مجلس سنا لایحه زیرساخت های دو حزبی را تصویب کرد

لایحه زیرساخت‌های بایدن در مرحله نهایی شدن

مجلس سنا لایحه زیرساخت های دو حزبی را روز شنبه تصویب کرد و آن را تا پایان هفته یک گام دیگر به تصویب نهایی نزدیک کرد.

بعدازظهر شنبه مجلس نمایندگان با رای مخالف 67 بر 27 تصویب کرد. 18 جمهوری خواه به 49 نماینده دموکرات سنا پیوستند تا برهم زننده حقوق بشر را بشکنند. سناتور دموکرات رافائل وارنوک از جورجیا غایب بود.

جمهوری خواهان سنا که برای پیشبرد این لایحه به دموکرات ها پیوستند شامل میچ مک کانل، رهبر اقلیت سنا، میت رامنی از یوتا و بیل کسیدی از لوئیزیانا بودند. این لایحه 550 میلیارد دلار هزینه جدید فدرال برای تعمیر جاده ها، پل ها، بزرگراه ها و ارتقاء اتصالات پهن باند اختصاص می دهد.

قانونگذاران هنوز در حال مذاکره بر سر اصلاحات مورد نظر قبل از تنظیم رای نهایی هستند. تلاش قبلی برای پیگیری سریع این لایحه با شکست روبرو شد زیرا یکی از سناتورهای جمهوری خواه با آن مخالفت کرد و دلیل آن افزایش بدهی ملی این لایحه بود.

مجلس سنا
مجلس سنا

سناتور تیم کین از ویرجینیا پیشنهاد کرد که رهبری کنگره دست کم 15 نفر را در نظر گرفته است. این آرا ممکن است شنبه یا یکشنبه اتفاق بیفتد، اما اختلافات عمده همچنان وجود دارد.

سناتور جان تون از داکوتای جنوبی، شمارنده اصلی حزب جمهوری خواه، شنبه در مورد این مذاکرات به خبرنگاران گفت: “من فکر نمی کنم که آنها واقعا خوب پیش می روند.”

یک اصلاحیه توجه بیشتر را به خود جلب می کند. دو گروه سناتور دو حزبی بر سر اصلاحیه ای برای افزایش اعمال مالیات بر بازیگران ارزهای رمزنگاری شده درگیر هستند. حساسیت: ران وایدن، پت تومی و سینتیا لومیس از اصلاحیه ای برای حذف گروه های بیشتر از گزارش به IRS جلوگیری می کنند.

گروهی دیگر – مارک وارنر، کیستن سینما، سناتور جمهوری خواه و راب پورتمن، سناتور دموکرات – هنوز می خواهند بازیگران را از الزامات تشکیل پرونده IRS معاف کنند، اما نه آنقدر که جناح دیگر می خواهد. کاخ سفید از اقدام پورتمن حمایت می کند.

رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ روز شنبه به این لایحه حمله کرد و گفت که از چالش های اصلی سناتورهای جمهوری خواه که به آن رای می دهند حمایت می کند.

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top