You are currently viewing هزینه‌ های معاملاتی بازار فارکس
هزینه‌ های معاملاتی بازار فارکس

هزینه‌ های معاملاتی بازار فارکس

هزینه‌ های معاملاتی بازار فارکس :

در این بازار هزینه‌ های معاملاتی بازار فارکس براساس معاملات جفت ارزها صورت می‌گیرد. جفت ارز به معنای کارمزد اختلاف نرخ خرید و فروش و یا اسپرد است.
جفت ارزها نیز خود به انواعی تقسیم‌بندی می‌شوند که به صورت موارد زیر است.
انواع جفت ارزها در بازار معاملاتی فارکس

جفت ارزهای اصلی:

این جفت ارزها در 70 درصد معاملات صورت می‌گیرد.  این جفت ارزها دارای ویژگی‌های کم‌نوسان، رفتار منطقی، کارمزدهای کم و قدرت نقدشوندگی بالایی می‌باشند. این ارز در دسته اقتصادهای پیشرو و قدرتمند در جهان قرار دارد.

جفت ارزهای فرعی یا کراس:

این جفت ارز فاقد دلار است که از نظر ارزش معاملاتی و محبوبیت در رده بسیار پایینی قرار دارد و کارمزد در آن بسیار بالا است. ثبات قیمتی در این بخش کم و نقدشوندگی آن شبیه به جفت ارزهای اصلی است.

جفت ارزهای ناشناس یا اگزوتیک:

این جفت ارزها دارای یک ارز اصلی به همراه ارز اقتصادهای تازه می‌باشد که به این نام شهرت دارد. این جفت ارز کمترین میزان معاملات را در اختیار دارد و در کنار کارمزدهای بسیار بالا، نوسات قیمتی شدید و نامعقولی دارد که باعث شده علاقه‌مندان زیادی را به سمت خود جلب نکند.
بازار فارکس دارای موضوعات بسیار گسترده است که نمی‌توان آن را در چند جمله محدود کرد و به وقت و زمان زیاد برای آموختن نیاز دارد.
این بازار از تاثیرگذارترین راه‌های پیشرفت در زندگی به حساب می‌آید که بهتر است آموزه‌های آن را سرلوحه فعالیت و معاملات خود قرار دهید.

هزینه‌ های معاملاتی بازار فارکس
هزینه‌ های معاملاتی بازار فارکس

آموش بازار فارکس را از کجا شروع کنیم؟

برای شروع یادگیری و آموزش بازار فارکس بهتر است پیش از هر اقدامی شروع به جست و جو در اینترنت کرده و مطالب و نکات اولیه ورود به بازار فارکس را به طور کالم یاد بگیرید. سپس برای این که از هرگونه ضرر مالی احتمالی جلو‌گیری کنید بهتر است حتما با یک مشاور حر‌فه‌ای که تجربه‌ی قابل قبولی در این بازار دارد مشورت کرده تا درگیر برخی مشکلات و چالش‌های احتمالی در این بازار گسترده نشوید. بودند بسیاری از معامله‌گران که به دلیل عدم دانش کافی و عدم مشورت با معامله‌گران حرفه‌ای مبالغ سنگینی وارد این بازار کرده و صرفا با یک اشتباه کوچک همه یا بخش قابل توجهی از سرمایه خود را از دست داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید