قیمت های طلا در یک محدوده گیر کرده است

قفل شدن قیمت های طلا در یک محدوده 

از چند هفته گذشته بازار کالاها در محدوده ای قفل شده اند. در معاملات آهسته و تلفیقی که شاهد آن در بازارها بوده ایم، قیمت طلا طی 48 ساعت گذشته اندکی بهبود یافته است. در طی هفته گذشته قیمت ها در یک بازه برگشت قرار گرفتند زیرا دلار توانسته است به قدرت خود بازگردد به نظر می رسد تهدیدات برای یک جنگ تجاری از طریق اقدامات هر دو طرف نتیجه ای نداشته باشد. حدس زده می شود که اگر طرح ترامپ نبود، دلار بسیار قوی تر از آنچه که اکنون است، می بود. این طرح به احتمال زیاد فقط در کوتاه مدت به نفع آمریکا خواهد بود، در واقع ممکن است در طولانی مدت مضر باشد. این نه تنها اقتصاد ایالات متحده، بلکه اقتصاد سایر کشورها را نیز پایین خواهد آورد.

 

پایداری قیمت

سناریوی فعلی باعث شده است که قیمت طلا در هفته گذشته به منطقه 1320 منتقل شود، اما همچنین توانسته است بهبود یابد و از زمان نوشتن این مقاله در محدوده 1330 است. در این مرحله هیچ حرکتی نشان نمی دهد، ما می توانیم امیدوار باشیم که بازار دوباره فعالیت خود را پس از تعطیلات آخر هفته طولانی آغاز کند. از این رو می توان فرض کرد که ادغام ادامه یابد.

مدت زمان طولانی است که قیمت نفت از یک منحنی چشمگیر عبور نکرده است، همانطور که در چند هفته گذشته بارها و بارها گفتیم، عمده حرکت و بی ثباتی بازار نفت انجام شده و گرد و غبار گرفته شده است، به همین دلیل ما نمی توانیم انتظار حرکتی را داشته باشیم و احتمالا ثابت باقی می ماند، قیمت های نفت در چند روز گذشته در منطقه 65 دلاری راکد مانده اند.

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top