فروش خودروهای کانادایی و ایالات متحده

فروش خودروهای کانادایی و ایالات متحده (ژوئیه 2021)

کانادا

با وجود کمبود موجودی، جهش مجدد در فروش خودروهای کانادایی در ماه جولای ادامه یافت. شرکت DesRosiers Automotive Consultants تخمین زده است که 156 هزار دستگاه خودرو فروخته شده است که نسبت به سال گذشته 5.7 درصد کاهش یافته است (و نسبت به جولای 2019 حدود 10 درصد). به گفته همان منبع ، بر اساس تعدیل فصلی ، فروش نسبت به ماه ژوئن 3.7 m/m (sa) بهبود یافته است. به یاد بیاورید ، در ماه ژوئن با باز شدن مجدد اقتصادها ، انفجار کوچکی از تقاضای منقبض شده بوجود آمد و فروش خودرو را بیشتر از 13 میلیون m/m (sa) افزایش داد.

عوامل تقاضا همچنان تقویت می شوند: رشد شغل همچنان در حال افزایش است زیرا انتظار می رود ماه ژوئیه مشاغل قوی دیگری را به افزایش 231 هزار کیلو در ماه ژوئن اضافه کند. پس انداز خانوارها در اواسط نوجوانی (در پایان سه ماهه اول) همچنان بالا بود. و اعتماد مصرف کننده در ماه ژوئن با افزایش نرخ واکسن شروع به افزایش کرد.

از ماه مه ، هیئت کنفرانس گزارش می دهد که 10 واحد همگرایی بین کسانی وجود دارد که می گویند “زمان خوب” در مقابل “زمان بد” برای خرید عمده است ، که برای خرید خودرو بسیار خوب است. با این حال ، این محرک های تقاضا احتمالاً فقط فعالیت های فروش آینده را تقویت خواهند کرد زیرا کمبود عرضه حداقل در تابستان ادامه دارد.

 

با وجود اینکه تولید خودروهای آمریکای شمالی در ماه ژوئن از سر گرفته شد (با 10 m +متر در مترمربع ، که طبق گزارش Wards Automotive بهبود یافته است) ، عرضه روزها همچنان در کمترین حد خود قرار دارد. تکمیل موجودی با توجه به تقاضای شدید (که در اینجا به طور مفصل مورد بحث قرار گرفته است) با وجود پیش بینی های بیشتر بهبود تولید (زمان 11 درصد مترمکعب در ماه ژوئیه برای بهبود 18 درصدی در سه ماهه این سه ماه) زمان می برد.

افزایش قیمت خودروهای جدید از عدم تعادل عرضه و تقاضا در ماه ژوئن کاهش یافت ، اما همچنان بر اساس سالانه (4.1٪+) افزایش یافته است و باید به آرامی با انگیزه های اندک برای هزینه های تشویقی بیشتر آرام بگیرد. در نتیجه ، ما پیش بینی می کنیم که فعالیت های فروش خودرو در تابستان و پاییز کاهش یابد و تقاضای فزاینده به تدریج از بین برود زیرا عرضه جدید به بازار وارد می شود ، که احتمالاً ما را تا سال 2022 قبل از بازگشت شرایط متعادل تر بازار به پیش می برد.

ما پیش بینی فروش خود را در 1.75 میلیون واحد در سال 2021 حفظ کرده ایم و در 1.95 میلیون واحد در سال 2022 مد نظر قرار داده ایم که هر دو از نظر عرضه و تقاضا دارای ابهامات زیادی هستند.

ایالات متحده آمریکا

فروش خودروهای آمریکایی در ماه جولای برای سومین ماه متوالی کاهش یافت (-5 m/m، sa) ، زیرا کمبود موجودی بر سایر رانندگان غلبه کرد. عوامل قوی تقاضا – با روند بهبود اقتصادی در حال انجام ، موقتاً با بررسی محرک های اضافی – فروش را در آوریل قبل از شروع محدودیت های عرضه تا 18.6 میلیون واحد افزایش داد. فروش ماه جولای تنها 14.7 میلیون واحد سار بود.

Wards Automotive پیش بینی می کند که سطح موجودی در ماه جولای 8 درصد کاهش یابد ، در حالی که نسبت موجودی به فروش در ماه ژوئن به زیر 1 رسیده است. در همین حال ، شرایط تقاضا همچنان قوی بود. بازارهای کار تا ماه جولای ثابت ماندند و ادعاهای بیکاری هفتگی در بیشتر ماه ثابت بود ، در حالی که قصد خرید خودرو به بالاترین سطح خود از زمان شیوع همه گیری رسید و در ماه جولای به 13 درصد رسید. (و مصرف کنندگان آمریکایی به احتمال زیاد پول خود را در جایی قرار می دهند که پس انداز شخصی آنها نیز در ژوئن از زمان شیوع همه گیری به کمترین میزان خود رسیده است.)

