مشخص نبودن روند دلار در هفته جاری

 از ابتدای هفته دلار آمریکا روند مشخصی در برابر رقبا ندارد

جریانات ریسک‌پذیری را در بازارهای سهام شاهد هستیم. شاخص‌های آتی سهام آمریکا به همراه شاخص‌های سهام اروپایی رشد کرده‌اند. گزارش مالی شرکت‌های سهامی باعث خوش‌بینی سرمایه‌گذاران شده، اما در عین حال بازار منتظر داده‌های تورمی و GDP است.
شاخص آتی سهام نزدک ۱۰۰ که شامل سهام شرکت‌های فناوری است، بهترین عملکرد را داشته است. بعد از پایان معاملات امروز بورس نیویورک، گزارش شرکت‌های تویتر، آلفابت و مایکروسافت هم منتشر خواهد شد. در اروپا، شاخص سهام S&P 500 بیش از نیم درصد رشد کرده و به نزدیکی اوج‌های تاریخی رسیده است. نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ۱۰ ساله و دلار آمریکا وضعیت باثباتی دارند. هنوز معلوم نیست که سیاست‌گذاران پولی و مالی آمریکا چگونه با مسئله تورم کنار خواهند آمد.
در بازارهای مالی، گزارش شرکت‌های سهامی باعث بهبود خوش‌بینی‌ها به آینده شده و تا حدودی حواس سرمایه‌گذاران را از ریسک‌های تورمی و سیاست‌های انقباضی پولی پرت کرده است. در بازار نفت خام، قیمت نفت خام سبک (WTI) به سمت ۸۳ دلار بازگشته است. بازار منتظر گزارش هفتگی ذخایر نفتی است و در این میان شایعات در رابطه با بازگشت نفت ایران به بازار جهانی هم بر قیمت‌ها فشار آورده است.

منبع : دیدبان

عملکرد دلار آمریکا در برابر ارز های اصلی فارکس

 

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top