نکات مهم آموزش فارکس

نکات مهم آموزش فارکس

فارکس به چه معناست؟

نکات مهم آموزش فارکس  : فارکس(FOREX) در لغت از عبارت Foreign Exchange که به معنای تبادل ارزهای خارجی می باشد تشکیل شده است تعریف ساده آن تبدیل یک ارز به ارز دیگر است .

مراکز عمده معاملات ارزی در فارکس را بانک های بزرگ بین المللی و کشور های عضو G10 تشکیل میدهند  این یازده ملل شامل  ایالات متحده آمریکا، کشور‌های با واحد پولی یورو (بلژیک، فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند و سوئد)، بریتانیا، کانادا، استرالیا و ژاپن می باشد. بزرگترین بازار مالی دنیا بازار فارکس هست که روزانه تیلیاردها دلار پول در آن بازار جابه جا میشود و پتانسیل درآمدزایی خارق العاده ای دارد .

جهت مطالعه مقاله آموزش فارکس به زبان ساده اینجا کلیک کنید.

7 ارز مهم و نقش آفرین در جهان

USD (دلار آمریکا) : معروف به Greenback به دلیل رنگ سبزی.

EURO (یورو) : معروف به Fiber به دلیل فیبر پلیمری استفاده شده در اسکناس های یورو

GBP(پوند انگلیس) : معروف به Sterling ترکیبی از نقره.

CHF(فرانک سوئیس) : معروف به Swissy است.

CAD(دلار کانادا) : معروف به Loonie به دلیل وجود عکس پرنده بر روی اسکناس.

AUD(دلار استرالیا) : معروف به “Aussie” است.

NZD(دلار نیوزیلند) : معروف به “Kiwi” نام پرنده نیوزلندی.

نکات مهم آموزش فارکس
نکات مهم آموزش فارکس

جفت ارزهای اصلی یا major

EUR/USD که نام اختصاری یورو -دلار آمریکا است و نام مستعار آن Fiber می باشد

GBP/USDکه نام اختصاری پوند انگلستان -دلار آمریکا است و نام مستعار آن Cable می باشد

AUD/USD که نام اختصاری دلار استرالیا -دلار آمریکا است و نام مستعار آن Aussieمی باشد

NZD/USDکه نام اختصاری دلار نیوزلند -دلار آمریکا است و نام مستعار آن Kiwi می باشد

USD/CADکه نام اختصاری دلار آمریکا- دلار کانادا است و نام مستعار آن Loonie می باشد

USD/JPY که نام اختصاری دلار آمریکا -ین ژاپن است و نام مستعار آن Gopher می باشد

USD/CHFکه نام اختصاری دلار آمریکا -فرانک سویس است و نام مستعار آن Swissy می باشد.

جهت مطالعه مقاله آموزش انتقال پول به بروکر اینجا کلیک کنید.

سشن معاملاتی

بازار فارکس به 4 سشن تقسیم می شود = سشن سیدنی / سشن توکیو / سشن لندن و سشن نیویورک

درنتیجه معامله گران وقتی می خواهند معامله کنند به جای اینکه 24 ساعت پای بازار فارکس بشینند یکی از سشن ها را انتخاب می کنند و فقط در اون تایم معامله می کنند .

در فارکس بین هر سشن معاملاتی یک فاصله زمانی وجود دارد که در این بازه هر دو سشن باز هستند . مثلا در فصل تابستان از ساعت 11:30 تا 1:30 به وقت ایران سشن های توکیو و لندن با هم تداخل دارند .

بدترین زمان برای معامله در فارکس چه زمانی است ؟

در یک سری تایم ها بهتره که معامله نکنید از جمله روز یکشنبه که تعطیل هست و همه در حال استراحت هستند . روز دیگر جمعه ها هست به دلیل اینکه در بخش های سشن پایانی آمریکا جریان نقدینگی افت می کند . همچنین شما جمعه ها و در زمان هایی که خبر مهمی اتفاق می افتد بهتر است معامله نکنید .

نکات مهم آموزش فارکس
نکات مهم آموزش فارکس

اسپرد چیست ؟

به اختلاف قیمت بین  Bid و Ask اسپرد می گویند .برای مثال شما وقتی می خواهید کامپیوتر خود که قدیمی شده است را به جایی که دست دوم میخرند بفروشید . فروشنده باید از قیمتی که بعدا آن را می خواهد بفروشد کمتر از شما بخرد تا بتواند با فروش آن سود کنید .برای مثال 499 دلار از شما میخرد و با قیمت 500 دلار می فروشد این اختلاف 1 دلاری را اسپرد می گویند .

نحوه معامله اسپرد 

اسپرد معمولاً به پیپ اندازه گیری می شود که کوچکترین واحد حرکت قیمت یک جفت ارز است . در بیشتر جفت ارز ها ، یک پیپ برابر است با 0.0001. نمونه ای از اسپرد 2 پیپ برای یورو / دلار آمریکا 1.1051 / 1.1053 خواهد بود .

متاتریدر

 کسانی که وارد فارکس می شوند حتما باید با این نرم افزار آشنا شوند . این یک برنامه هست که برای تحلیل بازار از آن استفاده می کنند . این  برنامه هم در گوشی و هم در کامپیوتر قابل استفاده است ولی بهتر است در کامپیوتر از آن استفاده کنید.

بهترین کارگزاری ها ی فارکس در ایران

بروکر هات  فارکس : از مزیت های هات فارکس این است که شما میتوانید  با واریز 5 دلار نخستین ترید خود را انجام دهید همچنین پشتیبانی از متد های واریز و برداشت مانند ویزا ،مستر و…. است که شما می توانید با استفاده از خدمات یک سامانه واسط، با پرداخت ریالی و با استفاده از هریک از متدهای گفته شده، حساب بروکر خود را شارژ کنید و یا سود خود را برداشت نمایید.

نکات مهم آموزش فارکس
نکات مهم آموزش فارکس

بروکر آلپاری :این کارگزاری توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس قانون گذاری شده و مشابه هات فارکس حداقل شروع برای ورود به فارکس در آن  با 5 دلارامکان پذیر است .در بروکر آلپاری میتوان حساب دمو ایجاد کرد همچنین آپشن کپی تریدینگ در آن فعال میباشد .

ثبت نام در بروکر آلپاری

بروکر آلپاری

الیمپ ترید :اگر چه در گذشته الیمپ ترید در میان ایرانیان بسیار محبوب بود اما به تازگی محدودیت هایی را برای کاربران ایرانی اعمال کرده است و براین اساس ایرانی ها نیز برای استفاده راحت از آن تغییر هویت داده و در این پلتفرم ثبت نام میکنند . برای شروع معامله از طریق الیمپ ترید واریزی شما باید حداقل 10 دلار باشد .

بروکر فارکس تایم :این کارگزاری در سال 2011 تاسیس شده و در این مدت بین تریدرهای ایرانی قابل اعتماد و پرطرفدار بوده است شما میتوانید واریز و برداشت ریالی داشته باشید پشتیبان های این بروکر بیشتر شما را به سرمایه گذاری در حساب پم تشویق می کنند.با استفاده از این بروکرشما و دیگران پول خود را در اختیار تریدر میگذارید و او از طرف شما اقدام به معامله میکند و سود معامله بین سرمایه گذاران و تریدر تقسیم میشود.

بروکر لایت فارکس :از جمله نخستین بروکرهای فارکس بوده که بدلیل ارائه حسابهای اسلامی بدون بهره در بین کشورهای اسلامی مورد توجه قرار گرفت و تریدرها با حداقل موجودی 1 دلار امکان افتتاح حساب دارند البته از اعتبار زیادی برخوردار نبوده وگزینه ی اول تریدرها نیست .

ثبت نام در بروکر لایت فارکس

بروکر لایت فارکس


ثبت نام در بروکر روبوفارکس


ثبت نام در بروکر هات فارکس

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top