کمبودهای مصرفی – و در نتیجه افزایش قیمت که تورم خودروهای جدید را در بهار امسال به سرعت افزایش داده است – احتمالاً فروش خودروهای جدید را در کوتاه مدت محدود می کند. ما پیش بینی می کنیم 16.4 میلیون فروش در سال 2021 با افزایش فعالیت در پاییز امسال انجام شود. برای سال 2022 ، 17.4 میلیون خودرو فروش جدید پیش بینی می کنیم که مسائل مربوط به عرضه پتانسیل نزولی را افزایش می دهد و محرک های بیشتری نشان دهنده ریسک صعودی است.

گرایشهای فروش وسایل نقلیه استان کانادایی

با توجه به اینکه انتاریو تقریباً 45 درصد از بازار فروش خودروهای جدید (قبل از همه گیری) کانادا را شامل می شود ، فروش خودروهای انتاریو همچنان فعالیت های فروش ملی را تضعیف می کند. آخرین داده های عمومی در دسترس از آمار کانادا – ظاهراً تا ماه مه تاریخ دارد – نشان می دهد فروش نسبت به سال 2020 30 درصد افزایش یافته است (در مقایسه با فروش ملی که تا ماه مه حدود 40 درصد افزایش داشته است). فروش استان ها نسبت به فروش قبل از همه گیری در سال 2019 به همان نسبت نرم است (-22٪ ytd در انتاریو در مقابل -14٪ ytd در سطح ملی). سختگیری و مدت زمان قرنطینه های COVID-19 در انتاریو ، نتایج ضعیف تری را در انواع مختلف شاخص های اقتصادی از مشاغل گرفته تا خرده فروشی گسترده تر به دنبال داشته است. اما در شرایطی که دیگر فعالیت های اقتصادی در ماه ژوئن با بازگشایی مجدد نشان می دهد ، فروش خودرو همچنان به دلیل کمبود تراشه های نیمه هادی با مشکل مواجه است. داده های اولیه نشان می دهد که فروش از ماه مه به صورت ماهانه افزایش یافته است ، اما همچنان در سطوح افسرده است ، که نشان دهنده تقاضای رو به رشد در آینده است.

 

فروش خودکار کبک – به عنوان دومین بازار بزرگ با 23 درصد از خریدهای ملی – تا ماه می از میانگین کشور بهتر عمل کرده است. فروش خودرو 60 درصد بالاتر از فعالیتهای 2020 و نسبتاً ناچیز -9 درصد نسبت به سال 2019 کاهش یافته است. در حالی که استان از موج سوم جدی COVID-19 در امان نمانده بود ، محدودیت های آن کوتاه مدت بود و با کاهش در اواخر شروع شد. ممکن است. عوامل همه گیر یک عامل نسبتاً سازگار و متمایز کننده در فروش خودروهای جدید بین دو استان بزرگ با رویکردهای ایدئولوژیکی متفاوت در مدیریت همه گیری بوده است. انتظار می رود که فروش خودرو در کبک در سال گذشته -17 درصد در مقابل -23 درصد در انتاریو کاهش یابد. داده های اولیه نشان می دهد که فروش خودرو در کبک نیز از ماه مه به صورت ماهانه به صورت مداوم تقویت شده است ، اما سطح فروش هنوز به دلیل کمبود موجودی کاهش می یابد.

روند فروش خودروهای کانادایی غربی بیشتر از فعالیت خرید ملی بوده است ، اما در استان ها متفاوت است. فروش خودروهای آلبرتا تقریباً منطبق با فروش منطقه ای (+35٪ ytd در مقابل 2020 ؛ -9٪ ytd در برابر 2019) بود ، در حالی که بریتیش کلمبیا نسبت به میانگین فعالیت فروش قوی (46٪+ytd در مقابل 2020 ؛ -6٪ ytd در مقابل 2019). سیاستهای شدیدتر همه گیر بریتیش کلمبیا احتمالاً به نوسان بیشتر موج های پی در پی کمک کرده است ، اما اصول اساسی قوی از خریدهای انعطاف پذیر حمایت کرده است. فروش آلبرتا ممکن است از سیاستهای محدود کننده همه گیر کمتر سود ببرد ، اما این بخش با کاهش فروش قبل از همه گیری مواجه شده است. فروش خودروهای جدید آن در سال 2014 کاملاً 20 درصد کمتر از اوج فعالیت خود بود قبل از اینکه استان با سه شوک متوالی نفت مواجه شود. تقویت قیمت کالاها باید زمینه ساز بهبود کند آن باشد.

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top