران


وب سایت نماینده کارگزاری در ایران

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top